Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

reč koju tražite tj koja vam je potrebna (i ne samo vama) je - društveno-politička diferencijacija  -_-

nene, u redu smo sa terminologijom. ja se zapanjujem shto su lica krvnika sasvim poznata ^_^

Link to comment

bilo bi zanimljivo kada bi neko uradio neku bolju analizu/propitivanje oko situacije u srednjim skolama regarding tog drasticnog pada upisa devojcica u IT predmete. . 

 

Pitao sam mrs Indy (uzoraka, 1) posto znam da je svojevremeno tamo gde smo mi stekli najvisa zvanja bila upisala programiranje, a cak se ne secam ni zasto je odustala. Dakle, pitanje sam formulisao sa "sta je to sto ti mislis da zene odvraca od programiranja", a ona kaze, "pa ne znam, verovatno to sto je to suvise tehnicko". :lolol: Daklem, istrazujmo dalje.

Link to comment

zovite nekoga da definiše glagol "moći"  ^_^

Naslusao sam se prica od onih koji nisu otisli, ali su to "mogli". Kad objasne zasto nisu otisli, ispada da to nisu, ovaj, mogli.

Link to comment

Pitao sam mrs Indy (uzoraka, 1) posto znam da je svojevremeno tamo gde smo mi stekli najvisa zvanja bila upisala programiranje, a cak se ne secam ni zasto je odustala. Dakle, pitanje sam formulisao sa "sta je to sto ti mislis da zene odvraca od programiranja", a ona kaze, "pa ne znam, verovatno to sto je to suvise tehnicko". :lolol: Daklem, istrazujmo dalje.

e al ti je odgovorila :lolol:

 

 

edip. mogla sam i nisam. dobila sam i proklete pozicije, u amerikama. time sam se uopshte bavila samo zato shto je roditeljski pritisak posle bombardovanja bio toliko nenormalan da sa popustila, ispolagala, konkurisala itd itd. dodushe, ja sam bombardovanje kao dogadjaj propustila u potpunosti, jer nisam bila prisutna, i nemam nikakav odnos prema njemu, osim svog lichnog straja u tudjini (koji je skoro nishta, kao muke australijskih programera ^_^). iskochila sam u prvoj krivini, pre nego shto sam i krenula. nije mi se nikad ishlo, nisam zelela i na kraju priche nisam ni morala. ja sam u sushtini zadovoljna (veoma) svojim polozajem i svojim postignucem ovde. daleko od toga da je med i mleko, ali, meni je ovde kuca, sve shto imam je ovde, svi koji su mi vazni su ovde.

 

kako ce da bude dalje, ce vidimo.

Edited by gospa buba
Link to comment

Naslusao sam se prica od onih koji nisu otisli, ali su to "mogli". Kad objasne zasto nisu otisli, ispada da to nisu, ovaj, mogli.

 

nije bre Indy, šta ti je.

Edited by MancMellow
Link to comment

U stvari si potpuno u pravu, ja sam površno interpretirala sadržaj glagola *moći".

 

e to je drugo. ako ga shvatimo jaaaako široko, onda možda da. ali mnogo široko

Link to comment

e to je drugo. ako ga shvatimo jaaaako široko, onda možda da. ali mnogo široko

 

Upravo tako, ne samo kao objektivnu mogućnost da odeš nego i subjektivnu spremnost na tako nešto. Meni je ova druga stavka bila i ostala problematična. Ne mrdam odavde, kako god bilo. 

edit: nema veze ni sa kakvom racionalnom kategorijom niti mogu  suvislo da obrazložim, prosto neću. 

Edited by Notorious
Link to comment

U stvari si potpuno u pravu, ja sam površno interpretirala sadržaj glagola *moći".

Nisi ti nista pogresno interpretirala, nego se ocito bolje razumes u stanje u nauci u vremenu u kom si igrala skolice, od mene koji sam onda radio na BU.

 

EDIT. Kao i Manc, naravno.

Edited by Indy
Link to comment

Nisi ti nista pogresno interpretirala, nego se ocito bolje razumes u stanje u nauci u vremenu u kom si igrala skolice, od mene koji sam onda radio na BU.

 

EDIT. Kao i Manc, naravno.

 

ja sam mislio na cele 90-te

 

i mislio sam i na potencijalne studente i doktorante

 

 

tako da je nesporazum

Edited by MancMellow
Link to comment

Nisi ti nista pogresno interpretirala, nego se ocito bolje razumes u stanje u nauci u vremenu u kom si igrala skolice, od mene koji sam onda radio na BU.

 

EDIT. Kao i Manc, naravno.

 

Igrala sam lastiš a  ne školice (oprosti, Hulio), istini za volju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...