Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Sandradjer said:

Vec se prica kako nastavnica (kojoj je izmaknuta stolica) lose radi svoj posao 

Voleo bih da vidim kako rade svoj posao ti što to pričaju, ako ga uopšte i imaju, tj. ako ih još uvek ne izdržavaju roditelji i supružnici... 

 

Naročito ako su to neki novinari...

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Ayatollah said:

Voleo bih da vidim kako rade svoj posao ti što to pričaju, ako ga uopšte i imaju, tj. ako ih još uvek ne izdržavaju roditelji i supružnici... 

 

Naročito ako su to neki novinari...

Rade u skoli. To je poenta, oni su super u svom poslu i njima se ono ne moze desiti

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:

I sta joj konkretno zameraju, gde je to pogresila, cime je to izazvala nevinu decicu? :puke:

Pa to su samo teatralne fraze tipa:

Jedan profesor ne sme da dozvoli da mu neko stoji iza ledja (valjda misle da oni koji izmicu stolice se nikada ne bi dosetili da spreda gadjaju necim)

Nema autoritet kad im se obraca, vidi se po gestikulaciji.

Mora da se zna ko vodi cas.

I slicno, priseticu se

 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Eh ali kako pomiriti ideju o 1 vodji casa punom autoriteta sa kmecanjem da se poklanjaju ocene i rutinski tolerise sve manje od direktnog napada na nastavnika

Ono, moras biti autoritet ali samo koliko da te decica bas ne osakate 

Edited by Leia
  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Sandradjer said:

Pa to su samo teatralne fraze tipa:

Jedan profesor ne sme da dozvoli da mu neko stoji iza ledja (valjda misle da oni koji izmicu stolice se nikada ne bi dosetili da spreda gadjaju necim)

Nema autoritet kad im se obraca, vidi se po gestikulaciji.

Mora da se zna ko vodi cas.

I slicno, priseticu se

 

 

Nadam se da ovi likovi pokazuju sličnu čvrstinu karaktera kada pričaju sa sopstvenim direktorima, a naročito ako trebaju da se sukobe sa direktorima oko nečega...

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Leia said:

Eh ali kako pomiriti ideju o 1 vodji casa punom autoriteta sa kmecanjem da se poklanjaju ocene i rutinski tolerise sve manje od direktnog napada na nastavnika

Ono, moras biti autoritet ali samo koliko da te decica bas ne osakate 

 

Ne želim da me prosvetari na forumu pogrešno razumeju, ali o kakvom autoritetu prosvetnih radnika se može govoriti, kada je država sistematski ponizila i degradirala celu profesiju, i statusno i materijalno, do mere da postoji široko raširena percepcija u društvu da su prosvetni radnici osobe nesposobne da se bave nekim ozbiljnim poslom u svojoj struci. Ono u stilu, da je bio za nešto, ne bi završio kao nastavnik/profesor u školi - ovo sam čuo ne jednom, i to od ljudi potpuno različitih bekgraunda, i to čuju i učenici svakodnevno. Ne može neko da bude autoritet svojim učenicima na času, a onda se gužva sa njima u istom autobusu na putu kući, jer ne može sebi da priušti auto ili taksi. 

  • +1 2
Link to comment

ajebemliga, ja sam doktor tehnichkih nauka i nauchni savetnik u zvanju i guzvam se po autobusima sa vacelim nashim narodima i narodnostima :lolol:

 

mada, kod mene to jeste delimichno i hir :unsure:
 

 

pitanje je moze li ovo da se desi predavachu njemachkoj i zashto ne.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

o pa to je na fonu narodnih umotvorina o majcinstvu, mora majka da moze bez obzira je li siromasna, bolesna, preopterecena poslom, ima da bude natcovjek bez prava na nesnalazenje, depresiju ili bilo sta, ili o zrtvama koje su mogle da ne nose kratku suknju, bolje da razmisle za koga se udaju, vazi i za muske zrtve sve to isto, na poslu, trebalo je da pokazu zube sefu, trebalo je da zapocnu sopstveni biznis i tako dalje i tome slicno. posredovana agresija. virtuelizacija sutiranja nogom uglavu. uzas.

 

 

Moja linija razmisljanja je bila slicna: kad god se pomene kako je neko napdnut/silovan/opljackan i sagovornik krene da objasnjava zasto se to sagovorniku ne bi moglo destiti i zasto je pomenuta osoba sam kriva meni se upali lampica. Znaci sve ako je i tacno da se meni ne moze dogoditi recimo da me KKK napadne jer sam bela, kakve to veze ima sa optuzivanjem zrtve da je nekak opravdan taj napad na nju. Vrlo me nervira taj refleks stavljanja prakticno na stranu nasilnika.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...