Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo sto bih ja imao nastavak "...koji su bili pripadnici zlocinacke organizacije..." ali zasto bi onda obelezavali?

 

obelezavati zato sto se ljudski ostaci nalaze na tom mestu. mislim da "nemacki vojnici" govori dovoljno

Link to comment

Se neko seća one rasprave se CG topika?

 

Samo čekam da prijatelj Orban zatraži isto i za ove što su bacali pod led... Kad mogu nemci za svoje ubice, mogu i Mađari za svoje...

 

I čekam da mi se objasni da je to sve civilizacijska tekovina...

Sigurno veća civilizacijska tekovina nego iskopavanje mrtvih.

Link to comment

Hm, znamo svi šta su nemački vojnici uradili kod nas. Znamo mi, znaju Nemci, zna sav ostali svet i nikakva tabla (pogotovo neutralna) to neće promeniti. Niko to ne pokušava da rehabilituje revizionistički, kao što se dešava u Hrvatskoj sa ustašama ili evo sa našim Kalabićima i ostalom bulumentom.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Samo sto bih ja imao nastavak "...koji su bili pripadnici zlocinacke organizacije..." ali zasto bi onda obelezavali?

Pa nije, nije Vermaht bio zlocinacki, kako nisi znao?

Link to comment

Samo sto bih ja imao nastavak "...koji su bili pripadnici zlocinacke organizacije..." ali zasto bi onda obelezavali?

 

Kao istorijski dokument?

 

Mislim da istoričari vole da kažu istorijska "građa". Baš su šašavi

Link to comment

Hm, znamo svi šta su nemački vojnici uradili kod nas. Znamo mi, znaju Nemci, zna sav ostali svet i nikakva tabla (pogotovo neutralna) to neće promeniti. Niko to ne pokušava da rehabilituje revizionistički, kao što se dešava u Hrvatskoj sa ustašama ili evo sa našim Kalabićima i ostalom bulumentom.

prva reakcija mi bila slicna onoj frenkovoj "neka ih nose za nemacku", a onda mi na pamet padnu razni kalabici, tako da... za bolje i nismo

 

 

 

i radi se ovo vec uveliko po srbiji

skoro mi majstor za keramiku pricao da ga je angazovao neko iz hrvatske (cini mi se proslo leto da je u pitanju) u ime nemaca da kod jednog srpskog manastira (opet nisam siguran, a nije ni presudno, neka okolina kraljeva cini mi se) uradi nadgrobnu spomen plocu na mestu gde su izginuli nemacki vojnici u drugom svetskom

majstor, zemara sta ce, ako ne uradi on, uradice neko drugi. sve sto je mogao je da "odere" ovog posrednika iz hrvatske i zamoli monaha da "plocu baci u potok" kad ovi zamaknu :fantom:

 

jadni smo

Link to comment

Ma ne vidim uopšte problem da se kaže necima: Stalo vam je da obeližite? Prenesite ih u Nemačku i to je to. Učinićemo sve što treba da da vam olakšamo to...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ma ne vidim uopšte problem da se kaže necima: Stalo vam je da obeližite? Prenesite ih u Nemačku i to je to. Učinićemo sve što treba da da vam olakšamo to...

 

....shit has hit the fan...

 

to bi bio vrlo opasan presedan jer bi onda svako mogao tako da reaguje kada su u pitanju necija groblja + ono sto je pomenuto, kada vec ovde pocinju da se rehabilituju a dugo se vec i slave kojekakvi kalabici, nedici, ljotici itd. i nismo bas neke mustre da se gicamo oko tih zemnih ostataka vojnika vermahta

Link to comment

Ne, po meni se radi o sledećem - postoji veeelika simbolička razlika između spomenika i nadgrobne ploče. Spomenik, koji veliča nešto, im niko neće dizati - to čak ni Nemci ne žele. Ako žele nešto više, treba ih odjebati.

"Ovde leže pripadnici vermahta 1940-1945" nije reklama, nije ideološka floskula, nego prosta činjenica. Ne menja zločine koje su počinili niti priodu njihove pogibije. Stvar je u tome što je to staro Vojničko groblje mesto gde je pokopano i dosta drugih ljudi - od sukoba sa Turcima tokom 19. veka, preko poginulih i umrlih (tifus itd) tokom prvog svetskog rata, do žrtava zločina iz drugog svetskog rata. Ovaj poslednji deo je dominantan i zato je i spomenik tim ljudima dominantan. Ali znati ko je sve tu pokopan ne menja ništa oko toga.

Link to comment

Ne, po meni se radi o sledećem - postoji veeelika simbolička razlika između spomenika i nadgrobne ploče. Spomenik, koji veliča nešto, im niko neće dizati - to čak ni Nemci ne žele. Ako žele nešto više, treba ih odjebati.

"Ovde leže pripadnici vermahta 1940-1945" nije reklama, nije ideološka floskula, nego prosta činjenica. Ne menja zločine koje su počinili niti priodu njihove pogibije. Stvar je u tome što je to staro Vojničko groblje mesto gde je pokopano i dosta drugih ljudi - od sukoba sa Turcima tokom 19. veka, preko poginulih i umrlih (tifus itd) tokom prvog svetskog rata, do žrtava zločina iz drugog svetskog rata. Ovaj poslednji deo je dominantan i zato je i spomenik tim ljudima dominantan. Ali znati ko je sve tu pokopan ne menja ništa oko toga.

 

+1

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne, po meni se radi o sledećem - postoji veeelika simbolička razlika između spomenika i nadgrobne ploče. Spomenik, koji veliča nešto, im niko neće dizati - to čak ni Nemci ne žele. Ako žele nešto više, treba ih odjebati.

"Ovde leže pripadnici vermahta 1940-1945" nije reklama, nije ideološka floskula, nego prosta činjenica. Ne menja zločine koje su počinili niti priodu njihove pogibije. Stvar je u tome što je to staro Vojničko groblje mesto gde je pokopano i dosta drugih ljudi - od sukoba sa Turcima tokom 19. veka, preko poginulih i umrlih (tifus itd) tokom prvog svetskog rata, do žrtava zločina iz drugog svetskog rata. Ovaj poslednji deo je dominantan i zato je i spomenik tim ljudima dominantan. Ali znati ko je sve tu pokopan ne menja ništa oko toga.

 

Samo sta znaci obelezje?Grobovi su obelezeni samim svojim postojanjem.Nadgrobna ploca/krst jeste obelezje.I to je to.Svaka dalja intervencija bi , po meni , zahtevala onaj odgovor koji sam napisao....

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...