Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Dnaralaske said:

Kad bi gradjani prijavljivali autobuse sa labavim srafovima do ovakvih stvari ne bi dolazilo.


:isuse:

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Dnaralaske said:

Kad bi gradjani prijavljivali autobuse sa labavim srafovima do ovakvih stvari ne bi dolazilo.

 

Ovde je izmedju ostalog stvar u porceduri, nov autobus, star autobus, ako je zaista i bilo do shrafova, treba negde da pishe prilichno detaljno shta pregled autobusa podrazumeva.

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ništa rat i sankcije, već dozvole koje imaju

 

Juče sam prisustvovala divljanju nešto mlađih u autobusu. Pljuvanje, tuča, dranje, skakanje. Stariji srednjoškolci. Kad sam ih, khm kkhm opomenula, klinac mi je rekao "mnogo ste uspeli u životu kad se vozite autobusom". 

Taj nije rođen kao devijantan, njega je neko tome naučio. 

ali uredno persira mica mala :lolol:

 

8 minutes ago, 3opge said:

nema  veceg uzivanja nego kad se osamdesetcetvorka sa gusenicom prelomi na gusenici pa surfujes na onom polomljenom delu, ko nije surfao na gusenici nije musko

odavmo nema harmonika 84 :hihi:

 

15 mozda? :unsure:

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Ovde je izmedju ostalog stvar u porceduri, nov autobus, star autobus, ako je zaista i bilo do shrafova, treba negde da pishe prilichno detaljno shta pregled autobusa podrazumeva.

Naravno da je u proceduri. Koja se ne postuje. Vozimo se u autobusima koji se povremeno eto zapale, jer eto. Nadam se da je jasno da je ono cinizam.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Партибрејкер said:

Ne slažem se. Siguran sam da takvih ima mnogo manje u Finskoj nego u Srbiji.

Ti, bice, nisi nikad video pijanog Finca? :fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

mislim da u zatvor treba da idu samo kriminalci opasni po okolinu. svi ostali prekršioci zakona da se osude na novčanu kaznu (sa mogućnošću zamene u vidu prinudnog društveno korisnog rada). deponija po srbiji koliko ti duša ište.

 

ako je ova bitanga bili u zatvoru samo zbog nemanja lične karte i čistim dosijeom od ranije, zakon je učinio medveđu uslugu njemu samom, ubijenom i društvu.

Edited by đorđe geprat
  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Svemir Zeka said:

Ali to je nešto što ne treba da se dovodi u vezu s ovim što mu se desilo. I da je čovek koji je u zatvor otišao zbog ubistva ili velike pljačke, ne sme biti maltretiran i ubijen u zatvoru. 

 

Nisam napisao da neko sme biti maltretiran i ubijen u zatvoru (to je bio Ted, u momentu pravedničkog gneva, na drugom topiku).

 

Ti misliš da nešto ne treba da se dovodi u vezu sa ovim što mu se desilo, i oko toga se ne slažemo.

 

U jednoj Nemačkoj su prilikom istraživanja trenda izricanja nižih kazni došli do zaključka da sudije posmatraju zatvorsku kaznu za većinu krivičnih dela kao goru od taliona (kažnjavanja po principu "oko za oko, zub za zub"). Promišljanje o adekvatnosti neke sankcije je sastavni deo presuđivanja, zato i postoje odredbe o ublažavanju kazne, oslobođenja od kazne, opomene i sl. Neću više o tome da li je eventualno trebalo uzeti u obzir neukost ili sposobnost da taj čovek učestvuje u postupku.

 

To što niko ne sme biti maltretiran u zatvoru ne znači da je realnost drugačija i da nije u pitanju ograđena betonska kutija sa ćelijama u kojoj pod ograničenim nadzorom kaznu izdržavaju odrasli muškarci. 

 

Čak i da je zatvor u Srbiji (ili bilo kojoj drugoj državi) bezbedan u pogledu nasilja među zatvorenicima, to je svejedno mesto koje ograničava kretanje, u kojem se ne može očekivati adekvatna ishrana i zdravstvena nega za osobu u osmoj deceniji života. Meni je za "Doom" i da neko bude u takvim odnosima sa decom/roditeljima da toliko ne zna šta im se dešava, odnosno da, u ovom slučaju eventualno zna za kaznu i odluku roditelja da ode u zatvor i da to ne spreči.

 

I sve to nimalo ne umanjuje odgovornost službenika u Padinskoj skeli.

 

Idem sad da vidim šta se piše na topiku sa pola hiljada postova o odnosima u porodici Mihaljica i postupku koji obično nije otvoren za javnost.

  • Hvala 1
Link to comment

Znaš kako, meni prvo na pamet pada da nije platio iz inata, iz principa. Meni je blisko da žrtvujem sebe e da bih ostala verna principu. Zato sam spomenula Aidu Ć., jer bih njenu spremnost da ide u zatvor umesto da plati kaznu za gađanje Mladićevog murala potpuno shvatila. Šta je ovaj čovek razmišljao, ne znamo. 

 

Što se tiče zatvorske kazne za osobe tih godina: iz ličnog iskustva znam za brojne primere nasilnika u tim ili kasnijim godinama, koji su u stanju da ubiju, tuku ili prete ubistvom. 

 

Kaznena politika je nešto što slabo poznajem, ne volim mnogo da diskutujem pre svega jer nemam dovoljno znanja, pa bi se svako moje "treba" dolazilo uglavnom iz emotivnog (kao pitanje na koje je Ted odgovorio na drugom topiku), a to nije pravno ispravno, a verovatno ni sasvim po najvišim moralnim načelima, pa se zato klonim toga. Moja ideja je da se - ukoliko je čovek dobio presudu i otišao da odsluži kaznu, ono što je sad i ovde slučaj - ono što se dešavalo nakon što je prošao kapiju zatvora. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, đorđe geprat said:

mislim da u zatvor treba da idu samo kriminalci opasni po okolinu. svi ostali prekršioci zakona da se osude na novčanu kaznu (sa mogućnošću zamene u vidu prinudnog društveno korisnog rada). deponija po srbiji koliko ti duša ište.

 

ako je ova bitanga bili u zatvoru samo zbog nemanja lične karte i čistim dosijeom od ranije, zakon je učinio medveđu uslugu njemu samom, ubijenom i društvu.

Hm... Bilo bi humano poslati ga sa 74 godine na lopata na deponiji 8 sati nekih 60 dana?

Link to comment

Za petarde zatvor, za šest pištolja nikom ništa :fantom:

 

 

Quote

Interesantno je da protiv njega nije podneta prijava za nelegalno oružje“, kaže izvor Nova.rs.

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...