Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poznajem čoveka, ortakov prvi komšija, koji je bio hapšen pre par godina u jednoj od akcija armagedon. Posle par dana pritvora pušten bez optužnice. Njegova priča, u koju verujem, a očigledno je i istina čim su ga pustili,  da ga je u nekom periodu na fejsu našao drugar iz vojske i da su oni razmenili par poruka. Posle nekog vremena je taj pedofil počeo u porukama da mu šalje slike devojčica, čovek je otvorio dve takve poruke video slike i zaledio se. Nikom ništa nije rekao, nije odgovarao, nije šerovao, nije znao čak ni kako da ga blokira, totalno informatički nepismen čovek od šezdesetak godina koji je imao nesreću da u vojsci upozna lika koji je pedofil. Poruke su nastavile da pristižu i u trenutku kad su ga uhapsili bilo je valjda desetak neotvorenih poruka sa stotinak slika koje nije ni pomislio da pogleda, jednostavo čovek koji se nije snašao u situaciji.  Pakao za celu porodicu, ne znam kako se sad nose sa tim, nije nešto što se ispituje dok se čeka u redu za kasu u prodavnici, ali ostao čovek koga najlakše objasniš nekom ej znaš onaj što je hapšen za pedofiliju. Čuo sam to par puta.

 

Ne znam ko je ovaj tviteraš, tviter mi je generalno poslednjih godina odvratan pa i nisam u toku nešto, i ne pokušavam da aboliram ovog tviteraša, al eto desi se u masovnim akcijama hapšenja da najebu i nevini ljudi, mala je šansa ali desi se. 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment
8 hours ago, Remi said:

Poznajem čoveka, ortakov prvi komšija, koji je bio hapšen pre par godina u jednoj od akcija armagedon. Posle par dana pritvora pušten bez optužnice. Njegova priča, u koju verujem, a očigledno je i istina čim su ga pustili,  da ga je u nekom periodu na fejsu našao drugar iz vojske i da su oni razmenili par poruka. Posle nekog vremena je taj pedofil počeo u porukama da mu šalje slike devojčica, čovek je otvorio dve takve poruke video slike i zaledio se. Nikom ništa nije rekao, nije odgovarao, nije šerovao, nije znao čak ni kako da ga blokira, totalno informatički nepismen čovek od šezdesetak godina koji je imao nesreću da u vojsci upozna lika koji je pedofil. Poruke su nastavile da pristižu i u trenutku kad su ga uhapsili bilo je valjda desetak neotvorenih poruka sa stotinak slika koje nije ni pomislio da pogleda, jednostavo čovek koji se nije snašao u situaciji.  Pakao za celu porodicu, ne znam kako se sad nose sa tim, nije nešto što se ispituje dok se čeka u redu za kasu u prodavnici, ali ostao čovek koga najlakše objasniš nekom ej znaš onaj što je hapšen za pedofiliju. Čuo sam to par puta.

 

Zao mi je coveka, ali sad cu ispasti glupa u drustvu - zasto nije odmah otisao u policiju i prijavio to?

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Filozof manijak said:

Zato što stariji i informatički nepismeni ljudi u Srbiji prosto nisu edukovani da to rade.

 

Kakve veze to ima sa informatickom pismenoscu - vidis sliku deteta u tavkoj situaciji, impuls valjda govori da to nije u redu i da treba da preduzmes nesto?

  • +1 5
Link to comment

i lakše im je da stave po strani događaj i da ne odu. možda je bolje pitanje zašto mu nije rekao da stane sa snimcima. znam za sličan primer iz kog se može zaključiti da ljudi skloni pedofiliji bez ikakvog straha i rado dele materijale. i pored toga držim da je prosečan pedofil mnogo obazriviji.

 

u ovim slučajevima sam kao i u slučaju nasilja nad ženama od starta protiv optuženih. ne samo jer sam slab na žrtvu nego i verujem jer ne znam statistiku da je kad se svedu računi u 99% slučajeva bilo onako kako je žrtva posvedočila. protiv tih ljudi nije samo reč žrtve ili policije nego i verovatnoća.  

iako se dešavalo da pedofili iz apsane direktno završe u novinama, slučaj "kritičara sa tvitera" deluje da je završio u javnosti kao koska od vlasti. videh da je među prvima sa njim počeo da se sladi đuka. a ima tu i osvete jer kod radikala uvek bude osveta. običan čovek može samo da se oseća neprijatno ako detektuje osvetu vlasti u slučaju pedofila i radikali su na to računali i smeši im se brk od takvih rasprava jer u njima ne mogu da izađu kao negativci kod većine ljudi kod kojih ova tema počinje i završava na gađenju prema pedofilu.

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Kakve veze to ima sa informatickom pismenoscu - vidis sliku deteta u tavkoj situaciji, impuls valjda govori da to nije u redu i da treba da preduzmes nesto?

Ne mogu nista da tvrdim za taj slučaj koji je Remi izneo  ali mogu da iznesem zapažanje kad su moji matorci otkrili fejsbuk i društvene mreže. Totalna nesnađenost i nerazumevanje u kakav su osinjak ušli, na nivou malog deteta.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam zašto nije prijavio policiji odmah, tu njegovu posle hapšenja dublju ispovest znam od ortaka kome je ispričao šta se u stvari desilo, niko ni od porodice nije znao 

da postoji problem i da mu stižu takve slike na fejsu. Da je znao da će mu upasti policija iz bg sa tri džipa i uhapsiti ga verovatno bi prijavio. Delom je sigurno ovo što piše Filozof M, ali generalno ne prijavljuje se ništa. Evo bilo kog da zaustaviš u gradu i da pitaš da ti nabroji dve tri kuće gde čovek bije ženu svako će znati da ti kaže koje su a prijava nula. Skoro policajac suspendovan pa vraćen na posao, sad je policajac ali bez oružja, šta god to značilo, radi tako, u uniformi je, viđam ga, posle x prijava od sopstvene žene za batine koje je dobijala. Ja čuo reči od njegovih kolega da su dve tri prijave zataškali jer im je bilo žao da kolegi napakuju otkaz.  Sreća pa ga  je žena konačno napustila. 

 

 

Edited by Remi
  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Remi said:

... Ja čuo reči od njegovih kolega da su dve tri prijave zataškali jer im je bilo žao da kolegi napakuju otkaz...

 

 

eto zato se ne prijavljuje. neotpushtni kolega - opravdano poveruje da je neotpustiv i shta mu ko moze, josh ga i obaveste ko je prijavio i posle se chovek samo pita shta mu je trebalo bilo shta. kod nas, kad prijavljujesh nekoga za bilo shta, imash sigurnu varijablu u jednachini kako cesh da najebesh zbog toga.

a stariji svet, to je u sushtini ekipa koja telefonski razgovor mobilnim zavrshava tako shto spusti mobilni na sto, a fejsbuk nalog gasi tako shto ne udje vishe nikad. postoji jedno sushtinsko nerazumevanje tehnologije (mada ono nema nuzno veze sa uzrastom) i tu me nishta ne chudi.

  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

eto zato se ne prijavljuje. neotpushtni kolega - opravdano poveruje da je neotpustiv i shta mu ko moze, josh ga i obaveste ko je prijavio i posle se chovek samo pita shta mu je trebalo bilo shta. kod nas, kad prijavljujesh nekoga za bilo shta, imash sigurnu varijablu u jednachini kako cesh da najebesh zbog toga.

a stariji svet, to je u sushtini ekipa koja telefonski razgovor mobilnim zavrshava tako shto spusti mobilni na sto, a fejsbuk nalog gasi tako shto ne udje vishe nikad. postoji jedno sushtinsko nerazumevanje tehnologije (mada ono nema nuzno veze sa uzrastom) i tu me nishta ne chudi.

 

Chlan porodice prijavio komshiju zbog dilovanja otvorenog na ulici pred kapijom.

Mi se svi krstili dal je normalan. Naravno policija ovome rekla, shto je bilo u startu jasno svima...

Link to comment
11 hours ago, Remi said:

Ne znam ko je ovaj tviteraš, tviter mi je generalno poslednjih godina odvratan pa i nisam u toku nešto, i ne pokušavam da aboliram ovog tviteraša, al eto desi se u masovnim akcijama hapšenja da najebu i nevini ljudi, mala je šansa ali desi se. 

Interesantan detalj jeste da je ovaj tviteraš vrlo negativno reagovao tvitom na pedofile u SPC. Ne mogu sad da nađem taj tw, delili su juče.

 

Užasno je kako god da okreneš. I ako jeste pedofil je gnusno i jezivo (pade mi na pamet da je nedavno kačio sliku svoje ćerke koja je valjda proslavila 31. rođendan…), a i ako se ispostavi da kao tvoj komšija nije - on je doslovno žigosan u tw zajednici i to se neće promeniti (na stranu što je od ranije ljudima bio smrdljiv jer je valjda prošlog leta zaglavio zatvor, pa su mu ljudi slali pare za kantinu tamo jer je kukao kako nema, da bi se po izlasku iz zatvora slikao pored nekog skupljeg automobila za koji se hvalio da ga je upravo kupio). 

Link to comment
11 minutes ago, I*m with the pilots said:

 Ali dobro, nemojmo prijavljivati nista.

 

Naravno, to chesto i jeste najpametnije. Ova zena je prijavila nasilje policiji i sakrila se, policija je onda dala muzu adresu da bi on mogao da je pretuche i strelja na kraju.
 

Quote

 

Sulejmanović potom snima teško povređenu suprugu uz reči "gledajte, kad imate posla s +***** koja te prijavi policiji". Kako se moglo videti na uznemirujućem snimku, on je pitao nesrećnu ženu zašto ga je prijavila policiji, a ona je odgovorila da se bojala za sebe i dete.

- Bojala sam se, bojala sam se za sebe i dete - teškom mukom rekla je ona, nakon čega joj je ubica hladnokrvno ispalio hitac u glavu.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...