Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

@Aineko

 

Ne znam tačno za programere/software developere, ali u IT se mnogo (u tinejdž godinama) ulazi preko gejminga. Sve mlađe od 30 (a bogme i starije od toga) koje sam sreo u IT-u su pasionirani gejmeri. A znamo (posebno od ove skorije afere) da je gejming zajednica onako baš žešće "antiženski" nastrojena.

 

Da, ovo za Maore si u pravu, promaklo mi je to da idu na društvenjačke stvari. Možda opet ima veze s njihovom kulturom, ne znam sigurno. Oni znaju da budu dosta pod uticajem tradicije.

Link to comment

Mislim da se zene ne razlikuju mnogo od Maora :)

 

 

edit: pa to sa gejmingom samo potvrdjuje taj bojz klab problem, onda...

Edited by Aineko
Link to comment

izvinte sto ometam zivu diskusiju, al' bubica me uputila da se kod vas spustim i da vas priupitam ...

 

Ljudi, kako zakonski stoji stvar sa koriscenjem podataka iz enciklopedija i sa vikipedije, ali ne u naucne svrhe, vec za potrebe pisanja projekata, publicistickih uradaka, novinskih clanaka tj. svugde gde citiranje i fusnote nisu uobicajene, pa ni pozeljne?

pitam za drugaricu ;-)

 
Link to comment

braco i sestre, neki servisi kobsona koje smo videli od 1996 naovamo (kod mene neki elsevier, danas smo uochili), sada se vide u fultekstu tek od 2006. pretpostavljam da su u sklopu opshte shtednje platili paket samo 10 godina unazad.

 

da se ne iznenadite, perje srbije <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

izvinte sto ometam zivu diskusiju, al' bubica me uputila da se kod vas spustim i da vas priupitam ...

 

enciklopedije i wiki se smatraju opstim znanjem ('general knowledge') i informacije dobijene tamo mogu da se koriste bez citiranja. prepisivanje celih recenica i poglavlja ne sme, ako se ne stave navodnici i izvor. vecina podataka u wikipediji ima referencu na izvor, pa ako mislis da je bitno dodati izvor, postoje nacini bez fusnota i klasicnih referenci ("objavljeno je u magazinu Nature 1995 godine" ili "po podacima statistickog zavoda..."). 

Link to comment

braco i sestre, neki servisi kobsona koje smo videli od 1996 naovamo (kod mene neki elsevier, danas smo uochili), sada se vide u fultekstu tek od 2006. pretpostavljam da su u sklopu opshte shtednje platili paket samo 10 godina unazad.

 

da se ne iznenadite, perje srbije <_<

 

U nas nećedu da se ukažu radovi u fulu iz nekih časopisa, nezavisno od godine. Vrag bi znao kakve su oni pakete i kome plaćali. 

Link to comment

 

 

 

edit: pa to sa gejmingom samo potvrdjuje taj bojz klab problem, onda...

 

Ja sam se skroz fokusirao na univerzitetsko obrazovanje i zaboravio da IT obrazovanje zadnjih godina počinje u stvari u srednjoj školi. I zaista je moguće da se tu već stvori odbojnost prema tome u devojaka.

 

A palo mi je na pamet nešto zašta ne tvrdim da je korelacija (a kamoli kauzacija), ali da opadanje procenta zapadnih žena u IT-u nekako koincidira sa masovnim autsorsingom IT poslova u treći svet (pre svega Indiju).

Link to comment

Iskrsla neka prilika za neki research boravak u Madridu od par nedelja. Nije sigurno, ali bice ako pametno ispregovaram vremenski period, jer mi ne odgovara narednih dva meseca. A prijalo bi bas.

Link to comment

^ Da se iskupim za prethodni neproduktivni post (ako mogu):

 

(Atačmenti malo divljaju po strani, ali you get the picture). 

 

Članak iz New York Timesa o rodnim predrasudama u evaluacijama profesora i profesorki. Ne daju da se kopi-pejstuje ( :o), ali poenta je da su profesori geniji a profesorke stroge. 

 

Ovo vam je alat koji dozvoljava pretragu evaluacija sa Rate My Professors.

 

Poigrah se malo i nađoh zanimljive rezultate. Slika možda i nije baš tako jednostavna kao što kaže NY Times, jer, recimo, profesori su mnogo više pompezni i drkadžije. Hoću reći, vidimo (ne tako suptilnu) interakciju socijalnih normi i realnosti. :lolol:

 

Brine me što se za nešto što nije tako očigledno vezano za rodne predrasude (neorganizovanost, na primer) više zamera ženama nego muškarcima. 

 

Super je i da su najveće drkadžije muškarci u umetničkim disciplinama. :lolol:

 

 

Jerk.png

 

bossy.png

 

disorganized.jpg

 

attachment=21479:Genius.png]

 

strict.jpg

 

Pompous.jpg

 

 

 

Evo i članka o istraživanju koje pokazuje da muškarci dobijaju bolje evaluacije čak i naslepo. 

 

 

College students' assessments of their instructors' teaching ability is linked to whether they think those instructors are male or female, according to new research from North Carolina State University.

In the study, students in an online course gave better evaluations to the instructors they thought were male, even though the two instructors – one male and one female – had switched their identities. The research is based on a small pilot study of one class. 

Genius.png

rude.jpg

Edited by topuzina
Link to comment

@Aineko

 

Ne znam tačno za programere/software developere, ali u IT se mnogo (u tinejdž godinama) ulazi preko gejminga. Sve mlađe od 30 (a bogme i starije od toga) koje sam sreo u IT-u su pasionirani gejmeri. A znamo (posebno od ove skorije afere) da je gejming zajednica onako baš žešće "antiženski" nastrojena.

 

Da, ovo za Maore si u pravu, promaklo mi je to da idu na društvenjačke stvari. Možda opet ima veze s njihovom kulturom, ne znam sigurno. Oni znaju da budu dosta pod uticajem tradicije.

Ja uopste nisam siguran koliko je ovo tacno. Cini mi se da smo prosli tu fazu gde su IT poslove obavljali "mali iz zgrade sto zna sa kompjuteri". Npr. u Srbiji vecina programera dolazi sa Racunarskog smera sa Matematickog. Tu vecina (prezivelih) studenata su zene i bogme sve se zaposle. Mislim da je slicno i na FONu, jedino se valjda ETF drzi kao vise musko drustvo. 

Takodje, ne primecujem da u IT populaciji ima vise pasioniranih gejmera nego u generalnoj, danas je gejmer svaki tupson koji nema problem da gubi vid i sate u WoW i sl.

 

Ono sto sam video u Africi je da ima ogroman broj indusa u ITu i tu je odnos muskaraca-zena 50-50. Zasto zapadne zene nece vise u IT ne znam, mozda ih jednostavno ne privlaci da se akcu sa time (za razliku od nase i indijske sirotinje koja gleda sta je isplativo) al u svakom slucaju ne bih rekao da je to neki gejmerski globalni problem. Na taj nacin mozemo da kukamo i sto vise decaka nece da se bavi studiranjem sociologije. Pa jbg, nece.

 

Izvinite sto cu ovo da kazem, ali malo mi preterano deluje ta ideja da ce slika nekih likova sa bradom u nekoj tamo firmi da promeni cime zelis da se bavis. Zvuci vise kao izgovor.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...