Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene i dalje zanima kako su dosli do njega, zasto o tome nije bilo ni reci na konferenciji. Opet sve kroz neko sito i uz dosta jeftinog populizma...

Link to comment

Mene i dalje zanima kako su dosli do njega, zasto o tome nije bilo ni reci na konferenciji. Opet sve kroz neko sito i uz dosta jeftinog populizma...

 

Išli po kafanama i pitali da li su videli nekog ko nije od lokalnog sveta, to veče. Onda ispitivali redom ljude kod kojih su ti nelokalci bili i nabasali na ovog, da se uklupa u mogući profil.

 

Taku neku verziju mi žena juče ispričala, a gde je pročitala, pojma nemam.

Link to comment

da, stvarno, nista nije bitnije nego da saznamo detalje istrage. pozovimo se na zakon o informacijama od javnog znacaja. da ispadne mesar, pozovite 0800 59.

Link to comment

Mene i dalje zanima kako su dosli do njega, zasto o tome nije bilo ni reci na konferenciji. Opet sve kroz neko sito i uz dosta jeftinog populizma...

Novine prenose da su ga prvo izdvojili preko mobilnog, jer je njegov broj bio u Bajmoku samo te veceri.

Zatim je bio na poligrafu gde je pao sve testove, a zatim je tokom ispitivanja priznao.

Link to comment

Novine prenose da su ga prvo izdvojili preko mobilnog, jer je njegov broj bio u Bajmoku samo te veceri.

Zatim je bio na poligrafu gde je pao sve testove, a zatim je tokom ispitivanja priznao.

 

ok, zvuči prilično neubedljivo da su ga našli preko lokacije mobilnog. onda je tu taj čuveni poligraf koji radi na principu ćoravih kutija iz '45. 

Link to comment

ok, zvuči prilično neubedljivo da su ga našli preko lokacije mobilnog. onda je tu taj čuveni poligraf koji radi na principu ćoravih kutija iz '45. 

 

Ne vidim šta je neubedljivo sa mobilnim. Svaki broj koji se pojavio u Bajmoku za vikend, a u nedelju ga nije bilo, je bio sumnjiv.

 

Poligraf vidim samo kao jedno od sredstava za slamanje/ubeđivanje tokom istrage. 

Link to comment

Ne vidim šta je neubedljivo sa mobilnim. Svaki broj koji se pojavio u Bajmoku za vikend, a u nedelju ga nije bilo, je bio sumnjiv.

 

Poligraf vidim samo kao jedno od sredstava za slamanje/ubeđivanje tokom istrage.

Ne verujem da je bio samo jedan broj koji je prošao i otišao iz Bajmoka u jeku sezone godišnjih odmora. Drugo, malo mi smeta to: ej nabavite mi sve brojeve telefona koji su se registrovali u Bajmoku; odmah pomislim na špijuniranje ljudi. Treće, da li su svi ti "sumnjivi" brojevi podvođeni na poligraf i od kada se poligraf vodi kao neko merilo, pogotovo ovaj poligraf srpske policije koji daje rezultate u odnosu na želje vlasti since '45.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

ok, zvuči prilično neubedljivo da su ga našli preko lokacije mobilnog.

 

Otkud to? Bazne stanice mobilne telefonije spadaju u najbolje prijatelje kriminalističkih inspektora. Ne pružaju im neoboriv dokaz za suđenje ali im značajno pomažu u identifikaciji osumnjičenih koji, suočeni sa optužbama i nevični laganju pred policijom, često odmah i sve priznaju. Što je i ovaj uradio i odveo ih na mesto gde je zakopao telo.

 

Pored priznanja, računaj da će mu automobil biti pun tragova i da će panduracija svakako pronaći materijalne dokaze koji ga povezuju sa ubistvom. Neće im podatak sa bazne stanice biti ključni dokaz na sudu, taj podatak ih je samo odveo do njega. On je mogao da proba da se pravi lud ali mu to izgleda nije bilo na umu.

Link to comment

Otkud to? Bazne stanice mobilne telefonije spadaju u najbolje prijatelje kriminalističkih inspektora. Ne pružaju im neoboriv dokaz za suđenje ali im značajno pomažu u identifikaciji osumnjičenih koji, suočeni sa optužbama i nevični laganju pred policijom, često odmah i sve priznaju. Što je i ovaj uradio i odveo ih na mesto gde je zakopao telo.

 

Pored priznanja, računaj da će mu automobil biti pun tragova i da će panduracija svakako pronaći materijalne dokaze koji ga povezuju sa ubistvom. Neće im podatak sa bazne stanice biti ključni dokaz na sudu, taj podatak ih je samo odveo do njega. On je mogao da proba da se pravi lud ali mu to izgleda nije bilo na umu.

Da, ali koliko je takvih brojeva bilo? I od kada se sme nasumično gledati kretanje ljudi ako nema dovoljno argumentovane sumnje i to samo za taj broj, a ne za sve stanovnike tog kraja?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Drugo, malo mi smeta to: ej nabavite mi sve brojeve telefona koji su se registrovali u Bajmoku; odmah pomislim na špijuniranje ljudi.

 

Ebga, ako postoji nešto za šta može da se kaže da je "tako svuda u svetu" onda je to korišćenje podataka mobilnih operatera u istragama krivičnih dela.

 

 

Da, ali koliko je takvih brojeva bilo? I od kada se sme nasumično gledati kretanje ljudi ako nema dovoljno argumentovane sumnje i to samo za taj broj, a ne za sve stanovnike tog kraja?

 

Mi ne znamo da li je možda bilo još 20 brojeva i da li su panduri sve njihove vlasnike držali na oku nekoliko dana. Možda postoji još jedan ili dva "kandidata" koji su završili na poligrafu ali su ga prošli ili se nisu slomili pred inspektorima. Uopšte ne mora da znači da je policija proveravala samo jedan broj i samo jednog osumnjičenog. Ako ih je bilo više onda hvala svevišnjem što ta informacija nije procurela inače bi svi ti nesrećnici ove nedelje osvanuli na naslovnim stranama otrovnih tabloida uz neverovatno skaredne naslove i podnaslove.

Edited by beowl
Link to comment

Nema nikakve sanse da drzava (i obe grane vlasti) dozvoli da ovaj dobije nekakvih 10 godina ili tako nesto. No chance. Sve i da nije bas jasno da ju je ubio, a ja sam ubedjen da jeste ako ih je on odveo do tela, takva je atmosfera u javnosti + cinjenica da sama vlast radi na stvaranju te atmosfere, da takav pritisak ne bi izdrzali ni neki "nezavisniji" sudski sistemi. Bice ovde maksimalna kvalifikacija dela i maksimalna kazna ili nesto vrlo vrlo blizu njoj. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...