Jump to content
IGNORED

Identitet(i).


bergasa19

Recommended Posts

Pa ne može da priča o njima kao manifestaciji nečega, ako ih nije razumeo kao fenomen. Ovo je jeftino the-end-is-nigh filozofiranje. Ja sam inače skoro sa drugarima dumao o tom novom naletu cover bendova, koji inače zvuče bolje nego ikad ranije, i došli smo do zaključka da su za to dobrim delom zaslužni youtube tutorijali za skidanje pesama - klinci sad skidaju svoje idole lako, brzo i efektno. Šta je u tome loše? Uvek su to radili, samo sad to rade bolje. Cover benovi su okej stvar, održavaju neku konstantnu publiku i privlače je na koncerte i festivale, na kojima onda mogu da čuju i stvari koje inače ne bi čuli. Klinci iz cover bendova, ond ačesto napreduju ka originalnim bendovima, i pravljenju svoje muzike, nakon što su se malo osokolili coverima i naučili da sviraju.

 

Ali kad u isti tekst ubaciš plastične operacije, internet, kaver bendove i karaoke, sve kao znak moralne propasti, mislim, šta reći. Realno, fale "Farma" Big brother, ne znam kako je njih zaboravio.

 

Ovakve me jeremijade uvek podsete na ono Ničeovo:

 

It quite often happens that the old man is subject to the delusion of a
great moral renewal and rebirth, and from this experience he passes
judgments on the work and course of his life, as if he had only now
become clear-sighted; and yet the inspiration behind this feeling of wellbeing
and these confident judgements is not wisdom, but weariness.

 

Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    39

  • Turnbull

    15

  • DarkAttraktor

    11

  • Agni

    5

Ali kad u isti tekst ubaciš plastične operacije, internet, kaver bendove i karaoke, sve kao znak moralne propasti, mislim, šta reći. Realno, fale "Farma" Big brother, ne znam kako je njih zaboravio.

pa na to se i sokrat zalio, onomad, samo drugim rechima ^_^

Link to comment

Misliš u Državi, kad je tražio da se pesnici proteraju iz iste? To da, ali ne bih rekao da je to primer koji treba slediti.

 

A i što reče malkin, to nije Sokrat, već Platon.

Link to comment

meni je u pameti sokrat, no opet, njegov posao je da bude u pameti ^_^

 

ne radi se (samo) o konzervativizmu. meni je chlanak sushtinski ok, sve te primedbe koje on ima mogla bih i ja da imam. i imam ih, vecinu, na trenutak, na tehnologiju, na uchesnike. ali zao mi je sto moram da se slozim, to ima veze sa uzrastom (profesijom, "konkurencijom", ju nejm it). i sa onim lepim zen vicom otkud ti znash kako je meni kad ti nisi ja. ja se trudim da imam odmak, nauchena sam da se samoposmatram i da pratim svoje reakcije, kao kad smo se, kao tinejdzeri, lovili u predrasudama, igre radi, takvi smo bili. sada mogu da se lovim u predrasudama prema tudjem vremenu i navikama...

 

 

edip: momci, ubicu vas, savremena fizika mi vene, dok ja guglam sokrata <_<

chije je ovo?

 

Današnja omladina klanja se raskoši, imaju rđave manire i ni na koji način ne uvažavaju autoritete, ne pokazuju poštovanje prema starijima, besposliče i neprestano spletkare. Sve vreme se svađaju sa roditeljima, neprestano se upliću u razgovore i privlače na sebe pažnju, halapljivi su i tiranišu svoje učitelje...

Edited by gospa buba
Link to comment

Konzervativno lupetanje. kažeš ti nekonzervativno oslobodjen svega.

 

pa da, nekada su bili tihi akusticni koncerti i ne bi se cuo niko a sada svi pricaju i bend je prateca pojava svacijem pricanju. kako se to zove bergas ? ili kad uzme pa teofilovski oplete po savremenim sredstvima komunikacije (internetu / forumima) kako je to tamo neka lezeca amorfna masa, sposobna samo da simulira misljenje ? i uopste to insistiranje na autorstvu i originalnoscu - oh toliko izdignutom na civilizacijskom pijadestalu - je takodje prilicno problematicno u tom smislu. jebo velikog autora - simulacija ne samo da moze da doda znacenje/vrednost (pogledati pod beogradski maljevic) nego cesto moze dodati i vise od originala (npr, ako mi je neki autorski band koji XY cover band obradjuje posebno sranje, u startu postoji dobra sansa da ce mi se simulacija vise dopasti).

 

eto, tako mislim da sam ispunio svoju dnevnu dozu simulacije.

Link to comment

ma sta se ja mlatim, evo Sime sve rekosimulirao jednoj recenici:

 

Ali kad u isti tekst ubaciš plastične operacije, internet, kaver bendove i karaoke, sve kao znak moralne propasti, mislim, šta reći.

 

 

Link to comment

meni je u pameti sokrat, no opet, njegov posao je da bude u pameti ^_^

 

ne radi se (samo) o konzervativizmu. meni je chlanak sushtinski ok, sve te primedbe koje on ima mogla bih i ja da imam. i imam ih, vecinu, na trenutak, na tehnologiju, na uchesnike. ali zao mi je sto moram da se slozim, to ima veze sa uzrastom (profesijom, "konkurencijom", ju nejm it). i sa onim lepim zen vicom otkud ti znash kako je meni kad ti nisi ja. ja se trudim da imam odmak, nauchena sam da se samoposmatram i da pratim svoje reakcije, kao kad smo se, kao tinejdzeri, lovili u predrasudama, igre radi, takvi smo bili. sada mogu da se lovim u predrasudama prema tudjem vremenu i navikama...

 

 

edip: momci, ubicu vas, savremena fizika mi vene, dok ja guglam sokrata <_<

chije je ovo?

 

Današnja omladina klanja se raskoši, imaju rđave manire i ni na koji način ne uvažavaju autoritete, ne pokazuju poštovanje prema starijima, besposliče i neprestano spletkare. Sve vreme se svađaju sa roditeljima, neprestano se upliću u razgovore i privlače na sebe pažnju, halapljivi su i tiranišu svoje učitelje...

 

 

 

The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers. -- misattributed to Socrates

 

  •  
Link to comment

Simulirate i ti i Sime. Vi ste konzervativci koji ste protiv ovog razigranog kapitalizma.

 

a ti nastavi da branis odgovornog urednika profitno orijentisanog preduzeca maskiranog u stozer alternativne kulture.

Link to comment

Pa da, besplatni youtube tutorijali i besplatne knjige koje čitam preko neta, a inače nikad ne bih mogao da ih nabavim, su zaista stravična kapitalistička zavera.

 

Internet je polje borbe, kao i svako drugo, ali ako to ne vidiš, nego umesto toga rezignirano odmahneš rukom na sve što on nosi, kao što to čine Teofil i Ambrozić, onda si unapred zgubio.

Link to comment

a ti nastavi da branis odgovornog urednika profitno orijentisanog preduzeca maskiranog u stozer alternativne kulture.

Treba li da ti nacrtam? Ja branim tekst ti napadaš pisca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...