Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 
Ume da ode na obe strane..
 
U studentskom domu u kom sam bio cistacice su bile sa naseg podneblja. Provalim ih kad su pricale..ispricam se sa njima..i reko "Bas lepo sto ovde ima toliko naseg sveta..eto i vi govorite srpski". 
 
Odjednom se natmurise i jedna samo kroz zube izgovori "Ne govorim ja srpski, govorim naski". 
 
Posle mi je jedva "Dobar dan" govorila. No, to je bio jedini slucaj..a ja sam pazio posle.
Ima, ima to i kod Rusa... kad čuju neku slavensku reč npr nedavno mi se desilo kod spominjanja reči "svadba", odma skočila starija devojka (udavača) "a ti балакаєш ruskiіі..." More marš [emoji38] A ono reč valjda arapskog porekla...
 
Slažem se, osim što su u ovom slučaju sve bili skroz naši[emoji769], a Austrijanci će da usvoje nešto samo ako baš moraju [emoji3]
 
Jeste, ima toga "nur deutch!" i kod njih posebno po manjim mestima ali Beč je specifičan i deca stupaju u kontakt odmalena i mladi (otvorenog uma) makar ne odobravaju "plemensku" segregaciju razumeju da i sami austrijanci doprinose stvaranju atmosfere crvene linije (ne)tolerancije.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    812

  • radisa

    730

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad igras fudbal u ovim kavezima po gradu redovno svi znaju reci (do)daj, ajde i u picku materinu. Nebitno odakle su.

Mislim da je srpski praktican za upotrebu u sportu.

 

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Beogradska policija uhapsila je J.S. (46) zbog prevare i lažnog predstavljanja u poslednje gotovo tri godine, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

On se sumnjiči da je, od septembra 2018. godine do trenutka hapšenja, 71-godišnjeg muškarca uverio da je zaposlen u Vojsci, a zahtevao je od njega da mu, za navodne potrebe predsednika Srbije Aleksandra Vučića i članova njegove porodice, ustupi na korišćenje dva stana uz tri parking mesta u Beogradu, a kasnije i da mu te stanove pokloni.

Kako se sumnja, osumnjičeni je oštećenom zauzvrat obećao da će dobiti specijalne usluge u vidu obezbeđenja.

Oštećeni je potom ugovorom o poklonu preneo vlasništvo nad nekretninama osumnjičenom J.S, koji je kasnije prodao jedan od stanova.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.


Sta je ovo sunce ti krvavo

Link to comment

Šta kažu pravnici, jel može da dođe do vraćanja ovog jednog stana što je čovek poklonio s obzirom na okolnosti... drugi je prodat i tu ne verujem da išta može da se uradi?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

Putevi kosmosa...Covek tako britkog uma i blistave inteligencije sigurno nije mogao posteno da zaradi te stanove.

 

71 godina mi ne deluje dovoljno da se izlapi.

 

Sinoc sam na radio Bg cuo jedan aforizam Duska Radovica, za koji kazu da ga je kostao posla.."Vasa deca ce kuce na Dedinju prodavati deci trgovaca, fudbalera, nakupaca..i onda ce se stvari vratiti na staro". 

 

Mnogo me podseca na ovo sto procitasmo.

  • +1 1
Link to comment

Zamislite nekog ko recimo ima falš značku DBa, izmontira nekoliko Vučićevih obraćanja  (Marko/Petre/Jovane, vi znate da sam ja svakog dana blabla...), nađe penzosa koji ima dva stana i onda ga opseda mesecima...ko zna šta je ovde tačno bilo, ali izgelda da je ovaj J.S naslednik Radmile Ikić.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Putevi kosmosa...Covek tako britkog uma i blistave inteligencije sigurno nije mogao posteno da zaradi te stanove.

 

71 godina mi ne deluje dovoljno da se izlapi.

 

Sinoc sam na radio Bg cuo jedan aforizam Duska Radovica, za koji kazu da ga je kostao posla.."Vasa deca ce kuce na Dedinju prodavati deci trgovaca, fudbalera, nakupaca..i onda ce se stvari vratiti na staro". 

 

Mnogo me podseca na ovo sto procitasmo.

 

Ne možeš da znaš ko je i šta je, možda je dementan...

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, ragasto said:

Zamislite nekog ko recimo ima falš značku DBa, izmontira nekoliko Vučićevih obraćanja  (Marko/Petre/Jovane, vi znate da sam ja svakog dana blabla...), nađe penzosa koji ima dva stana i onda ga opseda mesecima...ko zna šta je ovde tačno bilo, ali izgelda da je ovaj J.S naslednik Radmile Ikić.


Ovo je samo jedna sofisticiranija slika onoga sto se desava po zabacenijim selima sa tim ljudima kojima je ostalo nesto kapitala. Negde pojedinac, a negde organizovana mafija kroz institucije koja tako dolazi do podataka o ljudima. Da ne kazem da ih iz zlobe ili ciste gluposti i drugi tipuju, posto se u nas kulturoloski raspreda o takvim stvarima. 
 

Ovoga ce biti sve vise.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Kada je tata vec bio vrlo bolestan, morali smo da uzmemo “profesionalnu” pomoc u vreme kad je sestra bila na poslu. Mama fizicki nije mogla sama. Zbog mira i neke logistike je bio u mom stanu. Ta pomoc je koristila dve nedelje terminalno bolesnu osobu emotivno manipulise, sam se zalio. Tad sam rekla sestri da joj direktno kaze da stan nije u njegovom vlasnistvu i da prestane da ga takvog iscrpljuje. Ubrzo je dosao kraj.

 

Imali smo situaciju sa dedom gde je sudska presuda u njegovu korist dospela dva dana posto je umro. Pokraden novac od zene koja mu je u nekom periodu pomagala.

 

Ja licno imam interno pravilo da o osetljivim stvarima casual ne divanim. Ako ti nesto treba pitaj tog sto te zanima ako hoce da ti kaze, ili trazi izvestaj od poreske. I poseban nivo opreza kad su u pitanju stari ljudi ili porodica sa malom decom, pogotovo gde nema odraslog muskarca u punoj snazi (tad kao malo zaziru inace je fair game)

 

Vise puta sam ulazila u konflikt sa dupe glava osobama koje tako opusteno dele informacije o drugim ljudima potpunim sociopatama.

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...