Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

8 minutes ago, Shan Jan said:

Nevezano za ovaj slucaj, vojvodjani ako zele vise autonomije i kontrole nad svojom zivotom moraju da izadju sa platformom decentralizacije cele Srbije. U suprotnom ce svima delovati kao da zele specijalni tretman na osnovu nasledja iz SFRJ. 

 

Morao bi se napraviti neki okvir gde bi Nis i njegov deo Srbije imali vise snage da se bore za sebe, pa Kragujevac pa ovi pomoravski gradovi... Sada sve juzno od Beograda propada, svi beze ili u prestonicu ili u inostranstvo i nikog nije briga za to.

 

Zasto izlazili sa platformom za celu Srbiju? Tek bi to bilo "gledanje sa visine". "Oni da prave okvir kako bi Nis imao vise snage da se bori za sebe" zvuci kao da u Nisu zive ljudi nesposobni za politicko organizovanje.

 

 

 

Link to comment
  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 minutes ago, Shan Jan said:

Nevezano za ovaj slucaj, vojvodjani ako zele vise autonomije i kontrole nad svojom zivotom moraju da izadju sa platformom decentralizacije cele Srbije. U suprotnom ce svima delovati kao da zele specijalni tretman na osnovu nasledja iz SFRJ. 

 

Morao bi se napraviti neki okvir gde bi Nis i njegov deo Srbije imali vise snage da se bore za sebe, pa Kragujevac pa ovi pomoravski gradovi... Sada sve juzno od Beograda propada, svi beze ili u prestonicu ili u inostranstvo i nikog nije briga za to.

 

posle kosova bilo kakva prica o novoj decentralizaciji i autonomiji je nemoguca, posebno kada je vojvodina u pitanju. ne kazem da to nije dobra ideja, ali nece biti prihvacena. osim ako neko silom ne nametne

Edited by Nikodije
Link to comment

Vojvođani žele autonomiju i decentralizaciju, ali ne na način na koji to zamišljaju Čanak, Dinko i ekipica. Dobra okolnost je da su oni vidljivi samo na Tviteru i malo po Novom Sadu, a da van toga njihov uticaj ne postoji. Još je bolje to što ih rumunski, mađarski, slovački i drugi manjinski narodi apsolutno ne zarezuju.

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Jasno je to meni. Sigurno ovako autoritatirnoj vlasti ne odgovara decentralizacija. Iako bi to svima pomoglo ukljucijuci i pretrpani Beograd.

 

Pitanje decentralizacije juznog dela Srbije, odnosno svega sto je juzno od Beograda, ce proci neuspesno ali manje bolno nego sto ce to biti sa Vojvodinom. 

Svakog protagonistu te ideje u Vojvodini dohvatice iste ove falange koje jasu ovog tupavog Gluhonjica..i sve to zapravo nije vredno truda. 

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

pa nije “ili” pošto to em nije ista stvar, i pošto  se u klipu jasno insisnuira otcepljenje, te da lik koji je bio angažovan od strane ministarstva srbije da odlučuje kako se troši novac te države javno izjavljuje nešto iz čega nedvosmisleno sledi da on sebe ne vidi državljaninom srbije. 

 

što se autonomije tiče, ja ne znam o kakvoj dodatnoj autonomiji u praktičnom smislu govorite. Vojvodina ima svoju skupštinu, ima svoje pokrajinske sekretarijate koji su razvrstani po oblastima (analogno ministarstvima). 
Moje jednodecenijsko iskustvo sa tim sekretarijatima je takvo da mi zaposleni u ministarstvima Srbije deluju kao NASA lično u odnosu na kompetencije ljudi koji tamo rade. Možda samo nisam imala sreće.

Ja nemam stav o autonomiji, ali imam stav o nagojenoj i nestručnoj administraciji. 
Protiv sam rasparčavanja države, dakle protiv otcepljenja Vojvodine u ovom slučaju. 

Ili je tu jer dobar deo onih koji se kao zalažu za autonomiju pre ili posle pokaže pravo lice tipa Vojvodina vojvođanima i sl. 

I ne mislim na lika™

Link to comment
Just now, Zaboravan said:

Ili je tu jer dobar deo onih koji se kao zalažu za autonomiju pre ili posle pokaže pravo lice tipa Vojvodina vojvođanima i sl. 

I ne mislim na lika™

OK, hvala, onda te nisam razumela, pa ignoriši moj komentar slobodno.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Vojvođani žele autonomiju i decentralizaciju, ali ne na način na koji to zamišljaju Čanak, Dinko i ekipica. Dobra okolnost je da su oni vidljivi samo na Tviteru i malo po Novom Sadu, a da van toga njihov uticaj ne postoji. Još je bolje to što ih rumunski, mađarski, slovački i drugi manjinski narodi apsolutno ne zarezuju.

 

te stvari se menjaju, i liberalni savez crne gore je bio marginalna pojava pocetkom devedesetih, da bi samo par godina kasnije najveca partija preuzela njihovu ideologiju. a sa 5% podrske nezavisnosti doslo se do vecine.

  • Tužno 1
Link to comment

Gde bi nam bio kraj da je jna intervenisala na vreme, pohapsila slovenacko, hrvatsko, bosansko, makedonsko rukovodstvo… 

  • +1 1
  • Wub 2
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

pa nije “ili” pošto to em nije ista stvar, i pošto  se u klipu jasno insisnuira otcepljenje, te da lik koji je bio angažovan od strane ministarstva srbije da odlučuje kako se troši novac te države javno izjavljuje nešto iz čega nedvosmisleno sledi da on sebe ne vidi državljaninom srbije. 

 

što se autonomije tiče, ja ne znam o kakvoj dodatnoj autonomiji u praktičnom smislu govorite. Vojvodina ima svoju skupštinu, ima svoje pokrajinske sekretarijate koji su razvrstani po oblastima (analogno ministarstvima). 
Moje jednodecenijsko iskustvo sa tim sekretarijatima je takvo da mi zaposleni u ministarstvima Srbije deluju kao NASA lično u odnosu na kompetencije ljudi koji tamo rade. Možda samo nisam imala sreće u tom nizu situacija…

Ja nemam stav o autonomiji, ali imam negativan stav o nagojenoj i nestručnoj administraciji. Ne vidim kako to ide na korist gradjanima.

Protiv sam rasparčavanja države, dakle protiv otcepljenja Vojvodine u ovom slučaju. 

Autonomija bez para, nije autonomija, budžet APV je 7% od republičkog budžeta. U APV živi 1/4 stanovništva, koji pune 1/3 rep. budžeta....

- svi ti sekretarijati postoje da bi se ispunila forma, nema tu love da se nezavisno od BG napravi nova škola u Žitištu ili asfaltira međuopštinski put, da se renovira bolnica u nekoj Senti, mogu da finan. farbanje klupa u parkovima ali da ulože u obnovu kapitalnih objekata, poput dvoraca dunđerskih itd bez da gro love dođe iz betongrada piši propalo...

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, pt 2.0 said:

niko nikom ne sme da određuje mesto i vreme da o nečemu priča, da mu edituje misli i slobodu govora.


da li to znači da ovde treba da dozvolimo npr. i te radikalske "ideje"?

Link to comment
7 minutes ago, gone fishing said:

Autonomija bez para, nije autonomija, budžet APV je 7% od republičkog budžeta.

hvala za info.

ja sam upravo sa time imala problem u radu. naime, u njihovoj nadležnosti su neke bolnice i klinički centri, koji su se prijavili za neke međunarodne projekte da dobiju neku opremu (a projekti uključuju kofinansiranje), i problem je nastao kad je trebalo da se plati kofinansiranje.

ne želim da objašnjavam šta sam sve prošla i kome sam sve na glavu sela da bi se stvari završile. u jednom slučaju su na kraju platili i bolnica je dobila tada izuzetno vredan uređaj za dijagnostiku, u drugom slučaju platilo je ministarstvo zdravlja.

mene je očaj hvatao - kao da sam u dve države i niko ne ume i neće da reši problem, čiji ishod je na evidentnu korist svima.

 

drugа serija problema dolazi od prostog neznanja nekih procedura (npr. uvoznih u slučaju međunarodnih projekata)... ja ono u životu nisam videla, iskreno.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
8 minutes ago, aram said:

da li to znači da ovde treba da dozvolimo npr. i te radikalske "ideje"?

šta su radikalske ideje, osim nasilja i rasprodaje svega dok se drugima uteruje (ne)patriotizam?

 

zaboravih primitivizaciju društva, pardone mua.

Edited by pt 2.0
(ne)
Link to comment

@pt 2.0 pa zato sam i stavio navodnike. elem, da li treba da dozvolimo da se hajka na, ovoga puta, Dinka Gruhonjića ovde opravdava? da li treba da dozvolimo da se on proglašava plaćenim učesnikom u nekakvom igrokazu?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...