Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Leia said:

@Ayatollah Ja ne znam gde je to u svetu prosveta placena nesto ekstra i profe voze besna kola, pa se opet zna neki red i granice, ne moze se dete izivljavati na nastavniku pa makar taj radio i za minimalac. Da ne pricam koliko je temeljno pogresna postavka da se postovanje bazira na necijem materijalnom statusu, ali to se vec normalizovalo tako da to nam je sto nam je.

Ja bih podrzala uvodjenje novcanih kazni za roditelje koji nevaspitanog idiota puste medju populaciju, mislim kad smo vec sve sveli na pare nek ih i pogodi tamo gde najvise boli

 

Biti ne nesto placen i biti finansijski ugrozen su dve potpuno razlicite kategorije.

 

Kod nas nastavnici par god unazad upadaju polako opet u ovo drugo ako nisam neupdateovana.

  • +1 1
Link to comment

@Mel Slazem se… ali i velika vecina naroda je finansijski ugrozena, pa se od njih ne ocekuje da povrh toga trpe i otvoreno maltretiranje na radnom mestu

Ajde nek se neko brecne na neku salterusu u banci onako kako se soli pamet nastavnicima, ili nek zivka bilo koga van radnog vremena na privatni telefon da rantuje o losoj usluzi, ili nek puste milu im decu da prave rusvaj po restoranu kad ih izvedu negde, bas bih volela da vidim ko bi to tolerisao.
A nastavnik najnormalnije treba uz (autoritativni!) osmeh da hendluje buljuk malih kretena plus njihove roditelje kretene, i to za mizernu nadoknadu.

 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

naravno da ne. niko na teritoriji republike srbije se ne sukobljava sa direktorima.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Evo danas, nas - precizno 24,14% - je pokazalo revolt zbog nereagovanja 

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

to je solidno. hoce sad neshto da se desi?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Neće ništa, samo muk. Iako je nas nekoliko reklo i rečju, ne samo lajkovanjem, ali ništa. Sutra je novi dan, pojeo vuk magarca.

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

 

Ne želim da me prosvetari na forumu pogrešno razumeju, ali o kakvom autoritetu prosvetnih radnika se može govoriti, kada je država sistematski ponizila i degradirala celu profesiju, i statusno i materijalno, do mere da postoji široko raširena percepcija u društvu da su prosvetni radnici osobe nesposobne da se bave nekim ozbiljnim poslom u svojoj struci. Ono u stilu, da je bio za nešto, ne bi završio kao nastavnik/profesor u školi - ovo sam čuo ne jednom, i to od ljudi potpuno različitih bekgraunda, i to čuju i učenici svakodnevno. Ne može neko da bude autoritet svojim učenicima na času, a onda se gužva sa njima u istom autobusu na putu kući, jer ne može sebi da priušti auto ili taksi. 

Tacno je, pricaju ljudi svasta o prosveti i posebno je cesto to da su u prosveti nesposobnjakovici. 

Onda mi nije jasno kako to tim istim ljudima ne smeta jer svoju decu poveravaju takvima. 

Male plate su sporedna stvar u odnosu na cinjenicu da nam je oduzeto zanimanje. Mi postojimo cisto forme radi. Kad bi sistem verovao meni i mom potpisu (oceni, misljenju itd.) i da to ima neki znacaj, tezinu vise bi nas postovali. 

  • +1 8
Link to comment
14 minutes ago, Sandradjer said:

Male plate su sporedna stvar u odnosu na cinjenicu da nam je oduzeto zanimanje. Mi postojimo cisto forme radi.

 

Male plate su upravo odraz odnosa prema prosveti.

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Male plate su upravo odraz odnosa prema prosveti.

 

Al jel primate plate kada je raspust? 

Danas nastavnik mora da bude sjajan pedagog pa tek onda da ih uci predmetima. 

 

Bas mora da se volintaj posao da bi ga radili. Ja bih i deci i roditelje i direktora, sve oterala u qrc cim bi me iznervirali. Roditelji su mi poseban slag.

Edited by mustang
Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Male plate su upravo odraz odnosa prema prosveti.

U Srbiji su smesne plate, koliko zaradi hirurg, sudija itd. 

Ne znam kako se osecaju oni, da li osecaju nedostatak postovanja i u kojoj meri 

  • +1 1
Link to comment

Trebalo bi napraviti neku ustanovu sa najboljim psiholozima i psihijatrima, sa programom rehabilitacije problematicne i agresivne dece. Odvajati ih od roditelja, plus novcano ih kazniti a klince u ustanovu, tamo uce dok ne zavrse osnovnu ili budu otpusteni.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...