Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

da je vikao s prozora vccpdr doshli bi mu.

 

ali to je klasika i to smo vec reshili :ph34r:

 

Nikog nije briga, uglavnom nigde deluje mi. Jako malo ljudi imaju empatiju van porodice a cesto ni unutar nje. Sistemi su takodje poceli da rade protiv majki, nekad je makar bilo ako bas dodje do razvoda dete ide majci, doduse nije bilo resenja za one sto imaju nasilje u porodici a ne mogu da odu nigde. Tako da pitanje je da situacija nije i gora za decu i majke koje su u nekom problemu sa ocevima... a to nije tako retko.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

26 minutes ago, Mel said:

 

Nikog nije briga, uglavnom nigde deluje mi. Jako malo ljudi imaju empatiju van porodice a cesto ni unutar nje. Sistemi su takodje poceli da rade protiv majki, nekad je makar bilo ako bas dodje do razvoda dete ide majci, doduse nije bilo resenja za one sto imaju nasilje u porodici a ne mogu da odu nigde. Tako da pitanje je da situacija nije i gora za decu i majke koje su u nekom problemu sa ocevima... a to nije tako retko.

Deca u redovnim slučajevima uvek idu majci, to je moj utisak iz meni dostupnog uzorka. Ne idu majci ako je majka bolesna, narkoma itd, ako se roditelji tako dogovore i ako otac ima ozbiljne veze - sud, centar za socijalni rad i slično npr. Siniša Mali. 

Ono što sam ja primetio je da mušarci uglavnom traže zajedničko vršenje roditeljskog prava (ili decu kod sebe) da ne bi morali da plaćaju izdržavanje po presudi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ono što sam ja primetio je da mušarci uglavnom traže zajedničko vršenje roditeljskog prava (ili decu kod sebe) da ne bi morali da plaćaju izdržavanje po presudi.

 

Pa hoce li im to pomoci materijalno? Ako su deca kod njih, treba ih i nahraniti i obuci, ne vidim kako im je to povoljnije od izdrzavanja po presudi...
Na zapadu ima dosta prakticno 50/50 drzava, a veliki je problem kad su u pitanju osvedoceni nasilnici. Ni na zapadu, a tek sigurno ne kod nas, ne uzima se dokazana nasilnost oca prema majci kao showstopper za nesupervizirano vidjanje deteta, a ozbiljno bi trebalo... pisali smo vec ovde... ovaj je sigurno i ranije bio poznat po nasilju, sta ce dete maloletno kod njega.

 

Link to comment
47 minutes ago, Mel said:

 

Pa hoce li im to pomoci materijalno? Ako su deca kod njih, treba ih i nahraniti i obuci, ne vidim kako im je to povoljnije od izdrzavanja po presudi...
Na zapadu ima dosta prakticno 50/50 drzava, a veliki je problem kad su u pitanju osvedoceni nasilnici. Ni na zapadu, a tek sigurno ne kod nas, ne uzima se dokazana nasilnost oca prema majci kao showstopper za nesupervizirano vidjanje deteta, a ozbiljno bi trebalo... pisali smo vec ovde... ovaj je sigurno i ranije bio poznat po nasilju, sta ce dete maloletno kod njega.

 

Па биће већином код мајке и када је заједничко вршење. Али неће постојати фиксна обавеза. Мој утисак је да је 80 посто сукоба око деце код развода везано за паре суштински. 
 

Сад у овој ситуацији је чиста болест и зло то није она редовна ситуација где се мама и тата мало препуцавају преко деце и издржавања. Ја сам схватио да то несретно дете нико и није хтео, да је мајка нестала а она остала код оца. Овде су све службе озбиљно затајиле. Сећам се случаја када сам био у суду приправник, суђено је за неко блаже дело неким наркоманима, мужу и жени, који су дете дали у рем свом дилеру. То су потпуно ванредне ситуације
 

 

  • +1 2
  • Tužno 5
Link to comment

Ma nema od toga nista. Ako bi oni stali ne bi drugi - tipa Kina i slicni. 

 

A jos je parna masina krivljena za oduzimanje radnih mesta ljudima. Nije problem razvoj tehnologije nego distribucija bogatstva.

  • +1 1
Link to comment
On 28. 3. 2023. at 19:20, Ted said:

 

nije mi namera da upirem prstom u bilo koga. ali ovde nema možda, ovde samo može da bude jeste ili nije. ja ne znam da li je dete bilo nevidljivo za sistem, na osnovu malo inforamcija koje su dostupne mogu da zaključim da nije, s obzirom da je vršenje roditeljskog prava bilo predmet odlučivanja suda i predmet rada centra za socijalni rad.

 

ovde je naprosto potrebno da se utvrdi sve. ko je šta bio dužan da uradi, da li je uradio ili nije.

Pa da, ako je centar bio upleten, znači dete je u sistemu, vrlo je tu

 

 

6 hours ago, Hamlet Strašni said:

Deca u redovnim slučajevima uvek idu majci, to je moj utisak iz meni dostupnog uzorka. Ne idu majci ako je majka bolesna, narkoma itd, ako se roditelji tako dogovore i ako otac ima ozbiljne veze - sud, centar za socijalni rad i slično npr. Siniša Mali. 

Ono što sam ja primetio je da mušarci uglavnom traže zajedničko vršenje roditeljskog prava (ili decu kod sebe) da ne bi morali da plaćaju izdržavanje po presudi.

U mom uzorku (škole + raniji posao) sad je već pola-pola, naročito za decu preko 10 godina

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Što je ova otimačina za ćevape? Jel su besplatni, kao česnica sa dukatom za Božić ili sadnice japanskih trešanja onomad?

 

Quote

Akcija za ćevape se završava danas, a cena je 319,99 dinara po kilogramu.

 

Link to comment
24 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa da, ako je centar bio upleten, znači dete je u sistemu, vrlo je tu

 

 

U mom uzorku (škole + raniji posao) sad je već pola-pola, naročito za decu preko 10 godina

Hm. Tvoj uzorak je bolji jer kod mene dolaze samo oni koji bas ne mogu da se dogovore. Jedino sto ja imam i one sa bas malom decom. Govoriš o razlozima svadje ne o tome ko dobija decu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...