Jump to content
IGNORED

Musko-zensko prijateljstvo - mozno ili nevazmozno?


Milogled Bluff

Dodjimo zajedno do istine  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

^^sad jos manje razumem - kakve veze imaju feromoni sa seksualnim umecem? (koje ni sa izgledom nema veze )
Nikakve, to i pričam. Džaba bilo kakvog umeća i talenta bez toga.
Link to comment
  • Replies 898
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    67

  • Turnbull

    49

  • Amelija

    42

  • Aineko

    33

Top Posters In This Topic

To je pravilo pet minuta. U stvari i manje. I tu viši misaoni procesi ne rade skoro ništa, manje više sve se odvija na fizološkoj razini. To bukvalno znači "omirisati" nekoga. Hemija se (opet bukvalno) ili slaže ili ne.Ako su potencijalni partneri prošli test feromonske kompaktibilnosti, tek onda postoje preduslovi za dalje.
ma nemoja kako onda objasnjavas da se nekima dogadja da preko predomisljaja dospeju u koaliciju... primera posvuda.znaci inicijalno instinkt reko ne, a posle, op!
Link to comment
Ja muskarce delim u tri grupe:1. Prijatelji - oni sa kojima mi seks nikad nije bio opcija (e sad, uz pomoc neke nesvesne sklopke u glavi kategorije kao sto su kolega, drugaricin decko/muz, zauzeti muskarci, kod mene automatski upadaju u non-sexy grupu kakvi god da su i tu ostaju)2. Sex buddies - ne mogu biti prijatelji niti muskarci koje vidjam redovno u bilo kom obliku, niti mogu avanzovati u kategorije 1. ili 3.3. Partner/koalicioni - kombinacija prva dva, tj. ako me muskarac privlaci i mogu da se druzim s njim to moze biti samo veza, ako ne moze nistaImam dva muska prijatelja i za sebe garantujem da mi nikad nisu bili interesantni ni za sta drugo. Super se razumemo, svaki ima svoju ulogu i mesto u mom zivotu i ja to ne bih menjala, narocito sto partner npr. moze postati bivsi mnogo lakse nego sto prijatelj moze postati bivsi. Da li su oni imali drugacija ocekivanja u startu ne znam, nismo se ni upoznali u takvim okolnostima, ali ocigledno je da smo to prevazisli ako je uopste postojalo
odlican sazetak.
Link to comment
ma nemoja kako onda objasnjavas da se nekima dogadja da preko predomisljaja dospeju u koaliciju... primera posvuda.znaci inicijalno instinkt reko ne, a posle, op!
Pa predomišljanje valjda znači da ne postoji decidno "ne"?
ja bih bas rekla obrnuto. :D bice da su to te musko-zenske razlike?
Ne znam, moja životna iskustva mi govore tako. Možda što se toga tiče funkcionišem na suviše rudimentarnom nivou :)caveman.jpg
Link to comment

JERRY: So there you are. You've got a nice girl and a clean apartment.GEORGE: Yep. There's one liiiittle problem.JERRY: Sexual?GEORGE: Yeeeaaah. (Jerry and George lean in to make their conversation a little more private) Well..... I've never really felt confident in uh..... one particular aspect.JERRY: Below the equator?GEORGE: Yeah.JERRY: Nobody does. You know, nobody knows what to do. You just close your eyes and you hope for the best. I really think they're happy if you just make an effort.

Link to comment
znala sam da mi culo mirisa ne radi kako treba... zato su cesto 'visi misaoni procesi' morali da preuzmu ulogu decision maker-a.ne zaustavlja se bas sve na tom instiktivnom nivou.
Ma fora je u tome da se ni "instiktivni nivo" ne završava na instiktivnom nivou. Mislim da nas tu scijentističke metafore o "hemiji", itd. navode na pogrešan trag. Nisu u pitanju feromoni, nego rad imaginacije - vidimo nekoga na izvestan način, ili pod izvesnim "uglom". Edited by Syme
Link to comment
JERRY: So there you are. You've got a nice girl and a clean apartment.GEORGE: Yep. There's one liiiittle problem.JERRY: Sexual?GEORGE: Yeeeaaah. (Jerry and George lean in to make their conversation a little more private) Well..... I've never really felt confident in uh..... one particular aspect.JERRY: Below the equator?GEORGE: Yeah.JERRY: Nobody does. You know, nobody knows what to do. You just close your eyes and you hope for the best. I really think they're happy if you just make an effort.
:lolol:
Link to comment
Ma fora je u tome da se ni "instiktivni nivo" ne završava na instiktivnom nivou. Mislim da nas tu scijentističke metafore o "hemiji", itd. navode na pogrešan trag. Nisu u pitanju feromoni, nego rad imaginacije - vidimo nekoga na izvestan način, ili pod izvesnim "uglom".
pa bas tako - masta! feromoni joj nisu ni do kolena :)
Link to comment
znači klala si vola ( ^_^ ) za pola kileumetničku fotografiju mesa. C,c,c,c...kako "zaključavaj"? pa sa time je otvoren.
Pa pocela je saKrajnje je vreme da se forumasi odrede prema ovom sudbonosnom i nikad dovoljno istrazenom pitanju. Stoga ocekujem kvalitetnu i argumentovanu raspravu, iz koje cemo svi izaci mudriji i sa sirim vidicima, a mozda i ramenima.Pitanje je sada istrazeno pa mozemo da se svi vratimo na svoje radne zadatke.
Link to comment

samo da primetim da je ubedljivo najodvratniji termin koji se zametnuo na ovom forumu koalicijatm tj koalicionitm xxlsocijalnibbshow humor all the way, i dovodjenje u vezu sa najdosadnijim, najjadnijim i najstrasnijim ljudskim esalonom u ovom drustvu.

Link to comment
čekajte da se prisetimo davnog topika - pa valda je i mašta neki hemijski-fiziološki proces majku mu :P
pa to niko ne negira. ali postoji razlika izmedju potpuno nesvesnog reagovanja na feromone (ili kompatibilni imuni sistem) koje je kao trenutno i zacementirano, i mog izmastavanja koje moze da se menja vremenom. (kao sto rekoh pre nekoliko strana: ok da odmah znam da li nekoga hocu, ali kako mogu da znam da nekoga necu? - sem ako ne odvali neku neoprostivu glupost u prvih 5min.)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...