Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

To je trebalo da objasnis podmlatku na licu mesta.

I da mi, usput, objasnis kako se to trogodisnjak obucava da raspozna psa koji zeli da se igra od brda mesa koje juri ka njemu.

 

Inace, da, potegao sam i psa i vlasnika.

Koji je, da te podsetim, rekao, doslovno bio: 'zasto ne pazis to dete'

 

Pa lepo ti je i rekao, da si pazio na dete, ne bi pas mogao da se nađe na 20 cm od njega.

I šta je strašno u tome što se dete uplašilo? Strah je sastavni deo života, treba se na njega privikavati od malih nogu.

 

Život pod staklenim zvonom od ljudi pravi slabiće od 2 metra i 100+ kila. :(

Edited by JozoMujica
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa lepo ti je i rekao, da si pazio na dete, ne bi pas mogao da se nađe na 20 cm od njega.

I šta je strašno u tome što se dete uplašilo? Strah je sastavni deo života, treba se na njega privikavati od malih nogu.

 

Joj pobogu  :isuse:

Link to comment

Detetu je mesto u parku, kao i psima koji nisu agresivni. A dete treba naučiti da se ne plaši životinja, a ne da ih bije.

 

 

 

 

Glupost.

Ovo boldovano se odnosi na ono sto si napisao: ti to meni rece da dete ucim da bije zivotinje? :isuse:

 

Tek, koji je i meni kurac da se bakcem sa ustavobraniteljima.

Izvini, zaboravi.

Link to comment

@namenski

 

izvini, malo moram konkretnije da pitam, baš me zanima.

 

pas ništa nije, srećom, uradio detetu ? samo je dotrčao i dete se (normalno) uplašilo, pa si ti onda udario psa ? zar to onda nije daleko više uplašilo dete ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Pa lepo ti je i rekao, da si pazio na dete, ne bi pas mogao da se nađe na 20 cm od njega.

I šta je strašno u tome što se dete uplašilo? Strah je sastavni deo života, treba se na njega privikavati od malih nogu.

 

jednom u životu me je ujeo pas. trčao sam donjim gradom (rekreativno, budala) i nisam video ni psa ni vlasnika, koji su bili u blizini.

 

zaleteo se pas, i op za list, nije bilo strašno, trenerka je malo amortizovala

 

prvo što je rekao bilo je: gde trčiš koji kurac

 

i šta ja sad da se objašnjavam sa kerom i da ga šutiram?

 

dalji sled događaja je istorija

Link to comment

Joj pobogu  :isuse:

 

Šta pobogu?

 

Pa dete može da se uplaši i ako se na pola metra od njega parkira automobil, šta onda treba, roditelj da šutne far?

Mislim da vaspitanje podrazumeva nešto malo više od puke fizičke zaštite, koja čak nije ni to, već jednostavno osveta.

 

Ali da ne idemo dalje, ja bih se povukao iz ove rasprave, malo mi je mučno.

Link to comment

Isto. Dosli smo i do hvalisanja nasiljem, to mi vec nije za razgovor.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

@namenski

 

izvini, malo moram konkretnije da pitam, baš me zanima.

 

pas ništa nije, srećom, uradio detetu ? samo je dotrčao i dete se (normalno) uplašilo, pa si ti onda udario psa ? zar to onda nije daleko više uplašilo dete ?

Tesko je prepricati, takve stvari se dogadjaju u sekundama, obaska afekt i sve sto uz to ide, uz ogradu da ja bas i nisam sklon afektima, osim na forumu :fantom: , to je valjda ta internet hrabrost :)

Prvo sto sam primetio je da se dete koje se nalazilo 4 - 5 metara od mene ukocilo, izbezumilo zbog necega, to kod deteta vidis odmah, da bi u sledecem trenutku ugledao grdosiju kako se ustremila prema njemu i koja se - veca od njega - ukopala u mestu sa glavom 20-ak santimetara od glave deteta, stoji i ne mrda....

Usrao sam se i ja, posle je bilo sta je bilo: potegao psa stapom koji sam nosio, zatim dosao vlasnik, neka novokomponovana beslovesna masa, ljut, itd, itd...

Ne pitaj me koja je sorta psa u pitanju, nesto crno zuckasto, braon, jebem li ga, ni danas ne volim da se toga setim.

Link to comment

Tesko je prepricati, takve stvari se dogadjaju u sekundama, obaska afekt i sve sto uz to ide, uz ogradu da ja bas i nisam sklon afektima, osim na forumu :fantom: , to je valjda ta internet hrabrost :)

Prvo sto sam primetio je da se dete koje se nalazilo 4 - 5 metara od mene ukocilo, izbezumilo zbog necega, to kod deteta vidis odmah, da bi u sledecem trenutku ugledao grdosiju kako se ustremila prema njemu i koja se - veca od njega - ukopala u mestu sa glavom 20-ak santimetara od glave deteta, stoji i ne mrda....

Usrao sam se i ja, posle je bilo sta je bilo: potegao psa stapom koji sam nosio, zatim dosao vlasnik, neka novokomponovana beslovesna masa, ljut, itd, itd...

Ne pitaj me koja je sorta psa u pitanju, nesto crno zuckasto, braon, jebem li ga, ni danas ne volim da se toga setim.

Pa zasto odmah ne isprica ovako?

Link to comment

@JozoMujica

 

Ja mislim da bi svaki vlasnik psa morao da vodi računa o drugima oko sebe, kao što vodi računa o svom psu i sebi.

 

Odnosno, kao što kad šetaš kuče držiš otvorene četvore oči hoće li ga neki drugi džukac zaskočiti iz nekih kučećih razloga, hoće li tvoj pas napasti nekog drugog psa...

E pa isto tako držiš otvorene hoće li tvoj pas napraviti neki belaj drugome.

 

Malo dete, recimo do 6 godina, je jako lako nehotično povrediti. Sve i ako ti je pas kao moj sitan, nezainteresovan za decu i druženje sa ljudima.

 

Već je jako velika šteta ako se dete uplašiti (traumira) zbog psa koji se iznenada stvorio; može da potrči i padne; sitno dete može pasti samo od psa koji protrčava pored; dete koje ne zna ništa i prilazu psu sa štapićem u ruci rizikuje da pas poput mog skoči za štapićem i obori ga i traumira... Ni u jednom od ovih slučajeva nema napada psa na dete, a opet to su stvari koje ne želim da prouzrokujem sa svojim psom.

 

Misllim da je tu odgovornost 100% na vlasniku psa, ne želim uopšte da ulazim šta uspaničeni roditelj može sve da uradi i da li je to opravdano ili ne.

Kad vidiš decu, budi na oprezu, skloni se, veži psa, pusti da se deca "druže" sa psom samo ako roditelji klimnu glavom da je to OK ali svejedno pazi i tada.

 

 

Edit, dodatak:

ne možeš očekivati ni tražiti racionalno ponašanje od deteta, nekog ko ima fobiju od pasa, roditelja uplašenog za dete sa ili bez razloga...  nema tu šta da se isteruje, bolje je lepo skloniti se

Edited by Frile
Link to comment

jednom u životu me je ujeo pas. trčao sam donjim gradom (rekreativno, budala) i nisam video ni psa ni vlasnika, koji su bili u blizini.

 

zaleteo se pas, i op za list, nije bilo strašno, trenerka je malo amortizovala

 

prvo što je rekao bilo je: gde trčiš koji kurac

 

i šta ja sad da se objašnjavam sa kerom i da ga šutiram?

 

dalji sled događaja je istorija

ujedi pasa, bas kao i susreti sa svakakvim kretenima, su sastavni deo zivota u urbanoj sredini. nisu tu krivi ni vlasnici pasa in general, ni psi, ni zakon, vec pojedinacni psi i njihovi vlasnici kreteni. sa druge strane, copori pasa lutalica ne pripadaju gradu, i oni su sasvim druga prica.

Link to comment

nasilje je deo cele priče, dosta vlasnika pasa ih čuva zbog nasilja, već sam negde pomenuo da su u dvorištu moje oš organizovali tuče pasa

 

e sad kad tako nekom dosadi pas ili šta već i kada ga izliferuje na ulicu, nije uopšte jednostavna situacija i tu ne pomaže ni hranjenje ni parfem keruša u teranju

 

uopšte, pogrešno je pričati o pojedinim situacijama osim anegdotski ili da bi se naslikao poneki profil

 

ljudima je potrebno onemogućiti da se stvaraju probleme sa životinjama lutalicama i to je sve, a odbrana i poslednji dani ničemu ne vode

 

edit: da me neko ne shvati pogrešno, naravno da puno ljudi čuva ljubimce iz ljubavi, ali oni će ih teže i izbaciti na ulicu

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Ja mislim da bi svaki vlasnik psa morao da vodi računa o drugima oko sebe, kao što vodi računa o svom psu i sebi.

 

Odnosno, kao što kad šetaš kuče držiš otvorene četvore oči hoće li ga neki drugi džukac zaskočiti iz nekih kučećih razloga, hoće li tvoj pas napasti nekog drugog psa...

E pa isto tako držiš otvorene hoće li tvoj pas napraviti neki belaj drugome.

 

Malo dete, recimo do 6 godina, je jako lako nehotično povrediti. Sve i ako ti je pas kao moj sitan, nezainteresovan za decu i druženje sa ljudima.

 

Već je jako velika šteta ako se dete uplašiti (traumira) zbog psa koji se iznenada stvorio; može da potrči i padne; sitno dete može pasti samo od psa koji protrčava pored; dete koje ne zna ništa i prilazu psu sa štapićem u ruci rizikuje da pas poput mog skoči za štapićem i obori ga i traumira... Ni u jednom od ovih slučajeva nema napada psa na dete, a opet to su stvari koje ne želim da prouzrokujem sa svojim psom.

 

Misllim da je tu odgovornost 100% na vlasniku psa, ne želim uopšte da ulazim šta uspaničeni roditelj može sve da uradi i da li je to opravdano ili ne.

Kad vidiš decu, budi na oprezu, skloni se, veži psa, pusti da se deca "druže" sa psom samo ako roditelji klimnu glavom da je to OK ali svejedno pazi i tada.

 

naravno da jeste.

samo mi je malo smesno kako smo od lutalica dosli do vlasnickih pasa, i vlasnika pasa.

 

ujedi pasa, bas kao i susreti sa svakakvim kretenima, su sastavni deo zivota u urbanoj sredini. nisu tu krivi ni vlasnici pasa in general, ni psi, ni zakon, vec pojedinacni psi i njihovi vlasnici kreteni. sa druge strane, copori pasa lutalica ne pripadaju gradu, i oni su sasvim druga prica.

 

jel moze neko da ga zakljuca na drustvo za decu?

Link to comment

Pa zasto odmah ne isprica ovako?

Zato sto to nije tema, a ni poenta.

Poenta je da mi moron napise da je уплашавање deteta starog 3 godine dobro za karakter, razvoj:

 

Pa lepo ti je i rekao, da si pazio na dete, ne bi pas mogao da se nađe na 20 cm od njega.

I šta je strašno u tome što se dete uplašilo? Strah je sastavni deo života, treba se na njega privikavati od malih nogu.

 

 

A jos je jaca poenta da smatram da imam prava da za dete u parku ocekujem izvesnu prednost/stepen zastite, nazovi to kako hoces, nad zverkama, na 4 ili 2 noge, svejedno, a bez obaveze da dete podvrgavam obuci za specijalca, poznavaoca pasa i ostalih domacih i divljih zivotinja, znakova kojima se sa njima komunicira, itd, itd...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...