Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, aram said:


ja i dalje ne razumem šta im znači ukidanje mejlova i na koji tačno način to pomaže...

"Your e-mail couldn't be delivered. User unknown."

 

Tako nešto. I onda se haker bombaš počeše po glavi "jao, promenili mejl, kako sad da im javim?!!" I dok on smisli, prijemni gotov.

Link to comment
"Your e-mail couldn't be delivered. User unknown."
 
Tako nešto. I onda se haker bombaš počeše po glavi "jao, promenili mejl, kako sad da im javim?!!" I dok on smisli, prijemni gotov.
Javiće preko dostavljača, instrukcija "ostavi i beži"

:funnynot:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

ja i dalje ne razumem šta im znači ukidanje mejlova i na koji tačno način to pomaže...
pazi, juche dok je chovek objashnjavao malo mi se uchinilo da mi je neshto jasno, posle opet ne. a jeste i pomeranje zareza, realno. i zvuchi kao trivijalno reshenje. sve je to tachno.

ali kao osoba koja ima direktan interes u tom dogadjaju, razumem pokushaj, izolovali smo shkole, one komuniciraju samo sa svojim ministarstvom i policijom, zashticenim kanalima, druge prichr nema nemate fizichki pristup, odjebite i od emajla, nemate shta tu da trazite to vam je resheno.
nemamo uslova za bolje/drugachije, ne umemo i to je to (ne znam iskreno ni shta je bolje, kad je stvar ne samo ispushtena odavno, nego je ispushtena za sitne politichke potrebe. a mozda ih i to prevazilazi tako kako je, a mi sami uchitavamo slozenost).

moguce da je ovo rezultat nashe sveikupne propastu, a mozda je i superinvovativno reshenje za datu situaciju. a oni se tradicionalno trapavo izrazavaju jer ne umeju da se izrazavaju.

edip. (ovo je jedno od znachenja rechi confinement, shto je neko pitao neki dan, a mene mrzelo da pricham fiziku: svi elektroni moraju da prodju istim tesnim putem koji je uzi od zice, a uslove im namece neka druga, josh sitinija organizacija, redukcija prostora, u najshirem smislu [emoji38]ol: ) pa uzmesh neku npr brbanu, irinu vujovic i kazesh ajde sad svojim rechima objasni ljudima, a ona kaze ugasicrmo mejlove. jeste to, nije samo to. ja i dalje mislim da ima svuda pametnih ljudi koji i dalje rade sve shto mogu cry.gif



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, gospa buba said:

dakle. da neb bilo chudo oko mature, jer su svi svesni osetljivosti situacije, da se ne bi igrali sa teroristima zabavljachima, za beograd je resheno ovo: 200 i neshto shkola je rasporedjeno na 60 osnovnih shkola koje su odabrane po kapacitetu i 'preglednosti'. shkole ce biti pregledane i 'konzervirane' preko vikenda i nadzirane 24h od tog trenutka do kraja mature. unutra ulaze samo djaci po spiskovima, u pratnji razrednih stareshina, dezuraju im tudji nastavnici unakrst, prisustvuju uprave svih shkola koje su unutra, svi izlaze istovremeno kad zavrshe, testovi se pregledaju, shkola ponovo zatvara i chuva do sutra. za pokushaje prepisivanja, korishcenja telefona i slichno se izbacuje odmah, po novom, nema pregvora, ranije je bilo. istina je da su mejlovi shkola stavljeni van upotrebe i otvoreni drugi, nedostupni javnosti, za potrebe komunikacije ka ministarstvu tokom tih nekoliko dana, posle se sve vraca u neku normalu...

 

 

Link to comment
10 minutes ago, aram said:

pazi, razumem sasvim mere fizičkog obezbeđenja, ali čemu služi ukidanje maila ne razumem.
 

kyle broflovski head in sand GIF by South Park

 

Aman nasa posla.

 

Ono prethodno slanje je bilo pod kontrolom i "bez troskova" za drzavu. Ako bi za vreme ispita neka kreativna i antiprotivna dusa resila da napravi pizdariju, ko ce to da plati, mislim celokupnu organizaciju da se sve ponovi i jos pred godisnje odmore. Prave svinjac kad nema velikih troskova po njih, decu i ostale ko sisa.

Edited by Moonwalker
Link to comment

ne moze drugachije a mora da se odradi.

ko ima decu koja moraju to da urade, zna da im je shetnja najmanji problem. ljudi se uzasno trude, na najdonjem nivou, da se ovo privede kraju kako treba. to shto mi uchitavamo u decu da su nenormalna koliko su nesposobna, to je nashe helikopterstvo i nema veze sa realnoshcu. nashe kukumavchenje jadan ovaj jadan onaj samo dize tenziju nepotrebno. uostalom, ako sam mogla da je pustim po pljusku na shtiklama u 14 godina da ode u kafanu pod tim isitim nadzorom, snaci cu se i oko ovoga hihi.gif dry.png

samo delimichno je pricha o njima. o nama je. i drushtvu na koje smo pristali.

sve je tachno sto bilo ko kaze i od toga nemamo nishta.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • +1 7
Link to comment
Quote

"Smanjili smo za oko 60 odsto broj školskih  objekata u kojima će se održavati završni ispiti. Taj broj je sada 522 od 1.260 koliko ih je bilo planirano u  početku. Na nama je da garantujemo potpunu sigurnost, ali i da omogućimo da svi učenici imaju jednake uslove za polaganje testova“, rekao je ministar prosvete Branko Ružić.

Sve škole u Beogradu dobile su detaljan plan organizacije, koja se sa kojom spaja, koja škola je domaćin, a koja ide u goste. U Beogradu će se mala matura polagati u 98 osnovnih škola i jednoj srednjoj školi, dok će đaci iz 95 osmoletki biti gosti u drugim školama.

https://www.euronews.rs/srbija/drustvo/52949/euronews-srbija-saznaje-kako-ce-izgledati-polaganje-male-mature-spaja-se-i-po-sest-osnovnih-skola-u-beogradu/vest

Edited by vememah
Link to comment
34 minutes ago, Mel said:

Pa moraju ipak ozbiljno da se shvate te pretnje. Sto je ovo lose resenje, iliti sta bi bilo bolje resenje?

 

pa sve ok, naravno da moraju ozbiljno da se shvate. i naravno da treba obezbeđenje da čuva škole. samo daj mi neku, bilo kakvu, logiku kojom ukidanje mail adrese pomaže, a da nije ono "nema maila = nema pretnje = nema bombe" jer to ne prihvatam.

Link to comment
 
pa sve ok, naravno da moraju ozbiljno da se shvate. i naravno da treba obezbeđenje da čuva škole. samo daj mi neku, bilo kakvu, logiku kojom ukidanje mail adrese pomaže, a da nije ono "nema maila = nema pretnje = nema bombe" jer to ne prihvatam.
ma ne prihvatam ni ja to je bulishit, lupetanje, neshto su hteli ne umeju da objasne. nego ja imam interes da do srede uveche izadjemo iz tog procesa na dobru stranu, pa ako treba i kape sa kicankama da se nose, da nosimo [emoji38]ol:

mnogo dug put je predjen, za ochekivanje je i da ce reshenja da budu sve chudnija :dry:




sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...