Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pre neki dan sednemo da popričamo s decom u vezi ovih dešavanja na Youtube sceni. da vidimo ovaj stariji (12g) šta uopšte zna o tome i misli, i ova mlađa (7g) da čuje i da polako krene da "shvata" i taj svet.

 

stariji i ne prati domaću Youtube scenu. on gleda na engleskom već godinama, uglavnom gejmerske i istorijske kanale (to ga nešto loži). čuo je za ovo što se desilo, ali nije detaljno upućen. prođemo generalno kroz šta se desilo, zašto je to bitno da razumeju, šta sad Baka Prase prolazi i kako i to nije u redu, i tako... naravno, osvrt na to da se trude da ne povređuju druge ni preko Interneta, a ne samo uživo... dođemo do dela kada im kažemo da ako ikad nešto slično dožive da mogu slobodno da nam se obrate za pomoć, da ih nikada nećemo osuđivati, da sve može da se reši...

 

i tek će na to stariji "a, pa meni su na Redditu svašta rekli, pa sam obrisao post.". žena i ja u fazonu "štakojkurac ?!?!!".

elem... on je na nekom globalnom redditu napravio thread kako mu se ne sviđa ikonica za igru "Totally Accurate Battle Simulator". i onda ga je troje ili četvoro njih zalepilo kako je glup, ne zna ništa, ili već tako neke gluposti mu rekli...

dobra je stvar što se on nije potresao, bar tako deluje, već je samo obrisao kako mu to ne bi ostalo vezano za nalog ako neko bude gledao.

i ja sad ne znam da li da budem zadovoljan ili ne. najviše me brine što je uopšte u tom zmijarniku od Reddita. al, s druge strane, i znam da ako i probam da mu to zabranim da će to biti samo još gore. ovako nekako sam to savlađuje. nadam se da je pokupio dobar rezon o tom virtuelnom svetu od nas dvoje.

 

na kraju ostaje to da sam maltene slučajno saznao da mi je dete od 12 godina neko tamo iz ko zna kog kraja sveta napucao na Redditu.

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, Plajvi said:

Ja sam se sokirao kad sam procitao to za new age cetnike (nisam ispratio do sad) i desnicarenje, delovao mi je kao benigni napuseni blejac. 

tom dečku je otac sahranjen pre otprilike nedelju dana. samoubistvo.

Link to comment
10 hours ago, Fakundo Sava said:

Nije on Pujo 

To je neka druga ekipa 

Tako mi deluje 

 

Nije onaj Pujo sa Facebook-a, ali mu jeste dao ime, zato sam i napisao "kreator", inače svi oni su se skupljali na onom sajtu koji je bio domaći pandan Something Awful-u (Tarzanija ili tako nešto)...

Edited by Jeremija
Link to comment

Eeee... bio sam prisutan lično kada je pri rekonstrukciji dela objekta jednog JP glavni el.inženjer jedva preživeo strujni udar, ostale trajne posledice, a za vreme radova od 3 meseca bilo još 4, 5 istih samo blažih, dva manja požara, dve velike poplave koje su potopile i el instalacije i nove el ormare kao i veliki broj novih uređaja koji su već bili postavljeni. Stanje i radovi neprate projekat od početka do kraja, izmene krucijalne, poddimenzionisanje radi uštede i trpanja para u džepove, ma samo piči. O nesvrsihodnosti i neupotrebljivosti el šema, šeme hvac sistema i svega osatlog što neko kasnije treba da koristi da i ne govorim.

Naravno, njihov izvođač kao i nadzorni organ. 

  • Tužno 1
Link to comment
23 minutes ago, James Marshall said:

https://rs.n1info.com/vesti/novosti-pozar-u-delu-klinicnog-centra-koji-se-gradi-evakuisani-radnici/

 

dolazi na naplatu ošljarenje i to što je otišao svako ko je izdaleka mogao da se nazove majstorom

jel juče bio požar i u novom sadu? šta je ovo?

 

gledala sam jutros reportera n1 koji se javljao sa lica mesta, pominje se to i u ovom tekstu, niko nije hteo da mu da izjavu. većina konkretnih  informacija iz teksta je iz izveštaja bete, novosti... radnici nisu hteli da govore, vatrogasci su ga uputili na šefa, a šef na mup. obezbeđenje ga je oteralo kad se namestio da se iza njega vidi gradilište u dimu, pa je išao snimak nekog gledaoca koji je poslao, snimao sa terase. 

sad samo još da se javi vučić da kaže da u americi na svakih 15 sekundi po jedan živ čovek izgori u vatri.

 

Link to comment
7 minutes ago, slepa živana said:

jel juče bio požar i u novom sadu? šta je ovo?

 

gledala sam jutros reportera n1 koji se javljao sa lica mesta, pominje se to i u ovom tekstu, niko nije hteo da mu da izjavu. većina konkretnih  informacija iz teksta je iz izveštaja bete, novosti... radnici nisu hteli da govore, vatrogasci su ga uputili na šefa, a šef na mup. obezbeđenje ga je oteralo kad se namestio da se iza njega vidi gradilište u dimu, pa je išao snimak nekog gledaoca koji je poslao, snimao sa terase. 

sad samo još da se javi vučić da kaže da u americi na svakih 15 sekundi po jedan živ čovek izgori u vatri.

 

i to samo na gradilištima medicinskih zgrada, a gdje su tu kazina, stadioni i fabrike. 

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Jeremija said:

Nadam se da grešim, ali tek će biti nesreća ove vrste, polako dolazi na naplatu maksimalno fušeriranje svega, od  BNV do Batajnice...

:ajde::ajde::ajde:

  • +1 1
Link to comment

Kakvi kulovi haha

 

 

„Smatramo da nije u redu ono što se dogodilo, a to je predstavljanje gotovog rešenja, kojem su prisustvovali gradonačelnik sa porodicom Balašević“, rekao je on.

 

Fondacija „Balašević“ je juče, uz prisustvo pojedinih gradskih čelnika, predstavila izgled idejnog rešenja muzeja posvećenog Balaševiću.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je rekao da će on lično i gradska uprava učiniti sve da pomognu u ispunjenju „ovog zaveta“.

 

Za one van Novog Sada da pojasnimo: U pitanju je jedan manji park gde je 'fondacija' planirala da izgradi muzej sa kaficem i 11 soba za prenociste. Biznis? Ideju promovise gradonacelnik koji predstavlja sve ono protiv cega se Djordje Balasevic borio i sta je na koncertima ismevao. Bojim se da se mnogi pokusavaju ogrebati o pokojnog Djoleta...

 

https://rs.n1info.com/vesti/opozicija-u-novom-sadu-protiv-izgradnje-balasevicevog-muzeja-u-parku/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...