Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

27 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

:isuse:

 

Šta se čudiš, pa tako uglavnom funkcioniše ceo taj sektor u kome se mlati prazna slama za tuđe pare.

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

daj covjeku podsticaj da se projektno bori  polazuci racune ne javnosti nego donatoru i covjek ce projektno da se bori polazuci racune ne javnosti nego donatoru. potpuno sumanuto postavljena pravila igre u trecem sektoru - uz ogradu, tamo gdje se organizuje da rjesava konkretne stvari na terenu, sto je u praksi narocito kad se njima bave direktno zainteresovane stranke, nvo je potpuno primjeren i dobar nacin rada i nosi dobre rezultate; ali tamo gdje je poenta zajahati donatorske linije koje se trasiraju stotinama kilometara daleko dobijamo pomenute aberacije i vjecito osvjescivanje i diseminiranje zatvorenog radionicarskog tipa, koktel party sa mnogo post-it papirica.

  • +1 5
Link to comment
22 minutes ago, JozoMujica said:

Šta se čudiš, pa tako uglavnom funkcioniše ceo taj sektor u kome se mlati prazna slama za tuđe pare.

 

Ne čudim se, znam. Tako i ono što se radi kvalitetno i bitno, a često neplaćeno ili slabo plaćeno, potpadne pod stereotip obrtanja para za ništa. Baš to što kaže morgana, najveće pare idu u tra la la, a donatori iz svojih pozicija first world postavljaju stvari na ovaj način (za neke bazičnije probleme smatraju da su odavno sistemski rešeni), pa se i aktivnosti fokusiraju na njih.

 

Samo mi je ovaj Hermetikov primer baš ogoljena jadnost. Mada, čula sam već slične stvari, "nasilje nad ženama - tu sad ima para, ajmo nešto".

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
Link to comment
58 minutes ago, JozoMujica said:

Šta se čudiš, pa tako uglavnom funkcioniše ceo taj sektor u kome se mlati prazna slama za tuđe pare.

Jao ovo je bilo retko neosetljivo. Ali da i hvala ti što mogu da kažem sebi još jednu lepu stvar danas: ne plaćaju te po projektima i ne radiš po projektima. Trebaju mi lepe stvari, nisam baš dobro. Al sad sam malo bolje.

 

EDIT @morgana Ova je mislila na državne pare, jebem ti sunce. Nije ona ni mnogo vešta za pisanje projekata, državna je institucija i mislila je na projekte iz budžeta. Kontam da bi bila malo licemernija i uzdržanija da je dublje u tom svetu, nije često da neko ovo ne ume da ne izgovori. Što me vraća na prvi post a i na priču koliko nas brine zapadno licemerje - mene više brine kad licemerje prestane da mora da se krije i ne mislim da ako su ljudi licemerni nužno moraju da ostvare svoje skrivene stavove. Kad ih izgovore, to je veći razlog za brigu, jer ulozi rastu. Ja sam skroz za licemerje!

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

zena je imbecil, a na pricu o zapadnom licemjerju samo kolutam ocima, mos mislit, postoji zapadno licemjerje (naravno da da), istocno licemjerje, kao i sjeverno i juzno, manifestuje se srazmjerno sili koju posjeduje subjekt licemjerja i ide u pravcu sopstvenih interesa. opste mjesto u opstem mjestu u opstem mjestu, tako reci babuske opstih mjesta. ali to je digresija, a sa tobom se slazem.

  • +1 4
Link to comment

Jao ne znam, sad kad započeste temu o licemerju u takvim sistemima....meni je ono gaslajting. Neko priča jedno, radi drugo, a to ostavlja baš teške posledice.

To u osobama koje su u sistemu bukvalno izaziva double-bind, osećaš se kao govno i istovremeno misliš da nešto nije u redu s tobom, a sve vreme shvataš da nije tako. Potrebne su godine i mnogo osoba za validaciju da se to ne dešava samo tebi.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jao ne znam, sad kad započeste temu o licemerju u takvim sistemima....meni je ono gaslajting. Neko priča jedno, radi drugo, a to ostavlja baš teške posledice.

To u osobama koje su u sistemu bukvalno izaziva double-bind, osećaš se kao govno i istovremeno misliš da nešto nije u redu s tobom, a sve vreme shvataš da nije tako. Potrebne su godine i mnogo osoba za validaciju da se to ne dešava samo tebi.

У праву си. С неке политичке стране, добро је да мора што више и паметније да се лаже с врха јер то у принципу значи да се осећају бар толико угроженим с дна да морају да мисле шта причају. Кад то нестане, као код нас нпр ови наши нимало лицемерни нису, мени то значи да их буквално боли дупе и шта причају више. Оно што је Њуз.нет писао за Вучића: Дошао сам до тачке где могу да кажем буквално било шта и не трпим последице.

 

Што каже моргана сви су лицемерни, сви краду отимају, само ја мислим да кад човек мора добро то да сакрије не може да отима колико може кад не мора ни да крије.

 

А иначе капирам шта ти причаш и то јесте мучно и насиље. Пишем ћирилицом јер спремам припрему за час, да не мислите да сам скроз одлепио јер ових дана није немогуће. :) 

  • Haha 2
Link to comment

pisanje cirilicom je siguran znak da chovek u tom trenutku radi neshto ka sistemu :lolol:

 

 

edip@radisha kome je smeshno :lolol: pa jeste, to znachi da mi je u pozadini pisanje drzavnog izveshtaja, u kome ide sve cirilicom osim hemijskih elemenata, varijabli i stranaca. shto je kod mene bar 30% teksta. imam chak i prechicu s tastature da svichujem :s_p:

imam je od proshlog veka :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment

Mene kad vidite da pišem ćirilicom, znajte da pišem podnesak za sud u backgroundu. Mislim da je slično i sa ostalim advokatima na forumu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

to je svima jasno.

ako je sirilks, nachi da unosim 4000 karaktera u drzavnu bazu, fontom 10 times roman :ph34r:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ја и не гледам како и шта пишем. Хевинг сед дет, управо сам написао једно заменичко пуномоћје. Додуше, мени је и лого канцеларије на ћирилици, руком пишем искључиво ћирилицом (на српском), ајфон ми је на ћирилици итд.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...