Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam mislio da ispravljam termine, nego je poenta da je to u startu lakse delo, na koje se tek onda primenjuju sve olaksavajuce okolnosti, sto u praksi dovodi do izuzetno blagih kazni. Ovde bi cak bilo tesko zamisliti neku otezavajucu okolnost koja bi kaznu izvukla na gornji maksimum.

Link to comment

jedna keva mi pricala da prvih 6 meseci uopste nije uzela sina u ruke. nikakav kontakt, ni hrana, nista, nista. muz ga gajio. kaze nesto joj kvrcnulo u glavi pred porodjaj, dete kao neprijatelja videla. zena i tada kad mi pricala imala strah da se epizoda ne vrati i da nije dobra majka. uzas uzas. 

Link to comment

Rokne bebu jer je u postporodjajnoj depresiji? OK, nek je onda posalju u ludaru for long time, treba joj.

 

Meni ovo smrdi na zaostatak iz prastarih vremena kada se imalo razumevanja da se ubiju tek rodjene bebe ne bi li se sakrilo od roditelja i sredine sramota. Valjda smo zavrsili sa tim. 

Link to comment
39 minutes ago, Shan Jan said:

Rokne bebu jer je u postporodjajnoj depresiji? OK, nek je onda posalju u ludaru for long time, treba joj.

 

Meni ovo smrdi na zaostatak iz prastarih vremena kada se imalo razumevanja da se ubiju tek rodjene bebe ne bi li se sakrilo od roditelja i sredine sramota. Valjda smo zavrsili sa tim. 

 

Ne bih ulazio previše u ovo pitanje, ali nije mi ova logika na mjestu, da je to u pitanju ne bi važilo samo za žene, već oba roditelja. Koliko se sjećam, rezon za propisivanje ovog djela je da je žena nakon porođaja pod enormnom dozom stresa i hormona i da nije skroz u vinklu, tako da se majstorski izrazim. Naravno, u slučaju nekog umišljaja ili ako se djelo izvrši iz niskih pobuda, ja bih to tretirao gore nego klasično ubistvo, ali ovdje se prvenstveno mislilo na one žene koje nisu bile svjesne svog čina i kojima je samima najteže, kasnije, kad im se stanje vrati u normalu. 

Edited by James Marshall
Link to comment
6 hours ago, Shan Jan said:

Rokne bebu jer je u postporodjajnoj depresiji? OK, nek je onda posalju u ludaru for long time, treba joj.

 

Meni ovo smrdi na zaostatak iz prastarih vremena kada se imalo razumevanja da se ubiju tek rodjene bebe ne bi li se sakrilo od roditelja i sredine sramota. Valjda smo zavrsili sa tim. 

 

I meni isto, postnatalna depresija ili ne, uopšte nemam razumevanja za ovakav  varvarski čin i smatram da bi kazne morale biti mnogo strožije da ovako nešto ne postane učestala praksa.

Link to comment

Postoje i razni oblici postnatalne psihoze.

Čini mi se da forumu često nije dovoljno jasna razlika između neuroze, depresije, poremećaja ličnosti i psihoze.

 

A da oni koji teže sociopatiji prolaze ispod radara.

 

 

 

 

Edited by Malkmus
Link to comment

svojevremeno sam prevodila na nekoj konferenciji sa psihićima na kojoj je govorila i amanda jones koja se već godinama bavi postporođajnom depresijom i poremećenim odnosima između majke i deteta.

ne mora čak ni da bude agresije u odnosu. sećam se videa o jednoj devojci koja se starala o bebi sve cakum-pakum, u smislu higijene, hranjenja, šetanja, ali nikako nije mogla da se igra sa bebom i da je mazi. ona sama navodi da ništa nije osećala prema detetu i da se zbog toga osećala užasno, delom zbog očekivanja koje ima društvo (majka mora voleti svoje dete), delom i zbog svojih očekivanja od sebe kao majke.

eto, koga zanima može da burgija po netu po tragu amande jones, žena se baš specijalizovala za ovaj problem.

jako je zajebano sve to skupa.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...