Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, Mil@n said:

No ni ostatak opozicije nije ništa bolji


Pa to, ostatak opozicije su opet neki nemushti restlovi DS, kojekakvi eco-odmetnici, i Vucicevi laznjaci, sve u svemu duplo golo

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, pt 2.0 said:

Nemam pojma, ja živim u ovoj gde kad predsednik kaže ima graška svi pohrle da oljušte rafove, i opet masovno glasaju za njega. Go figure.
Prijatelji koji žive u Norveškoj su mi jednom rekli da ljudi tamo veruju svojoj državi. 

 

Nisam pitala da li ima drzava gde ljudi veruju svojoj drzavi i njenim sistemima za sprovodjenje vlasti, nego da li ima drzava koje to zavredjuju. Mislim i ja sam verovala sistemu u kome sam se zatekla, da nisam ne bih se tamo ni zatekla... spolja sve respektabilno fasada bas ok, a iznutra sistem pokvaren do srzi i vrlo intenciozno kriminalan.

Evo mogu i sama da ti odgovorim, ako i ima drzava kojima se moze verovati mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. Sto ne znaci da ih nema manje ili vise kriminalnih, i onih u kojima zlostavljanja od strane sistema kace veci ili manji procenat itd... bolji svetovi losiji svetovi

Link to comment
12 minutes ago, Mel said:

nego da li ima drzava koje to zavredjuju

Pa iz koje pozicije očekuješ odgovor na to pitanje, osim iz ugla građana koji čine tu neku državu?

Teško da tu može da se da apstraktan odgovor, ili neki načelni odgovor, a sve i da može - pitam se koliko bi bio relevantan za bilo šta. Mislim - verovanje sistemu u kojem živiš, neko elementarno, dosta je važno.

 

Ali da ne odvlačim doom od dooma pričajući o državi.

 

Činjenica da sam se u par navrata obratila policiji, da sam podnela 2 tužbe sudu, da se lečim većinski i dalje u državnom zdravstvu valjda znači da državi ipak refleksno verujem. Ili sam budala nesposobna da se orijentiše u slomu svega, pa vozi po unutrašnjoj inerciji.

Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Činjenica da sam se u par navrata obratila policiji, da sam podnela 2 tužbe sudu, da se lečim većinski i dalje u državnom zdravstvu valjda znači da državi ipak refleksno verujem. Ili sam budala nesposobna da se orijentiše u slomu svega, pa vozi po unutrašnjoj inerciji.


Vec neko zapita, koju uopste alternativu mi gradjani pojedinci i imamo nego da verujemo drzavi? Naravno da je to prvo mesto gde ces se obratiti za pomoc, ako nista barem da bi se ozvanicila tvoja pozicija negde, da nisi neki “divljak” koji sam isteruje pravdu jer tako automatski gubis svaku sansu za neki rasplet povoljan za sebe.

Ja ispadoh budala sto mi uopste pada na pamet nekakav krivicni postupak i neke radnje koje zvanicna lica treba da preduzimaju po sluzbenoj duznosti, pa ok nek budem i budala al nek mi onda taj ko je pametan ukaze sta to treba da radim.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Ok, mi stvarno ništa ne znamo ali čitajući ovo:

 

"Govorila je da dosta pije i da je taj njen porok doprineo ovakvom ispadu koji je imao ogromne neželjene posledice u uznemiravanju javnosti". 

 

meni prosto dođe da se rasplačem od nečije brige za nas, javnost. Čim pročitam tako nešto u zemlji Srbiji i njihovim medijima koji nas jebeno siluju svaki dan sa kojekakvim uznemiravanjima, od atentata, nuklearki, ratova, napada Alabanaca, lampica za BULLSHIT mi se odmah upali

 

Takođe, čitajući ovaj teks monda čitam da se ona žalila drugarici, a tek je ona zvala policiju. Malo čudan tok stvari za izmišljenu optužbu za silovanje. "Hey, pijana sam ko dupe i besna na bivšeg jer neće da se pomirimo, sad ću da nazovem moju najbolju drugaricu Natašu, ona će sigurno sve da prijavi, to je uverljivije nego da sam odmah otišla u policiju". 

 

Uopšte, tekst je toliko tendenciozan da to boli čitati.

 

Mi ništa ne znamo ali da moram da stavim pare na nešto, to bi bilo 95% silovanje i zataškavanje, 5% izmišljeno.


A 100% sam siguran da će joj oprostiti i neće biti gonjenja za lažne optužbe za koje je inače kazna zatvorom od 3 meseca do 3 godine, a ne bi me čudilo da to svedu pod alkoholizam, u zamenu za odlazak na lečenje ili tako nešto.

 

 

 

Plus sto su u tom tekstu naveli i da je zavrsila psihilogiju, sto navodi na to da zna kako da manipulise ljudima

  • Tužno 2
Link to comment
46 minutes ago, de Sisti said:

 

Plus sto su u tom tekstu naveli i da je zavrsila psihilogiju, sto navodi na to da zna kako da manipulise ljudima

 

 

koliko je to u stvari komicno, znaci suocila se profi manipulatorka sa profi iznudjivacima priznanja :D

 

vecinu medija treba spaliti

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
Quote

Apel za hitnim reagovanjem i preispitivanjem postupanja rada PU Niš u slučaju prijavljenog događaja silovanja u Nišu
06. januar 2023.
ZAŠTITNIKU GRAĐANA

VIŠEM JAVNOM TUŽILAŠTVU U NIŠU

APEL ZA HITNIM REAGOVANJEM I PREISPITIVANJEM POSTUPANJA RADA PU NIŠ U SLUČAJU PRIJAVLJENOG DOGAĐAJA SILOVANJA U NIŠU

Beograd, 6.1.2023. – Povodom saopštenja PU Niš u kome je navedeno da je „u razgovoru pre poligrafskog ispitivanja dvadesetdevetogodišnja devojka priznala policiji da je lažno optužila dvadesetdevetogodišnjeg muškarca za silovanje, kao i mesta gde je navodno silovana“ Autonomni ženski centar apeluje na Zaštitnika građana da preispita rad PU Niš i način na koji su uzimane izjave od dvadesetdevetogodišnje devojke kada joj je predočeno da će biti podvrgnuta poligrafskom ispitivanju. Takođe apelujemo na Više javno tužilaštvo u Nišu da, kao nadležni predistražni organ, obavesti javnost o tome u kom pravcu je vođen postupak i šta je od dokaza izvedeno, te da nastavi rad na utvrđivanju svih okolnosti ovog slučaja kako bi tužilaštvo donelo odluku o tome da li ima osnova za pokretanje istražnog postupka ili nema.

Autonomni ženski centar je zgrožen načinom na koji je PU Niš obavestila javnost da se radi o „lažnoj prijavi“, i to nakon što se nedelju dana nije ni znalo da li policija uopšte postupa po prijavi i na koji način. Iz iskustva Autonomnog ženskog centra u radu sa ženama koje su preživele seksualno zlostavljanje, deluje da se policija u Srbiji, kada su u pitanju slučajevi prijave seksualnog nasilja, samo bavi time da dokaže da se radi o „lažnim prijavama“, i preuzima ulogu i tužilaštva i suda u donošenju odluke o tome da li se radi o osnovanoj sumnji da je učinjeno krivično delo ili ne. Dodatno zabrinjava kako će saopštenje MUP-a, u kome su ključne reči „lažna prijava“ i „poligraf“ uticati na buduće žrtve da uopšte prijave seksualno nasilje koje dožive.

Posebno je sporan način na koji se osobe koje prijavljuju seksualno nasilje, nakon ko zna kolikog broja prethodno datih izjava, podvrgavaju poligrafskom ispitivanju. Neke žene koje su to doživele saopštile su Autonomnom ženskom centru da su govorile da su „sve izmislile“ samo da bi sebe spasile dalje torture koju su doživele u policiji.

Nedavno je u drugom slučaju prijave silovanja žena bila ispitivana od strane policijskih službenika koji nisu nadležni da postupaju u slučajevima silovanja, o tome kakav je otpor pružala, pa su joj podsmešljivo govorili da „se nije dovoljno branila“. Na žalost, one koje se brane, kao što deluje da je slučaj u još nerazjašnjenom ubistvu devojke na Zvezdari, mogu da budu ubijene upravo zbog toga što su pružale otpor.

Stoga apelujemo na Zaštitnika građana da ispita rad PU Niš, a posebno:

koliko puta i na koji način je devojka koja je prijavila silovanje davala iskaze policijskim službenicima, i kojim konkretno (da li samo inspektorima za krvne i seksualne delikte ili i drugima koji nemaju nadležnost za postupanje u ovim slučajevima);
koliko dugo (vremenski) je devojka koja je prijavila silovanje boravila u prostorijama PU Niš, pre nego što je istoj predočeno da će biti podvrgnuta poligrafskom ispitivanju;
da li su policijski službenici obavestili dežurnog zamenika Višeg javnog tužilaštva u Nišu o nameri da devojku za koju je prijavljeno da je silovana podvrgnu poligrafskom ispitivanju.
Takođe, apelujemo na Više javno tužilaštvo u Nišu da se, kao nadležni organ predistražnog postupka, oglasi i, koliko je to moguće, a da se ne ugrozi postupak, da odgovore na informacije koje su bile objavljivane u medijima, a koje su dovele do uznemirenja javnosti u ovom slučaju:

da li je sumnju na silovanje prijavilo treće lice;
da li je policija morala da provali u stan devojke za koju je prijavljeno da je silovana zbog toga što je devojci bilo loše i imala je obilno krvarenje, te nije bila u stanju da otvori vrata;
da li je zbog toga bila pozvana hitna pomoć koja je devojku odvezla kod lekara;
ako je devojka imala obilno krvarenje, da li je ginekolog isključio mogućnost da krvarenje nije moglo nastati kao posledica neželjenog seksualnog odnosa;
ne ulazeći u dobrovoljnost seksualnog odnosa, da li se iz prikupljenih dokaza moglo ustanoviti da je seksualnog odnosa bilo;
da li je dežurni zamenik Višeg javnog tužilaštva u Nišu bio konsultovan vezano za nameru policijskih službenika da devojku za koju je prijavljeno da je silovana podvrgnu poligrafskom ispitivanju.

Autonomni ženski centar

https://www.womenngo.org.rs/vesti/1970-apel-za-hitnim-reagovanjem-i-preispitivanjem-postupanja-rada-pu-nis-u-slucaju-prijavljenog-dogadaja-silovanja-u-nisu

Edited by vememah
  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

Pa evo da poverujem sistemu kad vidim ubedljive i precizne odgovore na ovo, stavku po stavku.

 

Ovom sistemu se ne može verovati i verujem da je sve u navedenom saopštenju tačno.

Meni je samo problematično što se očekuje da se javnost obaveštava o detaljima istrage kada je u pitanju ovakvo krivično delo.

Kao i to da svaki tabloid ima svoj "izvor" u policiji.

 

Link to comment

tachno je da svaki tabloid ima svoj izvor i da nam to nekad smeta, a nekad ne. policiji ne znamo da li smeta.

problem je shto su javno i jasno sami uspostavili tabloidni sistem, vrlo chesto ga i sami koriste i svaki put kad odstupe od toga na shta su nas navikli, imace ovo. nesrecna logika, ali takva je. sa te strane je vishe nego chudno.

navikli smo da cherupaju zrtvu odmah preventivno, a ne da ih tviter pretekne.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto











  • +1 1
Link to comment

@JozoMujica a zašto ti nije problematično što je do javnosti, iako s pravom kažeš da ne treba da se objavljuju detalji ovakve istrage, ipak došlo dosta informacija o devojci? Otprilike taman toliko da svi u Leskovcu znaju ko je?

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, aram said:

@JozoMujica a zašto ti nije problematično što je do javnosti, iako s pravom kažeš da ne treba da se objavljuju detalji ovakve istrage, ipak došlo dosta informacija o devojci? Otprilike taman toliko da svi u Leskovcu znaju ko je?

 

Pa jeste mi problematično, upravo o tome i pišem. Svako uključivanje javnosti je problem, posebno što za 90% javnosti to predstavlja ili zabavu ili priliku da se profitira, politički, klikovima, lajkovima, kako god.

  • +1 6
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...