Jump to content
IGNORED

Identitet(i).


bergasa19

Recommended Posts

Pa da, besplatni youtube tutorijali i besplatne knjige koje čitam preko neta, a inače nikad ne bih mogao da ih nabavim, su zaista stravična kapitalistička zavera.

 

Internet je polje borbe, kao i svako drugo, ali ako to ne vidiš, nego umesto toga rezignirano odmahneš rukom na sve što on nosi, kao što to čine Teofil i Ambrozić, onda si unapred zgubio.

Opet Teofil da bi pojačao argumentaciju kontra konzervi koji ne smeju da pišu o današnjem svetu. Da nema konzervi šta bi bio ti?

Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    39

  • Turnbull

    15

  • DarkAttraktor

    11

  • Agni

    5

jeez bergas, on ima pasus koji se zove "potkazi sebe" i referisuci se na Vanejgema nas poziva da se podsetimo sta se desava sa praksom, odn. sa svakodnevnim zivotom. ja mu samo u situacionistickom maniru dodajem kao autoru takvog pamlfeta da ima ogromnu lesinu u ustima, jer je njegova praksa na sprovodjenju revolucije svakodnevnom planu ne mizerna - no stetocinska.

Link to comment

Ne da bih pojačao argumentaciju, nego jer Amrozić skoro do u slovo ponavlja Teofila u delovima o internetu.

 

Ne znam zašto mi stalno pripisuješ nekakve trikove u raspravi, sasvim jasno argumentujem šta je moj problem sa AMbrzoićevim tekstom, i tu je Teofil samo primer, ignoriši ga ako ti smeta, i argument će opet ostati isti.

 

Problem je u sledećem - Ambrozić i ne pokušava da shvati (inače vrlo raznorodne) fenomene kojima se bavi, nego ih, kao što si i sam primetio, unapred svrstava u manifestacije sveopšte propasti. To je naivno i lenjo filozofiranje.

 

Svaki o ovih fenomena ima neke specifičnosti i da bi ih razumeo moraš o njima da razmisliš. Eto - po mom mišljenju iza poplave cover bendova stoji poplava youtube tutrijala - tj, poplava besplatnog znanja. Nešto, složićeš se, vrlo antikapitalistički. Ali u Ambrzićevim širokim zamasima, on je unapred zaključio da je sve sranje, i to je to.

Link to comment

Uostalom, šta reći a što Daglas Adams već nije izvrsno sažeo u onom čuvenom tekstu:

 

I suppose earlier generations had to sit through all this huffing and puffing with the invention of television, the phone, cinema, radio, the car, the bicycle, printing, the wheel and so on, but you would think we would learn the way these things work, which is this:

1) everything that’s already in the world when you’re born is just normal;

2) anything that gets invented between then and before you turn thirty is incredibly exciting and creative and with any luck you can make a career out of it;

3) anything that gets invented after you’re thirty is against the natural order of things and the beginning of the end of civilisation as we know it until it’s been around for about ten years when it gradually turns out to be alright really.

 

Edited by Turnbull
Link to comment

jeez bergas, on ima pasus koji se zove "potkazi sebe" i referisuci se na Vanejgema nas poziva da se podsetimo sta se desava sa praksom, odn. sa svakodnevnim zivotom. ja mu samo u situacionistickom maniru dodajem kao autoru takvog pamlfeta da ima ogromnu lesinu u ustima, jer je njegova praksa na sprovodjenju revolucije svakodnevnom planu ne mizerna - no stetocinska.

Mislim da on sam sebi sudi u ovom tekstu. Ali jebiga treba pročitati.

Link to comment

Ne da bih pojačao argumentaciju, nego jer Amrozić skoro do u slovo ponavlja Teofila u delovima o internetu.

 

Ne znam zašto mi stalno pripisuješ nekakve trikove u raspravi, sasvim jasno argumentujem šta je moj problem sa AMbrzoićevim tekstom, i tu je Teofil samo primer, ignoriši ga ako ti smeta, i argument će opet ostati isti.

 

Problem je u sledećem - Ambrozić i ne pokušava da shvati (inače vrlo raznorodne) fenomene kojima se bavi, nego ih, kao što si i sam primetio, unapred svrstava u manifestacije sveopšte propasti. To je naivno i lenjo filozofiranje.

 

Svaki o ovih fenomena ima neke specifičnosti i da bi ih razumeo moraš o njima da razmisliš. Eto - po mom mišljenju iza poplave cover bendova stoji poplava youtube tutrijala - tj, poplava besplatnog znanja. Nešto, složićeš se, vrlo antikapitalistički. Ali u Ambrzićevim širokim zamasima, on je unapred zaključio da je sve sranje, i to je to.

Kako to ti kažeš da ne pokušava da shvati kad ti ni ne pokušavaš njega da shvatiš. Šutneš konzervu i nastaviš dalje.

Link to comment

Mislim da on sam sebi sudi u ovom tekstu. Ali jebiga treba pročitati.

ja ne uspevam da vidim gde on sebi sudi, a evo procitao sam opet tekst.

Link to comment

Ja to nisam ni rekao (mada bih mogao s tim donekle sa složim), ali to mi uopšte nije glavna primedba. Izložio sam ti svoju glavnu primedbu, rasrpavljaj se njom, a ne sa nečim što nisam rekao.

Link to comment

Ja to nisam ni rekao (mada bih mogao s tim donekle sa složim), ali to mi uopšte nije glavna primedba. Izložio sam ti svoju glavnu primedbu, rasrpavljaj se njom, a ne sa nečim što nisam rekao.

Kako je ovo antikapitalistički?

 

Svaki o ovih fenomena ima neke specifičnosti i da bi ih razumeo moraš o njima da razmisliš. Eto - po mom mišljenju iza poplave cover bendova stoji poplava youtube tutrijala - tj, poplava besplatnog znanja. Nešto, složićeš se, vrlo antikapitalistički. Ali u Ambrzićevim širokim zamasima, on je unapred zaključio da je sve sranje, i to je to.

Link to comment

Nešto što se do juče plaćalo, danas je besplatno, jer ljudi daju jedni drugima znanje za dž, pomažu se i formiraju razliite mreže razmene znanja i međusobne pomoći u raznim stvarima. Ako hoćeš i sami cover bendovi su zapravo način da čuješ svoj omiljeni bend za male pare. Eto idem za dve nedlje da slušam perfektan Maiden cover bend (koji je realno živahniji od današnjih Mejdena), za 200 dinara.

Link to comment

Nešto što se do juče plaćalo, danas je besplatno, jer ljudi daju jedni drugima znanje za dž, pomažu se i formiraju razliite mreže razmene znanja i međusobne pomoći u raznim stvarima. Ako hoćeš i sami cover bendovi su zapravo način da čuješ svoj omiljeni bend za male pare. Eto idem za dve nedlje da slušam perfektan Maiden cover bend (koji je realno živahniji od današnjih Mejdena), za 200 dinara.

Kapirao sam da je antikapitalizam nešto drugo.

Link to comment

Stavljaš na jednu besplatnu platformu klipove i nadaš se da ćeš uspeti, ili iz bilo koje druge  pobude,  ojačavajući kapitalizam te platforme besplatnog sadržaja. Buntovništvo guranja para kapitalisti boreći se protiv kapitalizma. A onda se čudimo što alternative nema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...