Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Ja sam znao jednog lovca koji nikada nije ubio zivotinju. Nije ni pusku nosio, niti je trazio i isterivao divljac po sumi, nije ni lovackog psa imao, macku su kuci drzali. Zapravo, mislim da nije ni bio lovac.

 

:lolol:

 

Minijatura.

Link to comment

Ja nisam nikad ubio životinju u lovu, ali sam bogami pojeo u slast jednu divlju patku i mogu vam reći da nema ništa bolje od toga.

 

Lov jeste danas jedan atavizam ali svako selo kolje valja ima lovce koji gaje tu veština zlu ne trebalo. Oružje je nekad bilo sastavni deo seoskog života, sada je retkost i ko zna zašto je to dobro.

 

Koža, krzno, meso, kosti, mast i salo, sve se to i danas koristi u seoskom domaćinstvu. Hvala dobrom Bogu na jeftinim sintetičkim nepromočivim materijalima, ali do naftne revolucije furalo se furry.

Canadian_man_fur_coat_1910.jpeg

Kao ilustracija jedan bucmasti kanađanin u krznenom kaputu. Bunda je za gospodu. :nobles:

Link to comment

Не бих могао да убијем скоро ниједну животињу, али бих скоро сваку могао да поједем.

 

Против сам тога да ловци држе оружје у кући јер сматрам да је то дискриминација свих нас који нисмо ловци и сматрам да би свако требало да има право да носи лично наоружање. Ја дозволу никада нисам тражио јер знам да користим само М70, али бих сигурно имао један комад (АБ2, са преклопним кундаком) у кући да је легално. И један розе за жену. И три мала за децу.

Link to comment

Ja sam uveren da drug TIto nije imao problema sa potencijom. :s_p:

 

sto bi rekli drazinovci™ pa naravno da nije imao problema sa potencijom kada je 35 godina uspesno jebao narode i narodnosti komada oko 20 miliona :lolol:

Link to comment

ribolovce si ti dodao.

nebitno, ne znam da li pripadas nekoj od te dve grupe, ali sam sasvim siguran da si smrad :)

 

ne pripadam niti jednoj od te dve grupe, smatram te aktivnosti uzaludnim. lov mi se, negde, i gadi, ali ovo sto ti pises su klasicne budalastine.

 

lepo je videti da covek kao ti misli da sam smrad. to ne moze biti losa stvar. ;)

Link to comment

ja ne mogu da jedem divljač, jagnjetinu sam možda pojeo u nekim mešanim mesima, kada vidim celu pečenu životinju ne mogu da jedem, ništa što ima kosku itd

 

nikada ne bih lovio, možda da sam negde u divljini i da moram za život

 

lov danas shvatam kao normalan deo procesa uništenja planete i ne smatram da tu lovci nešto posebno više doprinose od ostalih

Link to comment

hitler je bio vegetarijanac i nije lovio. sta se iz toga da zakljuciti... 

 

iz mog ugla lov je nehuman ali ja sam odrastao u gradu, nisam nikad ubio zivotinju niti bih, uvek imao kucnog ljubimca, gledam programe o zivotinjama, nekako su mi zivotinje, kad je u pitanju pravo na zivot, ravne ljudima. ne razumem ni lov ni lovce i lov mi je jako odbojna aktivnost. 

 

s druge strane, imam deo familije koji zivi na selu i svi su lovci. odmalena krenu i tako nastave. ali zive drugacije od mene, nemaju ljubimce, zivotinje gaje za hranu, poneku prodaju, retko ko nije zaklao pile, svinjce, ovcu... svakako drugacije dozivljavaju zivotinje, ne vrednuju ih isto kao ja. lov im je jedna od redovnih zivotnih aktivnosti i to rade jer vole. naravno, niko od njih niti je niti bi ubio coveka, tu itekako postoji granica. 

 

sve je to u glavi... 

 

naprimer - doneo sam nevidjeno dobre susene konjske kobaje u london i ne smem ni da pomislim da ponudim nekog od britanskih prijatelja. to je njima kao da jedem psa ili macku. nije lov ali demostrira razlicitost u odnosu prema zivotinjama. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...