Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

^^Što rekoše mnogi u komentarima, kakav je to uopšte obrok popara? Još svako malo na meniju

 

Ја имам свој рецепт за попару (друга два су "нешто с јајима у тигањ", "уметничко отварање лименке" и, један што се не броји јер није кување него роштиљ :P , "опет ми ћевапи нису сочни"). Маторог леба у стаклену посуду, па насечем којешта сухомеснатог, нарочито ако је мало дуже стајало, па два јајета одозго, поклопац и у миркоржталасну на два минута. Онда скинем поклопац, прекријем то танко сеченим сиром (не онај водњикави што се зове беби-ово или оно, него сиром) и још минут. Намрвим оригана, прелијем кечапом (домаћи!) и удри. Читав ручак, а и даље се зове попара.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

e, sad, to je popara koja se pravi kuci, od svog hleba I svoje masnoce. ja ne smem ni da zamislim odakle je I u kom stanju taj bajat hleb I koja je I odakle ta masnoca od kojih se sprema popara za kolektiv - nebitno da li je u pitanju skola, obdaniste, bolnica ili fabricka hala.

 

To je sasvim druga stvar, ja sam razumeo da se ovde hejtuje popara kao takva, u smislu da se to ne daje maloj deci tog uzrasta.

Link to comment

przenice su ok klopa - ima proteine, hidrate, masti a I kalciuma iz mleka koje se mesa s jajima - kud ces vise! za dorucak sasvim solidno.

 

 

dosli smo dotle da kaznjavamo ljude jer odgovorno rade svoj posao. ne znam otkad je vest ali se nadam da ce se roditelji organizovati da ovu zenu zastite od manijaka koji vode firmu. iz procitanog se moze zakljuciti da je bitnija cvrsta ruka nego zdravlje dece.

 

 

edip - povratak na temu.

Edited by adam
Link to comment

Pa nećeš prezle jesti same bez ičega :) Prženicu su ok kao neka lagana užina, doduše nisam nutricionista :P

 

Pa ni popara nije samo hleb bez ičega, ima masti, soli, sira, može i mleka da se doda...

Nego, koliko ti imaš kila kad su ti hleb, jaja i mleko prženi na ulju "lagana užina"? :D

 

Opet glupe analogije. Buđav sir je posebna vrsta sira, to nije hrana koja se ubuđala slučajno a nije trebala. Prezla se ne jede sama nego uvek sa nečim, i da li će jelo biti dobro zavisi od tog nečeg. Kod popare mi se ne dopada ni jedan od dva sastojka i žao mi je dece i rekonvalescenata koji to moraju da jedu.

 

Aman, ne pravi se popara od buđavog hleba, to je ta popara u vrtiću bila od buđavog hleba.

 

Ne znam koji ti se od sastojaka popare ne dopada, ali slobodno ostani pri kavijaru. :)

Link to comment

joj, ja sam najvise u obdanistu volela teta katinu poparu i spanac.

poparica milica najlepse jelo na svetu.

 

arame, mozda ti znas za taj napoletanski specijalitet, zaboravih kako se zove. napravi se popara, a skine se meso sa kolenice i onda se ufiluje pa zapece. nikad nista lepse nisam jela u zivotu.

Link to comment

ja obozavam poparu I to onu klot.  poparen stari hleb (kako ime samo kaze) malo neke masnoce, soli I bluka, volim da bude gusca I da ima dosta kore koja bude taman fino zvakasta al ne ziva.

 

e, sad, to je popara koja se pravi kuci, od svog hleba I svoje masnoce. ja ne smem ni da zamislim odakle je I u kom stanju taj bajat hleb I koja je I odakle ta masnoca od kojih se sprema popara za kolektiv - nebitno da li je u pitanju skola, obdaniste, bolnica ili fabricka hala.

 

Ja sam čuo da je granica 0,5 5% baš skroz buđavog hleba. :fantom:

 

BTW, voleo bih da vidim diplome tih viših dijetetičarki-nutricioniskinja, kao i kako se vode i koliko obroka kontrolišu i za koliko ljudi, možda, samo ne mogu da stignu, mukice...

 

EDIT: mrzeo sam hranu u vrtiću, mrzeo sam metal o metal, a spanać sa jednim prženim jajetom po sredini nosi šnjur kao nešto najodvratnije što sam bio prisiljen da jedem svako malo...

ALi je zato pasulj bio najbolji na svetu i još uvek tako dobar nisam jeo (pošto nisam bio u vojsci :D)

Edited by Vapad
Link to comment

 

arame, mozda ti znas za taj napoletanski specijalitet, zaboravih kako se zove. napravi se popara, a skine se meso sa kolenice i onda se ufiluje pa zapece. nikad nista lepse nisam jela u zivotu.

isuse dragi, Lubo, ovde smo došli da se zgražavamo a ne da drulujemo.

 

Arame, pomagaj za taj recept :cry:

Link to comment

isuse dragi, Lubo, ovde smo došli da se zgražavamo a ne da drulujemo.

 

Arame, pomagaj za taj recept :cry:

 

jbg, zgrazavam se, ali sta cu kad sam visceralna.

sad cu recept na kulinarstvo da stavim, samo ne znam kako se zove jelo.

Link to comment

Ја имам свој рецепт за попару (друга два су "нешто с јајима у тигањ", "уметничко отварање лименке" и, један што се не броји јер није кување него роштиљ :P , "опет ми ћевапи нису сочни"). Маторог леба у стаклену посуду, па насечем којешта сухомеснатог, нарочито ако је мало дуже стајало, па два јајета одозго, поклопац и у миркоржталасну на два минута. Онда скинем поклопац, прекријем то танко сеченим сиром (не онај водњикави што се зове беби-ово или оно, него сиром) и још минут. Намрвим оригана, прелијем кечапом (домаћи!) и удри. Читав ручак, а и даље се зове попара.

 

Ehehe, klin čorba :D

 

Pa ni popara nije samo hleb bez ičega, ima masti, soli, sira, može i mleka da se doda...

Nego, koliko ti imaš kila kad su ti hleb, jaja i mleko prženi na ulju "lagana užina"? :D

 

 

 

Čitam prženica, a u glavi mi tost, tek sad skontao, my bad :D Ali gde bre prženice porediti s poparom, sasvim drugo jelo :)

Link to comment

dosli smo dotle da kaznjavamo ljude jer odgovorno rade svoj posao. ne znam otkad je vest ali se nadam da ce se roditelji organizovati da ovu zenu zastite od manijaka koji vode firmu. iz procitanog se moze zakljuciti da je bitnija cvrsta ruka nego zdravlje dece.

Iz naslova vesti se to ne moze zakljuciti, ali meni deluje da su nju kaznili zato sto je deci kupila kifle, a ne zato sto "im nije dala budjavu hranu". Pretpostavljam da je vaspitacicama strogo zabranjeno da deci daju hranu koja nije prosla provere nadleznje sluzbe u vrticu (ma koliko ta provera i ta sluzba bili neefikasni, ili lose radili svoj posao).

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...