Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nema ništa od doma, tamo će postati samo još gori.

 

Treba kažnjavati roditelje i to žestoko. Jer većina ovoga ide iz kuće. Ok, dosta i ulica danas vaspitava decu, ali u porodici to ipak može (ako se želi) da se sredi. 

 

Izgubila se skromnost kao vrlina i to je problem. Mislim, izgubila se generalno, iz celog društva.

Ma mnogo toga dobrog se ili izgubilo ili degradiralo. Mrzi me i da počinjem o tome.

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije problem skromnost nego moral. 

 

Pa kazem ako bi se ti domovi unapredili sa odlicnim psiholozima, pedagozima, psihijatrima, da se ulozi u detetovu rehabilitaciju, imalo bi efekta. 

 

Ne mozemo kriviti ni sve roditelje, neki su ogranicenog intelektualnog kapaciteta, neki cesto rade od jutra do sutra i deca su prepustena ulici, neka problematicna deca odrastaju sa bakom, dekom...

Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

 

Pa kazem ako bi se ti domovi unapredili sa odlicnim psiholozima, pedagozima, psihijatrima, da se ulozi u detetovu rehabilitaciju, imalo bi efekta. 

Moram da se nesložim sa ovim.

 

Nema tog doma (ma kakvim stručnjacima bio opskrbljen) koji će od ikoga napraviti nešto dobro.

Nema ništa bez porodice i bez porodične i ljubavi i razumevanja ali i strogosti. Kroz pravednost, to se podrazumeva.

Link to comment

Ne slazem se sa tobom. 

Danas je porodica vise nego ikada ugrozena. Brakovi su redji, kvalitetno vreme ulaganja u decu sve manje (ne znaju, nece, lenji su, nemaju vremena...), losi brakovi - deca svedoci....sa detetom je najlakse biti strog, za njih sjajna podloga da postanu odlicni manipulatori  

 

 

I malopre je skromnost bila, sad strogoca.... 

 

Skromnost uopste nije vrlina. To su nas potpuno pogresno ucili jer su njih tako ucili. Komunistička posla.. 

 

Mnogo je dobro kada imas i mozes da dajes okolo (zasto mi nesto drugo pada na pamet sa ovom recenicom :lolol::isuse:)

Edited by mustang
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

Ne slazem se sa tobom. 

Danas je porodica vise nego ikada ugrozena. Brakovi su redji, kvalitetno vreme ulaganja u decu sve manje (ne znaju, nece, lenji su, nemaju vremena...), losi brakovi - deca svedoci....sa detetom je najlakse biti strog, za njih sjajna podloga da postanu odlicni manipulatori 

 

Otkud ti to znaš zapravo?

Polazis od (verovatno malog) uzorka koji imaš ili si videla neke ozbiljne studije, stvarno pitam.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

Ne slazem se sa tobom. 

Danas je porodica vise nego ikada ugrozena. Brakovi su redji, kvalitetno vreme ulaganja u decu sve manje (ne znaju, nece, lenji su, nemaju vremena...), losi brakovi - deca svedoci....sa detetom je najlakse biti strog, za njih sjajna podloga da postanu odlicni manipulatori 

 

Prema nama su profesori bili "strogi", za 8 godina osnovne video sam par dobrih utepavanja šljagom i nekoliko počupanih zulufa - dakle smejurija, ali nikome nije bilo ni na kraj pameti da se zamera profesorima, a ne daj bože uradi nešto poput ovog sa stolicom. 

A kad nisu strogi, kada se detetu daju sva prava, a profesorima oduzmu sva, e onda dobiješ ovakve male nakurčene DEBILE. Koji su takvi baš zato što prema njima niko nije strog, a roditelji ih vole bez obzira na sve, i brane na sve načine čak i kada su očigledno krivi. Da su ga ubili od batina kad su videli snimak, drugu bi mali pesmu pevao, ali ne, bilo im je lakše da sina proglase u imbecila, "samo da se izvuče". 

 

Toliko o roditeljima danas. 

 

Edited by Mil@n
  • +1 9
Link to comment

Ja kad sam bio klinac (mislim na osnovnu skolu), postojale su redovne "procedure", za ove sto ne slusaju. Tu negde do petog razreda sam pravio probleme povremeno. Nastavnik me uhvati za uvo (i moje saucesnike), ili jos gore za zulufe, pa pravo u cose, ili ispred vrata (sto mi sada deluje kao ekstra smesna kazna). Pretpostavljam da su uciteljice bile "mekanije", no i dalje nije bilo ozbiljnijih ekscesa, a bilo je podosta dece od prvog do osmog. U srednjoj je mozda bilo glupavih prankova prema profesorkama, ali sigurno ne necega sto bi licilo na napad.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Otkud ti to znaš zapravo?

Polazis od (verovatno malog) uzorka koji imaš ili si videla neke ozbiljne studije, stvarno pitam.

 

Kao posmatrac sa strane

Link to comment

Roditeljsko zanemarivanje (iz raznih razloga), agresija u kuci, i prezasticenost dovode decu do tacke da budu nasilna. 

 

Deca nisu kriva i treba im popravni dom (grozna rec), uopšte nije psiholoski pozitivna 

Edited by mustang
Link to comment

Sta smo tek mi radili u osnovnoj pa i srednjoj da ne pricam. Kod nas su dolazili iz MOCa da biju nase ucenike, malo smo muskaraca imali, pa su muski profesori ulazili da ih brane, svaki put krvav neko izadje. Profesor fizckog je dobio ciglu u glavu, morao na usivanje. 

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

DEČAK DOŠAO KRVAV IZ ŠKOLE, OTAC UZEO PRAVDU U SVOJE RUKE Nakon drame sa razrednim i nasilnim dečakom završio u zatvoru: Haos u Stepojevcu

 

Ja zaista ne znam sta u ovom slucaju da uradi roditelj, jedino sto bih ja promenio je da umesto malog mangupa nalupam njegovog caleta. 

 

 

Sledeći put kad otac uzme pištolj, nak pomisle da se čovek šali... Biće im lakše...

 

Kakva govna od ljudi...

  • +1 5
Link to comment
Quote

dok uplašeni petak nije uleteo u jednu kuću

a chovek se samo vozio svojim automobilom, ja bash ne vidim razlog za paniku :vikleri:

 

realno je bilo pitanje trenutka i sad ce da eksplodira po celoj drzavi.

Edited by gospa buba
  • +1 6
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...