Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

 

I u ovom africkom okruzenju gde radim ne primecujem neku diskriminaciju niti razliku u platama (a ima jako puno zena). 

 

Da, ali problem je generalno što je teško primetiti diskriminaciju kad je čovek ne oseća na sopstvenoj koži. Ja već godinama sve više i postepeno dolazim do saznanja o tome koliko je biti žena radikalno drugačije životno iskustvo, čak i kad su sve ostale stvari (branša, socioekonomski status, obrazovanje, rasa, itd. isti). I to ovde, na ovom lokalitetu (veliki, liberalni Severnoamerički grad; primarni dom mi je u još većem i još daleko liberalnijem gradu), na početku dvadeset prvog veka. Da ne poveruje čovek. 

 

Edip: Znam da sam se ovim "dolazim do saznanja kako je biti žena" taman lepo namestio Toniju da poentira ako naiđe. :lolol: Ali, sirjsli, hteo sam reći kroz razgovore sa ženama i proputovanje feminističkim delom uglavnom naučnog interneta. -_-

Edited by topuzina
Link to comment

Da, ali problem je generalno što je teško primetiti diskriminaciju kad je čovek ne oseća na sopstvenoj koži. Ja već godinama sve više i postepeno dolazim do saznanja o tome koliko je biti žena radikalno drugačije životno iskustvo, čak i kad su sve ostale stvari (branša, socioekonomski status, obrazovanje, rasa, itd. isti). I to ovde, na ovom lokalitetu (veliki, liberalni Severnoamerički grad; primarni dom mi je u još većem i još daleko liberalnijem gradu), na početku dvadeset prvog veka. Da ne poveruje čovek. 

eh, svet je vash, kako da ti kazem. josh se jedino svim silama svi upinjemo da obuzdamo one svijetle primerke zenske vrste, koje su to odlichno shvatile iz odma, i odbijaju da vode nastavak politike drugim sredstvima, nego sve po ladu ^_^

 

kao nije moralno -_-

 

 

 

edip@notoriououous.  dobro me poshjeti, da proverim sutra shefa, jel on to pocheo ili se tripuje da cu ja. jer necu :D (al ne bih volela da finansijski propanemo pa da nam daju josh manje kusura). koji je rok za fajnenshl?

Edited by gospa buba
Link to comment

Da, ali problem je generalno što je teško primetiti diskriminaciju kad je čovek ne oseća na sopstvenoj koži. Ja već godinama sve više i postepeno dolazim do saznanja o tome koliko je biti žena radikalno drugačije životno iskustvo, čak i kad su sve ostale stvari (branša, socioekonomski status, obrazovanje, rasa, itd. isti). I to ovde, na ovom lokalitetu (veliki, liberalni Severnoamerički grad; primarni dom mi je u još većem i još daleko liberalnijem gradu), na početku dvadeset prvog veka. Da ne poveruje čovek. 

 

Edip: Znam da sam se ovim "dolazim do saznanja kako je biti žena" taman lepo namestio Toniju da poentira ako naiđe. :lolol: Ali, sirjsli, hteo sam reći kroz razgovore sa ženama i proputovanje feminističkim delom uglavnom naučnog interneta. -_-

 

(procitah da ce toni da penetrira ako naidje.)

 

elem, mislim da je stvar sa zenskopravljem u zapadnoj akademiji 21. veka ta sto je to postalo podrucje zestoke konkurencije. a kad na vrh prodje samo mali procenat, onda se zestoko izostri ta slika koliko je teze upasti u taj mali procenat kao zena - uz jednako postignuce. 

Link to comment

eh, svet je vash, kako da ti kazem. josh se jedino svim silama svi upinjemo da obuzdamo one svijetle primerke zenske vrste, koje su to odlichno shvatile iz odma, i odbijaju da vode nastavak politike drugim sredstvima, nego sve po ladu ^_^

 

kao nije moralno -_-

 

 

 

edip@notoriououous.  dobro me poshjeti, da proverim sutra shefa, jel on to pocheo ili se tripuje da cu ja. jer necu :D (al ne bih volela da finansijski propanemo pa da nam daju josh manje kusura). koji je rok za fajnenshl?

 

Treći mart, imaš vremena za rovovsku borbu. 

edit: lažem, deseti mart, upravo sam proverila mejl.

Edited by Notorious
Link to comment

 

 

elem, mislim da je stvar sa zenskopravljem u zapadnoj akademiji 21. veka ta sto je to postalo podrucje zestoke konkurencije. a kad na vrh prodje samo mali procenat, onda se zestoko izostri ta slika koliko je teze upasti u taj mali procenat kao zena - uz jednako postignuce. 

 

Na ovom nivou igre se svašta žestoko izoštri. Kad imaš situaciju da svaki od tri ili četiri kandidata za jednu coveted R1 ass. prof. poziciju može savršeno da obnaša funkciju za koju se odabir vrši (jer probrali su ih iz mora od 70 do 700 aplikacija, zavisi od polja), onda ponekad pobednika može da odluči kakva stupidnost kao kakva ti je taj dan bila kosa, da li si iskosa pogledala Milunku iz ejčara, ili da li ti je (ne daj veliki prašče) tokom večere ispao špaget u krilo. 

 

Pa ti ostani normalan. 

Link to comment

Gde beše ona tema o rangiranju univerziteta? Možda na društvu? Nema veze, ionako su svi koje bi to moglo zanimati ovde. 

 

Juče čitam ovo. Jeste da se radi o disciplini u kojoj niko od prisutnih nije, ali, sasvim sigurno tako je i u ostalim poljima u kojima je ovde prisutni publikum zatoč aktivan. Poenta članka je da, kao što bi rekao Louis CK, 

 

[y]

[/y]

 

people fuck up or across.

 

Ako si doktorirao na univerzitetu ranga X, zaposlićeš se gotovo isključivo niže od toga. To sam primetio prošlog avgusta, kada sam stigao na novu instituciju (R1, rangiran oko 50. mesta na ARWU), na skupu na kome su prikazivani novi zaposlenici za ceo koledž. Essentially, svi smo imali doktorate s univerziteta koji su u višoj ili istoj kategoriji kao ovaj. S tim što će uticaj imati, naravno, i individualni rang tvog programa ili grupe (neki osrednji univerziteti su odlični u nekom malom broju polja, i, obrnuto, neki vrhunski univerziteti su osrednji u nekim poljima).  

 

A nekako mi je sve to mnogo bedno. Posebno što mi se čini da je moja sadašnja institucija mnogo fleksibilnija, dinamičnija, i kreativnija od daleko mi više rangirane alme mater (oko 20. mesta na ARWU). Naravno, možda se radi i o tome da razlika od desetak mesta do nekoliko desetina i nije toliko velika, a i o tome da ARWU ne hvata baš sve korisne aspekte konstrukta "odličan univerzitet". 

 

...

 

I prisećam se živo prethodne dve sezone kad sam bio na intervjuima na niže rangiranim mestima od sadašnjeg i mislio kako ih nije sramota da imaju doktorske programe u uslovima kakvi danas vladaju na tržištu. Istina, doktoranti iz mog sadašnjeg odseka se vrlo dobro udomljavavaju, ali baš mi žao bi tih nesrećnih studentama u onim šljivarama :yoyogi:. Čak i nisu neke posebne šljivare. Jedan R1 i jedan R2.  :ph34r:

 

 

Judit:

 

 
(procitah da ce toni da penetrira ako naidje.)

 

Ćuti i ne prizivaj. :lolol:

Edited by topuzina
Link to comment

Da, Topuzina, citam o tome na kojekakvim forumima.

 

Moje iskustvo i iskustvo mojih saboraca sa programa u UK je te 2007/2008 bilo drugacije: horizontalna pokretljivost, tj. odlazak na univerzitete slicnog ranga. No, jebem li ga, bilo je to srecno vreme male ponude. Za 1 AP/Lectureship (po engleski) mesto u mojoj akademski ne prestiznoj disciplini samo 15 prijava, svi bez zavrsenog PhDija i sa 0 clanaka. Istovremeno, 100 kandidata za jednogodisnji fixed-tem posao (zamena trudnice) na istoriji, vecina sa debelim dosijeom publikacija.

Doduse, i 2011 na mojoj tadasnjoj ustanovi jedva izabrasmo 2 kandidata za AP poziciju u uzi intervju u mojoj disciplini, i primismo oba, a ukupno je bilo, tako, 10-12 kandidata.

Link to comment

Ma da, za humanities je generalno puklo svuda u svetu. Poslova malo, profani metuzalemi napuštaju pozicije isključivo na nosilima, a programi na stotinama univerziteta štancuju li štancuju kamione novih istoričara radničkog pokreta u Pensilvaniji kasnog 19. veka, kritičke feminističke teoretičare francuskog vodvilja ranog 20. veka, i, naravno, šekspirologe. Nikad dosta šekspirologa. To je neodgovorno prema studentima, jer im se ne saopštava da akademskog posla biti neće, mada, istina, gladni neće ostati ako se usude na taj nezamislivi i sramni korak nalaženja neakademskog posla. Tuga pregolema.

Link to comment

prihvatio mi plosone clanak, a nisu spomenuli placanje  :unsure:

 

setice se, zar ne?

da li si naglasila da si iz sirotinjom opustoshene srbije? nisi? ondak nema mesta pregovorima ^_^

Link to comment

prihvatio mi plosone clanak, a nisu spomenuli placanje  :unsure:

 

setice se, zar ne?

Mozda su im pare dali oni sto su ti uzeli za workshop, a nisu vratili. What goes around comes around.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...