Jump to content
IGNORED

Identitet(i).


bergasa19

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    39

  • Turnbull

    15

  • DarkAttraktor

    11

  • Agni

    5

E jebiga. Napad na ličnost umesto kritike teksta.

apsolutno odbijam da pricam o bilo cemu drugom o njemu u medijima do njegovom takozvanom angazovanju na polju alternativne kulture. uostalom i on se sam referise na lokalne prilike, tako da molim lepo.

Link to comment

Daj, Bergas, ne ljuti se, ali ne valja ovo.

Meni je tekst sjajan, a ova propratna priča garnirana s Bazduljem i Teofilom mi je bedna.

Link to comment

apsolutno odbijam da pricam o bilo cemu drugom o njemu u medijima do njegovom takozvanom angazovanju na polju alternativne kulture. uostalom i on se sam referise na lokalne prilike, tako da molim lepo.

Upravo potvrdjuješ njegove teze iliti ko si ti?

Link to comment

Jesi li original, iliti je li ovo originalna kritika nekog ko je nešto radio pa je eto napisao tekst. Je li ovo priča o njemu ili o tekstu?

Link to comment

Daj Bergasa, ovo je Teofil meets second hand Bodrijar.

 

Ukratko, primećuje neke zanimljive fenomene (poput navale cover bendova), ali i ne pokušava da ih razume, pa ni kritički obradi, nego samo pljuje. Inače sam i ja primetio tu navalu cover bendova, jasno mi je šta tu njemu smeta, ali ima taj fenomen valjda i nekih drugih strana. Pa konačno nije li rok počeo nizom cover bendova koji su svi vrteli obrad eistih bluz strandarda.

Link to comment

Daj Bergasa, ovo je Teofil meets second hand Bodrijar.

 

Ukratko, primećuje neke zanimljive fenomene (poput navale cover bendova), ali i ne pokušava da ih razume, pa ni kritički obradi, nego samo pljuje. Inače sam i ja primetio tu navalu cover bendova, jasno mi je šta tu njemu smeta, ali ima taj fenomen valjda i nekih drugih strana. Pa konačno nije li rok počeo nizom cover bendova koji su svi vrteli obrad eistih bluz strandarda.

Meni se čini da nije pisao o kover bendovima.

Link to comment

 

 

Na drugoj strani istog sveta, tiho raste koncertno tržište posvećeno bendovima koji sviraju samo obrade. Svaka velika grupa ima svoju senku, ali sad u svakom većem gradu na svetu imamo savršene kopije omiljenih sastava, uz koje možemo za male pare vikati pesme koje volimo. Grupa kao što je Australian Pink Floyd napunila je pre neku godinu Sava centar, a imena kao što su Zoso (tribute to Led Zeppelin), Live Wire (AC/DC), the Atomic Punks (Van Halen), Strutter (Kiss), The Iron Maidens, Nervana, Alcoholica, Just like Priest... predstavljaju nove favorite koncertnih promotera. Ne traže mnogo, a daju – približno – isti užitak. Ko je uostalom i video original?
Link to comment

Pa dobro, ima gomila dobrih opservacija, a ne bih rekao da ne pokušava da ih razume tj. analizira. Jeste sve to previše lamentiranje za moj ukus, ali ovo je jedna validna strana fenomena, a za druge strane treba čuti druge ljude.

Link to comment

dobro, ali onaj citirani pasus jeste o cover bandovima, ne razumem cemu natezanje.

Zato što preko kover bendova priča o nečem drugom. Oni su ilustracijska posledica.

Link to comment

pritom, cisto da ne bude zabune: ja mislim da je Dragan Ambrozic retko pismen i obrazovan covek medj rok zurnalistikom. skoro sam bio na promociji knjige o Bauhausu i podsetio se koliko to stoji - covek je bukvalno izvadio celu promociju i jedini reko nesto smisleno o bendu.

 

samo sto, jbg, vrbovale su ga sile smrti i dosade i otud ovo konzervativno laprdanje. on je covek prosto ispao iz krugova (samoizolovao se) gde se nesto interesantno desava i umesto da bude part of the solution, postao je part of the problem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...