Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

9 hours ago, djordje geprat said:

e, pade mi na pamet. za drugaricu koja svaka dva meseca dolazi iz berlina ovamo na nedelju dana. živi tamo, ima dvojno državljanstvo, mislio sam da joj predložim da kupi nešto tamo, registruje i drži ovde, da se ne cima sa rent a karom. kakve su procedure, da znam da li da joj predložim?

Ako registruje auto u DE a drzi ga u RS duze od x dana (mozda neko ko zna zakona da pomogne) nalazi se u carinskom prekrsaju.

 

Druga stvar je OPEX, za benzinac od 1.6L porez u DE je oko 100 eur, osiguranje oko 500 eur. U RS je to duplo jeftinije.

 

Za TuV treba da vozi kola svake 2 godine u DE. To je em cimanje, em trosak (oko 500 eur za oba pravca).

  • Hvala 1
Link to comment

čekaj, zašto bi bio carinski prekršaj ako ga drži u srbiji?

dve godine sam imao sopstveni auto registrovan u nemačkoj u beogradu, dok sam u nemačkoj vozio automobile sa lizinga.

zaustavljala me murija nekoliko puta zbog rutinskih kontrola i nikad nikakav problem nisam imao.

Link to comment

Ako ti je mesto boravka u AT (cak i da vozis sa nasom vozackom) posle 30 dana moras preci na austrijske tablice. E sad jedan kolega Ceh uspeva bez problema evo vec 5 godina (doduse ima garazu i kuci i na poslu). Moj kum je dva puta placao solidnu kaznu. Doduse verovatno bosanske tablice mame policiju vise od ceskih. :)

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

zašto bi bio carinski prekršaj ako ga drži u srbiji?

Auto je kao covek, moze samo deo vremena da provede u drugoj drzavi. Neko od pravnika moze da na pomogne @napadaj @Hamlet Strašni

 

*******!

Po meni, najbolja varijanta je da vozilo bude na RS tablice. Manje upada u oci, i definitivno je jeftinije na godisnjem nivou.

 

@Zli Gli da li znas kako moze da se uveze auto, gde je vlasnik uvoznik?

 

Link to comment
44 minutes ago, x500 said:

Auto je kao covek, moze samo deo vremena da provede u drugoj drzavi. Neko od pravnika moze da na pomogne @napadaj @Hamlet Strašni

 

*******!

Po meni, najbolja varijanta je da vozilo bude na RS tablice. Manje upada u oci, i definitivno je jeftinije na godisnjem nivou.

 

@Zli Gli da li znas kako moze da se uveze auto, gde je vlasnik uvoznik?

 

Moze na PM ako hoces,ja sam uvezao dva u zadnjih 3 meseca

Link to comment

e jbg, nemam pojma, meni zaista niko nije pravio problem niti mi je palo na pamet da radim bilo sta mimo zakona.

ali kako bi uopste iko znao koliko mi je dugo auto u srbiji? za ljude pise u pasosu pecat, za auto nista ne stoji. (ok, ne kazem da zbog toga treba ignorisati propise, cisto se pitam glasno)

i da, kapiram da nije odmoglo to sto je auto bio u mom dvoristu ili garazi sve vreme dok nisam u bgd.

  • +1 1
Link to comment

Ovako po secanju, znam da su mi neki poznanici policajci rekli da bi bila frka da me saobracajci zaustave kad sam vozio par puta kola od brata iz Svajcarske, sa svajcarskim tablama, i da bi to bio neki opasan prekrsaj valjda. E sad kad vlasnik od preko vozi kola kod nas, pojma nemam jel ima neko vremensko ogranicenje i da li ima veze jel se vodi tamo, ovde ili ima dvojno drzavljanstvo. Pitacu danas bas druga sto drzi agenciju, kapiram da se on razume. 

Link to comment

 
Da jbno je da ako ti vozis strane table a nemas vizu ili sospa.E sad ako si gradzanin Srbije na privremenom radu sa vizom ,onda u principu ne vidim Kako i sta moze da se kaznjava.Ako ti je istekla viza onda opet seks,recimo pa zbog toga treba paziti.Ali permanentna viza ,prijavleno mesto boravka u gde vec,sto svima preporucujem da urade i onda si miran.

Link to comment

ma da, ne sme bilo ko da vozi taj moj auto.

dok ga ne vozim stoji parkiran, ne vidim sta bi tu bilo problematicno. nije da je neka masina koja privredjuje pa da mora da se ocarini stalno ili privremeno.

Link to comment

Verovatno nije prekršaj ako imaš prijavljen boravak u inostranstvu. Nije dovoljno da si regulisao u inostranstvu nego i u našoj policiji da prijaviš trajni boravak napolju. I da nije lažna prijava nego da stvarno živiš tamo. Ako imaš i dalje prijavljen boravak u Srbiji onda verovatno jeste prekršaj. U Austriji je veliki prekršaj ako imaš borabavak u Austriji, a voziš auto registrovan u drugoj zemlji na tvoje ime. Pet hiljada ako si vozio mnogo duže od mesec dana kazna plus moraš da platiš porez za sve to vreme u nazad. Možeš lako da izguglaš kako je u Srbiji, ali čisto sumnjam da je drugačije.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...