Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne verujem da je bio samo jedan broj koji je prošao i otišao iz Bajmoka u jeku sezone godišnjih odmora. Drugo, malo mi smeta to: ej nabavite mi sve brojeve telefona koji su se registrovali u Bajmoku; odmah pomislim na špijuniranje ljudi. Treće, da li su svi ti "sumnjivi" brojevi podvođeni na poligraf i od kada se poligraf vodi kao neko merilo, pogotovo ovaj poligraf srpske policije koji daje rezultate u odnosu na želje vlasti since '45.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ministre za sumnju ako nije bio samo jedan broj onda su ih sve ispitali na osnovu toga. Ne moze da ti smeta, brojevi telefona su stalno dostupni vlastima, u mnogim zemljama i brojevi prepaid telefona ne spada u upad u nasu privatnost. NSA ima uvid u vecinu komunikacije to je vec problem. Poligraf je samo jedna magicna rec u Srbiji.

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;

2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;

5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanja drugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;

 

 

 

Ako se ispostavi da nije imao motiv za ubistvo, a da je zrtvu zadavio, na fer sudjenju bi bilo veoma tesko krivicno delo kvalifikovati kao tesko ubistvo.

 

Ne bih se složio.

Sve ove tri tačke mogu biti validne. Eventualno je dvojka malo nategnuta.

 

edit: u međuvremenu saznao da je dete do 14 godina

Edited by salerokada
Link to comment

OK, zanimljivo. A kako je definisano ono svirep i podmukao način?

 

Svirepo ubistvo - kada pri lisavanju zivota zrtvu podvrgnes nepotrebnim patnjama. (i radis to sa svescu i voljom)

 

Podmukao nacin - kada ubistvo izvrsis prevarnim postupanjem, zloupotrebom poverenja zrtve i slicno. Skolski primer je sipanje otrova u pice.

Link to comment

Na osnovu izjava ministra kojeg ste do pre neki dan rostiljali za nekakve teze?

 

naravno. to sto smo ga mi™ "rostiljali" ovde to nema veze sa ovim. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Nema nikakve sanse da drzava (i obe grane vlasti) dozvoli da ovaj dobije nekakvih 10 godina ili tako nesto. No chance. Sve i da nije bas jasno da ju je ubio, a ja sam ubedjen da jeste ako ih je on odveo do tela, takva je atmosfera u javnosti + cinjenica da sama vlast radi na stvaranju te atmosfere, da takav pritisak ne bi izdrzali ni neki "nezavisniji" sudski sistemi. Bice ovde maksimalna kvalifikacija dela i maksimalna kazna ili nesto vrlo vrlo blizu njoj. 

 

Nije problem u tome, već da se, usled pritiska i želje da se odrapi što veća kazna što pre, počini ceo niz proceduralnih propusta koji će omogućiti da se na višem stepenu sve to obori. Telefon je neprijatan, ali ne piše gluposti.

Link to comment
 
Tijaninog oca ucenjivali novinari? Izvor: B92, Fonet, Srna

Beograd -- Neki mediji su bili “mnogo surovi” u izveštavanju o nesreći petnaestogodišnje Tijane Jurić, izjavio je otac ubijene devojčice Igor Jurić.

 

On je napomenuo da su ga pojedini čak i ucenjivali da im da izjavu, jer u suprotnom neće objaviti Tijaninu sliku.

 

"Neću da ih imenujem, oni znaju koji su u pitanju. Kad čovek dođe u ovakvu situaciju da mu nema deteta, onda vi (mediji) na neki način “upakujete” još 10 stvari, pa ti nije dovoljan bol što ti nema deteta, nego moraš da se boriš i sa svim ostalim stvarima da bi se pravdao", rekao je novinarima Igor Jurić, prenose novinske agencije Fonet i Srna.

On je rekao da je porodica od Tijaninog nestanka 26. jula prolazila kroz pakao i precizirao da je bilo pritisaka sa svih strana, uključujući i novinare.

Porodica se zato nada da će ubistvo njihove ćerke i tragedija koju su doživeli biti poslednja u Srbiji.

Podsetimo, ministru policije Nebojši Stefanoviću je na jučerašnjoj konferenciji za novinare B92 postavio pitanje: Šta će policija uraditi povodom ranijih pisanja medija o navodnoj otmici Tijane Jurić zbog zelenaških dugova njenih roditelja? Ministar je odgovorio da za takva pitanja postoje institucije koje se time bave i da policija nije nadležna za to.

 

 

Edited by Yoda
Link to comment

Nije problem u tome, već da se, usled pritiska i želje da se odrapi što veća kazna što pre, počini ceo niz proceduralnih propusta koji će omogućiti da se na višem stepenu sve to obori. Telefon je neprijatan, ali ne piše gluposti.

 

slazem se, ali tesko - u ovom konkretnom slucaju. ovo nije miladin kovacevic, clan neke narko-navijacke grupe, "nacionalni radnik" ili tako neko. 

Link to comment

Nije problem u tome, već da se, usled pritiska i želje da se odrapi što veća kazna što pre, počini ceo niz proceduralnih propusta koji će omogućiti da se na višem stepenu sve to obori. Telefon je neprijatan, ali ne piše gluposti.

 

Na kom višem stepenu? Onom apelacionom što obara ili ne obara presude u zavisnosti od toga šta mu deep state poruči? Najbolje da će taj sud da ide uz dlaku SNS koja je već napisala presudu. Osim ukoliko mesar™ nije blizak rod nekom dobro pozicioniranom bezbednjaku ali nije on te sreće.

Link to comment

Ne verujem da je bio samo jedan broj koji je prošao i otišao iz Bajmoka u jeku sezone godišnjih odmora. Drugo, malo mi smeta to: ej nabavite mi sve brojeve telefona koji su se registrovali u Bajmoku; odmah pomislim na špijuniranje ljudi. Treće, da li su svi ti "sumnjivi" brojevi podvođeni na poligraf i od kada se poligraf vodi kao neko merilo, pogotovo ovaj poligraf srpske policije koji daje rezultate u odnosu na želje vlasti since '45.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

 

Da, sigurno je bilo puno brojeva, i puno posla da se spisak analizira i suzi.

Nemam pojma kako je pravno regulisano takvo analiziranje listinga baznih stanica, tipa "dajte mi sve brojeve koji su bili u tom rejonu tog dana".

 

Ne verujem da su svi sumnjivi išli na poligraf, verovatno je bilo više razgovara, možda je još samo par ljudi bilo baš toliko sumnjivo da ih prepadaju poligrafom da vide hoće li priznati. Valjda je ovaj mesar bio najsumnjiviji.

 

Nije poligraf nikakav dokaz, nego po mom mišljenju samo služi u "ubeđivanju". "Bolje ti je da priznaš, vidiš da si pao na poligrafu"

 

 

Sve su to, po meni, standardne metode, ali se ne koriste uvek, nema pritiska odgore da se "angažuju sve raspoložive snage". 

Link to comment

Nije problem u tome, već da se, usled pritiska i želje da se odrapi što veća kazna što pre, počini ceo niz proceduralnih propusta koji će omogućiti da se na višem stepenu sve to obori. Telefon je neprijatan, ali ne piše gluposti.

Uuu dadada. Najbolje da ih telefon uzme za ručicu i odredi šta treba da rade, pošto se u procedure razume, šta pada™ kao dokaz pred apelacijom itakoto.

Edited by halloween
Link to comment

Na kom višem stepenu? Onom apelacionom što obara ili ne obara presude u zavisnosti od toga šta mu deep state poruči? Najbolje da će taj sud da ide uz dlaku SNS koja je već napisala presudu. Osim ukoliko mesar™ nije blizak rod nekom dobro pozicioniranom bezbednjaku ali nije on te sreće.

 

ma naravno. ali, osm toga, po meni, ako se dokaze da ju je ubio recimo zato da bi sakrio tragove 1 lakse saobracajne nesrece i zakon to delo ne sankcionise najstrozom kaznom, onda nesto nije u redu sa zakonom. 

Link to comment

Na kom višem stepenu? Onom apelacionom što obara ili ne obara presude u zavisnosti od toga šta mu deep state poruči? Najbolje da će taj sud da ide uz dlaku SNS koja je već napisala presudu. Osim ukoliko mesar™ nije blizak rod nekom dobro pozicioniranom bezbednjaku ali nije on te sreće.

 

Sve je to tačno i naravno da će u ovom trenutku teško biti preispitivanja. Ono što mene plaši je da će ovo biti zbrzano, lik će dobiti nekompetentnog/nezainteresovanog branioca po službenoj dužnosti, i biće osuđen.

Međutim žalbeni proces može da potraje, a i EU može da se zainteresuje za proceduralne propuste u svetlu naše kandidature.

 

Najgore što može da se desi je da se osumnjičeni, ako je kriv, zbog diletantizma sudstva / tužilaštva, izvuče na tehnikaliju.

 

Inače, što se tiče prethodne diskusije o presuđivanju/civilizovanosti, mislim da su mnogi ovde prevideli razliku između onoga što vidimo kao željeno ponašanje države (ništa osveta, ništa smrtna kazna) i individualnog osećaja šta bi neko uradio u takvoj situaciji. Nema ničeg kontradiktornog u istovremenom protivljenju smrtnoj kazni i slutnji da bi, suočen sa takvom tragedijom, čovek izabrao ubistvo/mučenje/štagod kao odgovor.

Ovo pišem zato što, iako racionalno gledano, želim da osumnjičeni (naravno, ako je kriv) dobije najpoštenije moguće suđenje sa minimumom mogućnosti da se izvuče zbog propusta, te smatram da je dugogodišnja robija bez mogućnosti pomilovanja/izlazaka i po mogućnosti što više u izolaciji teža kazna od smrtne, nisam siguran da u sličnoj situaciji ne bih želeo/pokušao da uzrokujem njegovu smrt.

Link to comment

Nema nikakve sanse da drzava (i obe grane vlasti) dozvoli da ovaj dobije nekakvih 10 godina ili tako nesto. No chance. Sve i da nije bas jasno da ju je ubio, a ja sam ubedjen da jeste ako ih je on odveo do tela, takva je atmosfera u javnosti + cinjenica da sama vlast radi na stvaranju te atmosfere, da takav pritisak ne bi izdrzali ni neki "nezavisniji" sudski sistemi. Bice ovde maksimalna kvalifikacija dela i maksimalna kazna ili nesto vrlo vrlo blizu njoj. 

 

To što je sada takva atmosfera to ništa ne znači. Do početka procesa će proći dosta i ljudima će već ubistvo biti u magli... Imamo već pomenuti primer Stele Gundelj.

A i dojma sam da vlast ne radi smišljeno na takvoj atmosferi, već je atmosfera posledica da imamo nezrelog ministra policije koji pri konferencijama za štampu, želeći da pokaže svoju "normalnost", daje oduška flejmovanju tj. ministar se ponaša kao da je bezimeni lik sa fejbuka koji bi da lomi košćice ubici.

 

Edited by salerokada
Link to comment

To što je sada takva atmosfera to ništa ne znači. Do početka procesa će proći dosta i ljudima će već ubistvo biti u magli... Imamo već pomenuti primer Stele Gundelj.

A i dojma sam da vlast ne radi smišljeno na takvoj atmosferi, već je atmosfera posledica da imamo nezrelog ministra policije koji pri konferencijama za štampu, želeći da pokaže svoju "normalnost", daje oduška flejmovanju tj. ministar se ponaša kao da je bezimeni lik sa fejbuka koji bi da lomi košćice ubici.

 

 

Videcemo. Da moram da se kladim, kladio bih se ovako kako sam napisao. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...