Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Kakve veze to ima sa informatickom pismenoscu - vidis sliku deteta u tavkoj situaciji, impuls valjda govori da to nije u redu i da treba da preduzmes nesto?

 

nesvestan ozbiljnosti situacije, uplašen da će da odgovara za nešto iako nije kriv, sramota ga je.... verovatno postoji jedno 50 objašnjenja zašto nije uradio (ne i opravdanja).

 

jebiga, to je skupo platio, baš skupo

 

  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Verujem da i policajac koji brani kolegu nije bas tako imun na zlostavljanje dece. Ali dobro, nemojmo prijavljivati nista.

Verujem i ja isto tako, ovo sto kaze @copkillah je i meni najblize objasnjenje.  Mislim da on uopste nije uzimao u obzir poverenje ili ne u sistem, kao sto je slucaj neprijavljenih slucaja nasilja u porodicama, ili seksualnih zlostavljanja. Pa skoro smo imali dva slucaja u gradu isto, devojka koja je uredno prijavljivala a ludak zaglavio pritvor tek kad joj je zapretio da ce je ubiti. Bivsi sad vec direktor socijalnog evo ga isto slobodan seta uprkos prijavi maloletne romske devojcice da joj je slao neprimeren sadrzaj preko vibera i trazio da i ona njemu posalje neke slobodnije slike. Znaci skroz upucen u njenu tesku materjalnu situaciju, porodicnu, i pokusao je to da iskoristi. Prijava je negde u nekoj fioci. 

  • +1 1
Link to comment

Izborna komisija donosi predlog a skupstina potvrdjuje. Obično je samo formalnost. Ovde valjda hoće da ubace nekog lika koji je prvi sledeći a koji je prebegao. 

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Zaboravan said:

Sajt KCS koristi http i gmail naloge... Što nije najgore. 

Najgore je što nisam iznenađen. 

Ne znam lekara - a saradjivala sam sa desetinama iz raznih KC / onkoloških instituta - koji ima poslovni mejl a da nije gmail/yahoo…

Edited by pt 2.0
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Ne znam lekara - a saradjivala sam sa desetinama iz raznih KC / onkoloških instituta - ima poslovni mejl. 

Ne sumnjam ali ono što vidim na sajtu, opšti email za klinke ke klinka@gmail.com npr

klinika.za.neurologiju@gmail.com 

Link to comment

@Zaboravan moj post, sad kad sam dodala reči koje sam pojela, samo ptovrdjuje to što ti pišeš. 
Svi imaju mejl naloge na gmail/yahoo platformama. Eventualno mi neki od njih, koji su i profesori na med fak, daju neki univerzitetski mejl za koji se obično ispostavi da ga ne proveravaju redovno.

Ukratko - pakao. 
O elementarnoj informatičkoj pismenosti bi se isto dalp tračati :sleep:

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

@Zaboravan moj post, sad kad sam dodala reči koje sam pojela, samo ptovrdjuje to što ti pišeš. 
Svi imaju mejl naloge na gmail/yahoo platformama. Eventualno mi neki od njih, koji su i profesori na med fak, daju neki univerzitetski mejl za koji se obično ispostavi da ga ne proveravaju redovno.

Ukratko - pakao. 
O elementarnoj informatičkoj pismenosti bi se isto dalp tračati :sleep:

Jbg ja sam se ponadao iz prve verzije tvog posta da nekome ipak otvore sa kcs.ac.rs barem radi ugleda i profesionalnosti. 

Link to comment
12 minutes ago, Zaboravan said:

Jbg ja sam se ponadao iz prve verzije tvog posta da nekome ipak otvore sa kcs.ac.rs barem radi ugleda i profesionalnosti. 

Otvaraju - to su ti što ih ja zovem “univerzitetski” - ali je broj ljudi koji to redovno koristi od ukupno 200-300 ljudi sa kojima sam imala posla manji od 5.

Moj uzorak nije reprezentativan jer obuhvata samo 2-3 oblasti medicine, pa se možemo nadati da je pravo stanje bolje :sleep:

Edited by pt 2.0
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Otvaraju - to su ti što ih ja zovem “univerzitetski” - ali je broj ljudi koji to redovno koristi od ukupno 200-300 ljudi sa kojima sam imala posla manii od 5.

Moj uzorak nije reprezentativan jer obuhvata samo 2-3 oblasti medicine, pa se možemo nadati da je pravo stanje bolje :sleep:

 

Dok je suprug radio na univerzitetu u BG, e-mail je imao u drugoj drzavnoj instituciji jer je taj univerzitetski email bio bleklistovan skoro svuda gde je slao mejlove.

Tako da kad pishe saradnicima u inostranstvu zavrshi redovno u spam boxu.

A nije mu se slalo sa gmail, gmx.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Sara said:

Skoro sam upoznala čoveka, majstor. Fin tip polu-alkos, razgovorljiv.

Elem, radio je u Vodovodu 20 godina, odatle su ga pre jedno 10-tak otpustili (sa još 200 drugih) jer je bila provera diploma, pa se našlo mnogo lažnih.

Na tih 200 otpuštenih po njegovim rečima SNS je zaposlio 400 novih radnika, njihove diplome su nadajmo se čiste ko suze.

Taj poznanik se sad tuži sa Vodovodom jer je imao 3 diplome od kojih je samo jedna bila lažna, pa se nada da bi mogao da ih dobije na sudu.

Zemlja čuda leba mi, ima li to još negde na svetu.

 

Da, diplome osnovne i srednje su OK, a diploma vishe shkole kupljena u Prishtini...

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...