Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nije da branim VMA ali desava se to cesto u glavnoj bolnici u Becu.

 

Sta se takodje cesto desava je da ne mogu naci pacijenta u kojoj je bolnici. Ima dosta samaca i kad dodje familija da ih obidje nekad treba  nekoliko dana da ih nadju.

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 minutes ago, Tihajeza said:

 

Nije ga niko zaključao, nego taj čovek, pacijent otišao u toalet, zaključao se i umro dok je bio u toaletu. Onaj ko je čistio preskakao zaključanu kabinu, ili još gore, možda niko nije ni čistio wc 4 dana. Tako kapiram.

Da, da, ja sam potpuno pogrešno shvatila, ali to ne umanjuje odgovornost osoblja zaduženog za higijenu. Nemoguće da se toalet čisti jednom dnevno i da nikome nije bilo bar malo čudno što je isti WC stalno zajključan.

Link to comment
Nije da branim VMA ali desava se to cesto u glavnoj bolnici u Becu.
 
Sta se takodje cesto desava je da ne mogu naci pacijenta u kojoj je bolnici. Ima dosta samaca i kad dodje familija da ih obidje nekad treba  nekoliko dana da ih nadju.
Sta se desava cesto u becu , dodje covek u bolnicu, umre u vc-u i ne nadju ga 4 dana?
  • Haha 1
Link to comment

Da. Upravo to. Ne mogu sad na brzinu naci na netu slucaj ali se desavalo od 2003 barem nekoliko puta. Jednom je bio decko iz cini mi se Poljske i roditelji su ga nasli tek posle nekoliko sedmica. Dva su glavna razloga za to: glavna bolnica je ogromna (2200 kreveta, 1600 lekara i skoro 9000 zaposlenih) i ljudi koji ciste su toliko lose placeni da kad vide da je zakljucano nema sanse da se cimaju. Mizerno su placeni i zaposleni preko 10 firmi u lancu i jednsotavno rade minimalno da ne dobiju otkaz. Bila je i reportaza o zapanjujce velikom broju ljudi koji godisnje umre na AKH a da se ne sazna ko su. (samci, ljudi koji su na crno dosli ovde, turisti, migranti i sl.)

 

Pokusavam naci ali stalno mi izbacuje ovaj slucaj iz Napulja:

https://orf.at/stories/3189534/

 

Edited by bags
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni je u ovoj ruznoj i tuznoj prici mnogo poraznije sto ga niko od lekara, hirurga, nekog medicinskog osoblja nije primio do nekih popodnevnih sati, kada je i otisao do toaleta, a dosao starac ujutru sa jakim bolovima u stomaku.

I ok, vrata od wc bila zakljucana, mozda cistacice mislile out of order, ali one ce sigurno da odgovaraju. A sta je sa ovim prvim, medicinarima? Nikom nista naravno.



Link to comment

Sad videh ovo. Pošto je ako se ne varam ovde pisano.

Jurić napustio sastanak u MUP-u, nije prisustvovao Vulin

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je osnivač Fondacije "Tijana Jurić" Igor Jurić napustio sastanak "na kome je sa profesionalcima, koji se godinama unazad bave problematikom nestale dece", trebalo da razgovara o modalitetima uvođenja Amber alert sistema u Srbiji. I sam Jurić je potvrdio na Tviteru da je napustio sastanak jer na njemu, kako je rekao, nije bio prisutan ministar Aleksandar Vulin.

https://rs.n1info.com/vesti/juric-napustio-sastanak-u-mup-u-nije-prisustvovao-vulin/

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Šta će mu Vulin? On se kao nešto tu razume ili pita?
Ni meni nije jasno. Doveli su mu, bar formalno ljude koji su najstručniji bar kod njih

„Mada smo sa nestrpljenjem čekali današnji dan, želim da obavestim javnost da smo napustili sastanak jer na njemu nije bio prisutan ministar Vulin. Kao neko ko je ispred svakog deteta i velikog broja građana Srbije, želim da o ovim problemima razgovaramo isključivo sa donosiocima odluka“, obrazložio je svoju odluku Jurić.

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

ja pamtim par pricha iz socijalnog ministarstva, dok je tamo stolovao. ako on nece, nema nishta od priche. chak i ako dodje, pa krene da ne gleda ljude nego vrti brojanicu i cuti, isto nema nishta od posla.

moze da sedi okolo armija vrhunskih oparativaca.

sent from bubamoto



Link to comment
ja pamtim par pricha iz socijalnog ministarstva, dok je tamo stolovao. ako on nece, nema nishta od priche. chak i ako dodje, pa krene da ne gleda ljude nego vrti brojanicu i cuti, isto nema nishta od posla.

moze da sedi okolo armija vrhunskih oparativaca.

sent from bubamoto




Pa da ali onda kažeš:
Neću stručnjake, dajte ovog sa brojanicom.

Što naravno takođe nema smisla.
Koliki god oni ludaci bili, ovaj sastav (po funkcijama) bi zapravo trebao da bude, ako se želi da se obavi posao.
Mislim ako ćeš na tu vodenicu, idi brate pravo kod AV. On ti je "donosioc odluka".
.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

ne kazem nishta. ovaj mali ima autonomiju u svom vilajetu, da nece shtagod hoce da nece, sve dok mu veliki ne javi da hoce. ako je pre 5 godina bio lud ko shisharka, zamisli sad.

sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...