Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je najveće licemerje modernog doba ono silno proseravanje po fb i tw ovo tvog doba ovo mog doba i to prizivanje naše epohalne mladosti koju smo proveli igrajući se u pesku, po dvorištima, "u prirodi", dok smo krali trešnje i višnje a nekad bi nas gazda i pustio dok su današnja deca sve debil do debila.

U suštini samo nismo imali sreće da nas ranije dokači internet doba i čuda moderne tehnologije i hvala bogu što sam živ u ovo vreme da to sve doživim i proživim. Iskušenja de facto jesu ogromna, ali na istim iskušenjima bi bio svako od nas da je u njihovoj koži. Jednostavno, nije na njima da izađu na kraj sa tim već na roditeljima da ih pravilno usmere i kontrolišu.

Poenta je, da smo mi sada oni, bili bi apsolutno isti. Ne treba ih kriviti ni za šta, to je njihovo doba kakvo god da je. Sve je na roditeljima da ograniče svu tu zabavu na neko normalno vreme, i dooobro kontrolišu šta im deca rade, npr ćerke koje guraju sise i dupeta svima na uvid od rane osnovne škole po insta, itd. Zabrane nikako, em su kontraproduktivne, em mislim da su nepotrebne, internet je jedno od najvećih blaga čovečanstva ako se koristi kako treba, soc mreže u njihovom uzrastu mogu da budu i te kako problem, ali ponavljam, sve je na roditeljima jer je uticaj društva u pubertetu i uopšte odrastanju nenormalno velik, deci je bitnije da ih prihvati ekipa, starije  kul face i devojke ili dečaci nego mama i tata i to u njihovom izrastu nekako i jeste normalno. Ali nisu oni krivi ni za šta. 

 

Link to comment

ma jasno,  mislim da bih tesko  i srednju zavrsila uz sve ove distrakcije i oduzimace vremena. nije uopste cudno sto deca "slabo" uce.  iako ima i korisnih stvari, naravno, ne moras vise da dzodzis u biblioteci i izvlacis iz  enciklopedija ako spremas referat ili neki rad. klinci o gomili stvari nemaju pojma, konkretno ono sto je namatm bilo must-know njima su potpuno sumanute stvari. i filmovi i knjige i muzika, samo je stvarno bezveze da eto na tom YT imas maltene cele diskografije svih muzicara i bendova, citave opuse klasicnih kompozitora i jbg onda slusas neke glupake. naravno da je tesko ostati imun na masovni hajp kad si klinac, to razumem.  moje kumce ima 14 godina i prosle godine je doziveo da ga deca iz razreda ismevaju sto slusa stranu muziku a ne slusa rastu i tako te sto su sad u modi. i to je islo dotle da se morao ukljuciti i psiholog i koordinator za skolu bez nasilja iz njihove skole itd. muziku voli i istoriju, ali knjige slabo. valjda previse vizuelnih sadrzaja i prosto im je tesko da se koncentrisu uz neki roman. lektira mu je nocna mora, a spada u najbolje ucenike u odeljenju. i grehota sto se to ne iskoristi da im se i gradivo na taj nacin priblizi, bilo je price o tome od kad se pojavio onaj dokumentarac o skolama u finskoj...

Link to comment

Odgledah onaj vido sa prosle strane ("sukob generacija") i mogu da kazem da otac (onaj pop sto se nesto pojavljivao u javnosti, lose pamtim likove, ali vidim da mi je poznat) ima veoma dobru nameru i sasvim ok stavove . Ovaj baka prase je ocigledno povukao na mamu. Steta sto do vecine klinaca dopreti nece dopreti popina prica.

Link to comment

Ne kapiram sta je problematicno sto neko od 10 do 16 gleda i lozi se na klipana koji flejmuje po netu. Mislim nije kao da ocekujem da deca u tom uzrastu slusaju Tom Waitsa, Cohena ili da nedaju Boze budu kao nesrecni Rastko Pocesta.

 

Jos manje je problem sto ga veliki bredovi placaju jer ocigledno im se to isplati.

 

Ako bih morao da izvucem nesto sto bi moglo biti problem to je ako bi se neko ko ima preko 18 tj ko je zavrsio srednju  i dalje iskreno lozio na te fore. U tom slucaju bih se verovatno zabrinuo za svog potomka. Pri tom mi je ok da mu stariji zavide jer mlati lovu na taj nacin, samo mi ne bi bilo drago a ni jasno da neko ko moze da glasa i dalje bude u fazonu da je Baka Prase najsmesniji car na svetu. A sto se mene tice neka fura svoju nishu i kad bude imao 65 godina, meni ni iz dzepa ni u dzep.

Link to comment
Quote

U ZATVOR, BATO Miroljub Petrović mladiću obećavao da će mu izlečiti rak sokovima, šetnjom i molitvom, čitav slučaj OKONČAN TRAGEDIJOM

 

 

Miroljub Petrović, poznat po svojim šarlatanskim stavovima, ubeđuje ljude obolele od tumora da ne idu kod lekara već u njegov centar, gde im debelo naplaćuje "lečenje".

To tvrdi Biljana Jovanović (32), čiji je rođeni brat Slavčo Petrov (31) preminuo 7. januara nakon što su slepo verovali u reči Miroljuba Petrovića. Biljana kaže da im je Petrović rekao da ni slučajno ne idu lekaru kad je njenom bratu otkriven tumor na mozgu i da će mu od njegovih tinktura biti bolje, te je, kako tvrdi sestra, kada je mladić preminuo, svu krivicu svalio na porodicu.

 

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u-zatvor-bato-miroljub-petrovic-mladicu-obecavao-da-ce-mu-izleciti-rak-sokovima/grn675l

Link to comment

Tera li Miroljub i slični njemu nekoga motkom da se kod nadrilekara leče ?

Neki put nema leka medicina, činjenica je, i takvi hohštapleri samo koriste beznađe.

Krivi su sami pacijenti što im prepuštaju sudbinu.

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...