Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

26 minutes ago, vememah said:

Baš me zanima kako to funkcioniše da samo roba za srpsko tržište s etiketom na kojoj je ispisana cena za gomilu zemalja ne prođe proveru kvaliteta prema standardima. Posebno proizvode škart za Srbiju da nam dohakaju i lažiraju da ga prodaju drugde, šta li?

 

VlSCPo8.jpg

 

(slika je sa oglasa sa KP)

 

Ovde nije pitanje hoće li neko pokušati da prevari carinu, nego kako je moguće da se to po tvrdnji iz same carine događa 7 godina, još od 2014, a da apsolutno niko u carini ne snosi posledice i da niko od onih koji su lažirali dokumentaciju takođe do danas ne snosi posledice iako C&A tvrdi da su još u oktobru prošle godine obavešteni o malverzacijama, tj. zašto mi o ovom skandalu saznajemo od firme koja odlazi, a ne iz saopštenja naših organa.

 

Ukoliko je vrednost uvoza mala, na fakturi je potrebno da postoji napisano da je roba iz EU.

 

Ukoliko je veća od par hiljada EUR, onda se roba oslobađa carine ukoliko je prati EUR1 obrazac, koji dolazi sa robom iz zemlje odakle je roba krenula za Srbiju.

 

Treća opcija je da nije bilo ni izjave, ni EUR1 obrazca i u tom slučaju je tu bilo uključeno više ljudi sa carine i špedicije koja je obavljala poslove oko uvoza.

 

Što se tiče ovoga da je ovde plasirana roba koja ne zadovoljava standarde, no comment. :violina:

 

Link to comment
  • Replies 38.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    812

  • radisa

    730

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 hours ago, Filozof manijak said:

 

Jedan ex pripadnik države mi je svojevremeno objasnio da se zato toleriše i distribucija i upotreba nelegalnih opojnih droga kod nas, upravo zbog socijalnog mira.

Parafraziram ga: zamisli šta bi se desilo kada bi tržište u nas ostalo bez opijata, i svi ti sedirani ljudi se jednog jutra probude otrežnjeni i bez svoje redovne doze? Nastao bi haos u roku od dva dana.

 

Znači i sve druge države u svetu uključujući i "najrazvijenije" dopuštaju prodaju narkotika zbog socijalnog mira?   Ili samo nemaju dovoljno para, ljudstva, resursa da to dovoljno spreče.

Link to comment

Ne znam za druge države, pa i najrazvijenije. Nisam upućen kako se radi u drugim zemljama, preneo sam jedan deo razgovora sa našim čovekom, o situaciji u našoj zemlji.

Kako si iz toga izveo zaključak o drugim zemljama, stvarno ne znam.

Link to comment

Valjda treba da budemo naivni da ne poznajemo tu uvezanost, u manjoj ili većoj meri, skoro bilo gde u svetu.

 

Ali tablete, ove navedene, nisu ni lekovi za glavu, osim uspavljivanja (šro rade i neki antihistaminici) nemaju nikakav opijatski potencija, nego deluju na umirivanje autonomnog nervnog sistema i više smisla imaju za hronične organske bolesti, a ne za neko mentalno izmeštanje....:laugh:

Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

Valjda treba da budemo naivni da ne poznajemo tu uvezanost, u manjoj ili većoj meri, skoro bilo gde u svetu.

 

 

Tolerise se jer le business

  • +1 1
Link to comment

Nije. Jednostavno treba da se pomirimo s činjenicom da je sva gomila tableta uz vakcine ono što nam je omogućilo da se baškarimo i u 83. godini. 

 

Osim toga, anksiolitici s receptom koštaju 70 dinara, nije baš neki profit.

 

Astma je bolest za buržuje, psihijatrija je subvencionisana.....

  • +1 3
Link to comment

Ali na koliko nivoa je to nenormalno, morao sam da proverim da nije fejk.

Oni ladno javno poručuju da kod njih nećeš naučiti pravo već kako da korumpuraš sudiju. 

Prosto fenormenalno nešto.
:isuse:

Edited by mraki
  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment

Ne kapiram ovo sablažnjavanje sproću Megatrenda i njihovih PR vratolomija deceniju nakon kampanje "Završi Megatrend i pali" i godinama nakon "Sav SNS je učio kod mene" i odsjeka za DJ-eve. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...