Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pisao sam ovde pre sto godina kako mi je kad vidim/čujem da neki psihopata u pubertetu zlostavlja bespomoćne životinje ili sitniju decu, ona prva instinktivna reakcija kristalno jasna želja da mu prospem mozak. ........

Tvoja instinktivna reakcija je nešto što svako od nas proživljava kada se suoči sa nečim što doživljava kao istinsko zlo i nepravdu. I najčešće reakcija i jeste tipa da bacim bombu i pobijem govna. Tvoj civilizacijski odgovor nije kukavičkluk i samoobmana jer si i sam svestan da se stvari neće same od sebe rešiti. Nego ćemo ih svi zajedno reševati na jedini mogući, civilizovani način. Na primer ovako:

 

Kazne za ovo delo su od novčane do tri godine zatvora. Tužilaštva u našoj zemlji redovno postupaju u ovim predmetima. U 2015. godini su postupali u 247 predmeta protiv izvršilaca ovog krivičnog dela - kaže Stamenković i navodi da sudovi u slučajevima zlostavljanja i ubijanja životinja izriču "adekvatne kazne".

http://www.blic.rs/vesti/hronika/slucaj-levijatan-tuzilastvo-proverava-ko-su-zestoki-momci-koji-prete-zlostavljacima/2k03lnw

 

 

Sigurno da to nije dovoljno ali pomak postoji. Dakle ako primetiš nešto što spada u zlostavljanje izvoli prijavi kome treba. Neka se jedna od deset prijava pozitivno reši pa je to nešto. 

Verovatno će pravnici znati, ali mislim da pre nekog vremena zlostavljanje životinja nije ni postojalo kao krivično delo. 
 
Ja se zaista ne sablažnjavam što su (ako su) ovi likovi tetovirani kriminalci. Sablažnjavam se što neko opravdava da se deci i to tuđoj zavaljuju šamarčine. Koje mogu da dovedu do trajnih ili privremenih oštećenja mozga, vida itd. Pa roditelj ne sme da tako postupa sa decom a ne nabildovani mandrili. Sablažnjavam se što se u 21 veku zagovaraju telesne kazne. Sablažnjavam se što se propagira "menjanje psihe" nasilnim putem. Sablažnjavam se što neko dopušta iz bilo kog razloga .pa makar i najplemenitijih želja zaštite nemoćnih, da grupa ljudi ili čak pojedinac samovoljno preuzme prerogative policije, tužilaštva, sudova i zakonodavne vlasti. Jer je to recept za ogromne greške, pošto ovi likovi nisu ni islednici ni forenzičari ni bilo šta što može da utvrdi da li je neko uopšte počinio neko delo da ne idem dalje.Sablažnjavam se što taj princip vodi u eskalaciju nasilja na svakom nivou.  Sablažnjavam se zato što je to užasan model koji će poslužiti napaljenim klincima da i oni isprobaju ovo fantomisanje ali sa drukčijim ciljevima. Sablažnjavem se zbog još desetina stvari koje me sad mrzi da nabrajam jer hoću da gledam CL.
 
Da i sablažnjavam se na sebe što moram da se složim sa fudbalskim arhineprijateljem Ruxinom koji je lepo poentirao:

 

 

Meni je neverovatno da se na ppp raspravlja da li je ok da se neke random čike maskiraju pa krenu da sprovode zakone po svom nahođenju. Šta, jer su ovaj put na našoj™ strani? Ne vidite sutra situaciju u kojoj maltetiraju nekog nebitnog mučenika jer ga komšija ne voli ili je ljubomoran pa ga prijavio da muči? 
Drag mi je ManUnited ali mi je istina draža. :(
Edited by Luther
Link to comment
  • Replies 40.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    959

  • Filozof manijak

    903

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Adekvatne kazne" my shiny metal ass. Da su adekvatne imale bi preventivnu funkciju, pa ne bi morali da ih izriču 247 puta godišnje. To što su ranije bile još manje i ređe apsolutno ne može da bude argument u korist bilo čega.

 

"Deci i to tuđoj" je bedna malograđanština. Nema pravo onaj koji ga je rodio da ga tuče ništa više nego onaj koji ga po prvi put u životu vidi. Ali ako ga ovaj drugi vidi kako degažira mače preko zida i smejulji se kao masovni ubica u nastajanju - ima moj blagoslov da mu razvali tu šamarčinu, teško da će mu oštetiti mozak koga nema. Posle neka ide pred sud da mu se izriče "adekvatna kazna", pa neka dovedu malog da posvedoči šta je radio u trenutku kada ga je napao maskirani tetovirani čika.

 

Uostalom, ne pričamo samo o deci. Odrasla govna koja sipaju otrov životinjama u hranu ili ih sakate iz čiste svireposti zaslužuju... stvari kakve ovde ne bih smeo da napišem, a kamoli da uradim. Ko im takvim stvarima zapreti i svesno se izloži zakonskim reperkusijama... jebiga, taj ima moju prećutnu podršku.

Link to comment

U redu je to što ne vidiš nije svakome dato sve da vidi. Ako/kad neko tebi ili nekom tebi bliskom, detetu recimo, zavali šamarčinu ili  "edukacijom promeni psihu" zato što mu se ne dopadaju tvoji postupci naglo ćeš progledati. U međuvremenu možeš da se pridružiš kolegi Adamsu u finansiranju sakaćenja ljudi.

 

Ako moje dete bude nabilo psu petardu u dupe, zaslužili smo i ja i on ne šamarčinu, nego da nam neko koske polomi.

Link to comment

Pet godina za ovo :mellow:

 

 

BRAT UBIJENOG STEVANA KATILOVIĆA OGORČEN "Da li bi se ubica izvukao da nije rođak biznismena"


Aleksandar, brat ubijenog Stevana Katilovića (35), pita se da li bi ubica njegovog brata Petar Knežević (66) bio osuđen na samo pet godina da mu rođak nije poznati biznismen.

Da podsetimo, njegov brat Stevan usmrćen je 16. februara 2015. nakon banalne svađe na parkingu u Batajnici sa Kneževićem: nasilnik mu je najpre mačetom odsekao nos, a zatim ga je posekao po arteriji u butini, zbog čega je Katilović iskrvario i preminuo na licu mesta.

Link to comment

 

 

Verovatno će pravnici znati, ali mislim da pre nekog vremena zlostavljanje životinja nije ni postojalo kao krivično delo.

Da, ima nekoliko godina kako je uvedeno.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

"Adekvatne kazne" my shiny metal ass. Da su adekvatne imale bi preventivnu funkciju, pa ne bi morali da ih izriču 247 puta godišnje. To što su ranije bile još manje i ređe apsolutno ne može da bude argument u korist bilo čega.

 

"Deci i to tuđoj" je bedna malograđanština. Nema pravo onaj koji ga je rodio da ga tuče ništa više nego onaj koji ga po prvi put u životu vidi. Ali ako ga ovaj drugi vidi kako degažira mače preko zida i smejulji se kao masovni ubica u nastajanju - ima moj blagoslov da mu razvali tu šamarčinu, teško da će mu oštetiti mozak koga nema. Posle neka ide pred sud da mu se izriče "adekvatna kazna", pa neka dovedu malog da posvedoči šta je radio u trenutku kada ga je napao maskirani tetovirani čika.

 

Uostalom, ne pričamo samo o deci. Odrasla govna koja sipaju otrov životinjama u hranu ili ih sakate iz čiste svireposti zaslužuju... stvari kakve ovde ne bih smeo da napišem, a kamoli da uradim. Ko im takvim stvarima zapreti i svesno se izloži zakonskim reperkusijama... jebiga, taj ima moju prećutnu podršku.

 

Ima jel tako iako je ovo dete ili čovek možda mentalno zaostao, nije svestan svojih postupaka. Ili je epileptičar ili hemofiličar ili može da od udarca padne i umre ili je ovaj loše video, bio malo naduvan ali je zgodno deliti šamarčine. To će sve tvoj mandril u trenu da prepozna i nepogrešivo donese po tebi adekvatnu  odluku. I sad naravno to što tebe boli uvo da li je nekom ljudskom biću osakaćen mozak te čini kako drukičijim  od ljudi koji sakate životinje. I zašto poturaš druge da urade posao za koji misliš da je ispravan uradi ga sam junače.

Link to comment

luthere, ti si nesumnjivo u pravu. ne bih se nikad usudio da osporim to što pišeš. kvaka je u tome što je vigilantizam neminovnost kad se društvo raspda po šavovima. ne kažem da je dobar. kažem da je neminovan.

Link to comment

Ako moje dete bude nabilo psu petardu u dupe, zaslužili smo i ja i on ne šamarčinu, nego da nam neko koske polomi.

 

Nije bitno šta si ti radio, svakao nećeš mučiti životinje, ali ćeš nekim svojim delovanjem iziritirati neku grupu ljudi koja će smatrati da ima pravo da te zbog toga kazni. Može biti političko, seksualno ma bilo šta. Tebi je mučenje životinja na veoma visokom mestu nepoželjnih radnji ali drugima su druge stvari pa ti razmisli do čega to dovodi. Kad te jednom ispeglaju zato što im se ne dopadaju tvoji lik i delo zapevaćeš drugu pesmu. Ili misliš da si nekako zaštićen i ne može ti niko ništa.

Link to comment

Ima jel tako iako je ovo dete ili čovek možda mentalno zaostao, nije svestan svojih postupaka. Ili je epileptičar ili hemofiličar ili može da od udarca padne i umre ili je ovaj loše video, bio malo naduvan ali je zgodno deliti šamarčine. To će sve tvoj mandril u trenu da prepozna i nepogrešivo donese po tebi adekvatnu  odluku. I sad naravno to što tebe boli uvo da li je nekom ljudskom biću osakaćen mozak te čini kako drukičijim  od ljudi koji sakate životinje. I zašto poturaš druge da urade posao za koji misliš da je ispravan uradi ga sam junače.

 

16807600_576959909180984_307468692386741

Link to comment

Ima jel tako iako je ovo dete ili čovek možda mentalno zaostao, nije svestan svojih postupaka. Ili je epileptičar ili hemofiličar ili može da od udarca padne i umre ili je ovaj loše video, bio malo naduvan ali je zgodno deliti šamarčine. To će sve tvoj mandril u trenu da prepozna i nepogrešivo donese po tebi adekvatnu  odluku. I sad naravno to što tebe boli uvo da li je nekom ljudskom biću osakaćen mozak te čini kako drukičijim  od ljudi koji sakate životinje.

Fenomenalna ti je ekvivalencija, petarda u dupe psu <=> šamar mladom psihopati, jer je mladi psihopata znate možda mentalno zaostao ili epileptičan.

 

Čak i ako uzmeš da je to isto (a nije), očigledna razlika je u tome što psihopatu štiti zakon pa će vigilante da robija, dok psa ne štiti ništa pa bi psihopata prošao nekažnjen ili bi morao da plati simboličnu taksu na sadizam.

 

I zašto poturaš druge da urade posao za koji misliš da je ispravan uradi ga sam junače.

Ne poturam ja nikog, sami se poturaju. A valjda sam već objasnio zašto ja ne bih to sam radio: #1 pametnija posla nego da ležim u zatvoru zato što sam šamarao nekog klinca na ulici, #2 akutan manjak tetovaža.

 

luthere, ti si nesumnjivo u pravu. ne bih se nikad usudio da osporim to što pišeš. kvaka je u tome što je vigilantizam neminovnost kad se društvo raspda po šavovima. ne kažem da je dobar. kažem da je neminovan.

Upravo. Ulično deljenje pravde pre ili kasnije postane neizbežno kad institucije odbijaju da rade svoj posao - vigilantizam je simptom usrane psihe nacije, a ne uzrok.

Link to comment

luthere, ti si nesumnjivo u pravu. ne bih se nikad usudio da osporim to što pišeš. kvaka je u tome što je vigilantizam neminovnost kad se društvo raspda po šavovima. ne kažem da je dobar. kažem da je neminovan.

 

Niti bi rekao da je vigilatizam neminovnost niti da se društvo raspada po šavovima. Ali da ne širimo temu. Evo za ovo konkretno oko životinja potvrđuje T.Populi da je u zakon uvedeno tek pre nekoliko godina. Dakle do tada društvo nije ni prepoznavalo ovaj problem iako postoji od pamtiveka. Sad je napravljen pomak na bolje i neki manijaci se kazne, a svakako nećemo ostavljati svakom pojedincu da određuje koje su kazne adekvatne pa ako mu se ne dopdaju onda eto nama betmena, supermena i zoroa osvetnika. Mislim sve ovo zašto je vigilantizam nepoželjan bi sigurno bolje i stručnije objasnio neki pravnik pretpostavljam da se to tamo uči.

 

A ako je vigilatizam neminovnost daj da ga onda lepo ozakonimo pa da svako već prema afinitetu napravi neku ekipicu, izabere kostime, jer ove fantomke su tako passe, pa u akciju. Viva Escuadrón de la muerte!!!

Link to comment

Fenomenalna ti je ekvivalencija, petarda u dupe psu <=> šamar mladom psihopati, jer je mladi psihopata znate možda mentalno zaostao ili epileptičan.

 

Čak i ako uzmeš da je to isto (a nije), očigledna razlika je u tome što psihopatu štiti zakon pa će vigilante da robija, dok psa ne štiti ništa pa bi psihopata prošao nekažnjen ili bi morao da plati simboličnu taksu na sadizam.

 

Ne poturam ja nikog, sami se poturaju. A valjda sam već objasnio zašto ja ne bih to sam radio: #1 pametnija posla nego da ležim u zatvoru zato što sam šamarao nekog klinca na ulici, #2 akutan manjak tetovaža.

 

Upravo. Ulično deljenje pravde pre ili kasnije postane neizbežno kad institucije odbijaju da rade svoj posao - vigilantizam je simptom usrane psihe nacije, a ne uzrok.

 

I psa štiti zakon sam si video da postoji i da se primenjuje. da li dovoljno efikasno ne znam.Šamar mladom psihopati nije samo šamar nego telesno kažnjavanje čije posledice ni ti ni mandril a verovatno ni bog otac ne može da predvidi. Pa je stoga jeli izbačeno iz zakona civilizovanih država, a ako se napajaš šerijatskim zakonom pogrešio si mesto boravka. Pravac bliski istok pa tamo bičuj i seci ruke i šta već rade prestupnicima.

 

Što se tiče ekvivalecije čini se da imaš problem sa mučenjem životinja ali nemaš sa mučenjem i sakaćenjem ljudi. Ne znam šta je problem sa tetovažom to se lako reši ima one lažne ako ništa, a sa fantomkom te neće niko poznati pa nema opasnosti od zatvora. Stoga napred u šamaranje samo pazi batina ima dva kraja.

Edited by Luther
Link to comment

Ne znam da li je zbog preokreta Sitija ili zbog čega već, ali postaješ upadljivo bezobrazan, a ja nemam ni snage ni volje da se dalje preganjam.

 

Pre tri strane sam ti vrlo strpljivo objasnio šta podržavam i u kom kontekstu, tako da možeš slobodno da odjebeš u troskocima - babi podmeći šerijatski zakon i sakaćenje ljudi. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...