Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

^ma kakvi, mom institutu je ta cena peanuts. nego sam ocekivala da je placanje uslov za prihvatanje. verovatno ce da bidne uslov za stampanje. 

 

edit: nasli su moju uplatu za workshop. kazu, zbunilo ih je jer sam uplatila sa zajednickog racuna, pa nisu bili sigurni ko je uplatio.  :isuse: e, kembridze kembridze...

Edited by betty
Link to comment

^ma kakvi, mom institutu je ta cena peanuts. nego sam ocekivala da je placanje uslov za prihvatanje. verovatno ce da bidne uslov za stampanje. 

 

edit: nasli su moju uplatu za workshop. kazu, zbunilo ih je jer sam uplatila sa zajednickog racuna, pa nisu bili sigurni ko je uplatio.  :isuse: e, kembridze kembridze...

obichno, kodnas, navuku te prihvatanjem, pa traze pare. a navuku se i oni, jer te nahvale da se navuchesh. onda mi jauchemo, pa malo spustimo cenu, jer smo sirotinja.

 

mada, realno, za pare stvarno shaljemo kad vishe nemamo kud :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

sreća pa su nama najbitniji konferencijski radovi

gde em ne traže novce* em putuješ i vidiš sveta

 

 

*traže za registraciju na konferenciju, naravno, ali barem nešto i dobiješ za sve to

Link to comment

ma da, drugi playing field. mi saljemo u plos kad je metodologija ok a ne da nam se da se akamo sa rivjuerima po pitanju interpretacije. konkretno, rezultati su neocekivani, probali smo vrlo visoko, recenzenti su nas utepali jer ne veruju u rezultate. onda smo se mislili da li da prolazimo citav proces iznova sa visoko kotiranim casopisima, ili da idemo u plos da se resimo clanka, posto valja raditi i na drugim stvarima. licno, nisam nesto vezana za ovaj eksperiment, pa smo posli putem plosa. 

 

al onda su me zajebavali sa open access podacima, joj kako su me zajebavali! morali su podaci biti javni da bi poslali odgovor recenzentima nazad, a sve te open-access baze su stvorene za bihejvioralne podatke, tekstualne tabele, a ne za fajlove od po sest gigabajta. njah.

Link to comment

Dobro, ja realno nemam toliki uvid u USA trziste rada pa necu ni da pricam toliko o tome, mozda tu stvarno vlada old gejmer boyz kultura... Ono sto znam je da su iz generacije sa mog faksa tri zene zavrsile u microsoftu, ni jedan muskarac. Takodje, iz ove moje generacije (nekih 10tak godina nakon tvoje) nisam sreo nikoga, ni zensko ni musko, da se zalilo il hvalilo da je pol uticao na zaposljavanje ili zaradu. Dapace, znam par zenskinja koje zaradjuju bolje od svojih izabranika sa istog smera, u istoj bransi. 

 

I u ovom africkom okruzenju gde radim ne primecujem neku diskriminaciju niti razliku u platama (a ima jako puno zena). Gazdu zanima samo da odradis posao, ako nisi u stanju letis i drugi te menja. Ne zna taj ni kako se zoves a kamoli kog si pola, niti ga je briga.

 

Sad... mozda se krecemo u drugim kurgovima, u drugacijim profilima kompanija... mozda Facebook i slicni giganti mogu sebi da dozvole neefikasnost i pravljenje interesnih krugova... bem ga, samo iz mog ugla ono sto ceka ljude iz Srbije i cemu mogu da se nadaju je najsurovija meritokratija, grebi, vuci, radi ko konjina i mozda ces biti nagradjen na kraju puta.

izvinjavam se sto vracam diskusiju unazad, ali dva dana nisam bila u mogucnosti da napisem duzi post :).

 

shan jane, ne razumes o cemu pricamo kad pominjemo 'anti-zensku' atmosferu u programerskim kompanijama. to sto su sa tvog smera tri zene zavrsile u MS nije nista cudno - sta vise izgleda da je trend da tamo gde ima malo zenskih studenata CS/soft eng, te koje se odluce da studiraju to su bas dobre. kao sto je jedna od devojaka sa mog faksa rekla "od svih ovih decaka koji sanjaju Google i MS, moje jedine dve drugarice sa faksa su zavrsile jedna u Google druga u MS". uopste se ne radi o tome da kompanije nece da zaposljavaju zene ili da ih placaju manje (sta vise, graduate programerske plate u AUS su izgleda vise za zene). 

 

radi se o tome da je atmosfera u industriji takva da zene beze od tog polja - ovde cak jos u srednjoj skoli. sta to znaci, evo ti iz mog licnog iskustva. trenutno radim internship u kompaniji koja je broj jedan u AUS za to sto radi. pre toga sam radila internship u jednoj medjunarodnoj kompaniji. u tom prethodnom int. sam bila u development timu koji sedi na spratu sa dizajnerima, UX ljudima, BAs itd, od kojih su mnogi zene (i technical lead je zena, a ostali developeri su muskarci). ova kompanija gde sam sad: osnovana 2000, prvu zenu programera zaposlila tek 2010 (ona je sada technical lead). sad skoro su zaposlili jos jednu u ovoj branch gde sam ja, ali ona je na client site. znaci svi na development odeljenju su muskarci. razlika u atmosferi, onako kako je ja osecam, izmedju ova dva posla je ogromna. jednostavno mi nije prijatno ovde gde sam sada koliko mi je bilo na prethodnom poslu. ovo sto paculla pominje o brijanju brada i slicno - jebale ih nerf guns! ja stvarno ne vidim nikakvu extra zabavu u nerf guns pucanju i kad se ko klinci raspucaju po kancelariji osecam se kao da sam u decjoj igraonici. a svaka development kancelarija koja drzi da je kul ima obavezno nerf guns.jer to je kul. "that's how we roll :cool: ", je li. onda, drugog dana na poslu cujem lika kako prica anegdotu za stolom iza mene koji ide ovako: "bio sam u toj i toj kompaniji kad su otvarali nove kancelarije i oni su hteli da meeting rooms nazovu po zenama u istoriji computer science. ali - imali su tri meeting rooms" "HAHAHAHAHAHA". da sam bila za istim stolom pitala bih ih sta je tacno smesno? to sto oni ne znaju da nabroje tri zene u istoriji CS je vise stvar njihovog obrazovanja nego stvarne situacije. to sto su oni culi samo za Adu i Grace je njihov problem. ako su prosli iole dobar CS/soft eng kurs culi su za Liskov princip zamene (kako li je na srpskom - Liskov substitution principle). e sad, da li znaju da je Liskovu ime Barbara - to je vec druga prica. Ali biti negde gde se neko valja od smeha na takve sale nije prijatno. to ti je samo ukratko, ima i drugih stvari. takva atmosfera je dovoljna da me odvrati od zelje da radim u toj kompaniji. ako je slicna atmosfera i na casovima u srednjoj, onda mi je jasno sto devojcice beze od toga. ja sam cula svakakve reakcije na moj izbor da budem programer od (na inertvjuu)  "ha, bas cudno da zena tako voli programiranje" do otvorenog "but you are a girl!?!". i da me ne ceka odlican posao kad zavrsim ovaj internship, opet ne bih ostala ovde gde sam sada vec bih grebla da se docepam nekih firmi za koje znam da nemaju taj 'boys club' momenat. pa i golden child AUS IT industrije svako malo vadi neke fleke po pitanju optuzbi za 'anti-zensku' atmosferu.

 

napisao si "mozda zene kod nas nece da se bakcu s time". sta to uopste znaci, sto se onda bakcu s farmacijom, npr.? to je do prirodne razlike u polovima? ma da, kako sto je do prirodne razlike u Maorima i belcima sto ovi prvi ne idu na STEM, how yes no. 

Link to comment

Uh bre, morao sam da trazim po netu sta je taj Liskov princip zamene. Prvi put cujem da se to (a radi se o elementarnoj stvari) tako zove. Naravno, za Barbaru Liskov znam, ali po radovima iz oblasti distribuiranog programiranja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...