Jump to content
IGNORED

Musko-zensko prijateljstvo - mozno ili nevazmozno?


Milogled Bluff

Dodjimo zajedno do istine  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

u holandiji su svi decki i devojke ako nisu vencani, i to nezavisno od uzrasta. kaze mi komsija kako njegov otac od 80+ ima novu devojku, a ja problam da ne umrem od smeha.

Link to comment
  • Replies 898
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    67

  • Turnbull

    49

  • Amelija

    42

  • Aineko

    33

Top Posters In This Topic

u holandiji su svi decki i devojke ako nisu vencani, i to nezavisno od uzrasta. kaze mi komsija kako njegov otac od 80+ ima novu devojku, a ja problam da ne umrem od smeha.
pa meni to normalno bemliga :)
Link to comment
pa što 30+ grdna :lol:da si rekla 50+ donekle bih razumela, mada meni "dečko" u toj konotaciji sasvim jasno predstavlja o čemu se radi, i nema veze sa godinama nego sa "statusom"a partner mi je totalno bezvezepartner mi je za posao, za tenis i skvoš, i za možda još poneštoza vezu baš nikako
Pa ne znam, nije vezano za godine striktno, vise mi je decko za nesto sto ne traje dugo, ili je tek u zacetku. Mnogi mi recimo sugerisu da treba da koristim suprug/muz posto zivimo zajedno par godina, ali mi ni to nesto ne ide ne znam, mislim da sam ja nesto naopaka :PZapravo, to je vise jezicki/kulturoloski problem, posto ranije nije bilo, bar kod nas, toga da si sa nekim duze vreme a da ti nije supruznik. ali nisam sigurna ni da su drugi jezici to bolje resili.@Estel, ne znam , samo jednom mi se desilo da neko postane privlacan posle duzeg vremena, ali to je bio samo trenutak. Naravno, ta osoba nije vise prisutna u mom zivotu.
Link to comment
hm, pa, ne :(tj, "duža priča" je kao što rekoh bila eventualno/maksimalno mesec-dvaduže -- nikad
pa ovo ipak nije ono feromonsko cementiranje u prvih 5min :)kod mene duze, mislim da je najduze oko 4 meseca, ali ne 4 meseca muvanja vec bas 4 meseca potpune nezainteresovanosti (cak sam imala i lose misljenje o njegovom karakteru). mislim, gde su 2 tu je 4, gde su 4 to je 8 :D - ne vidim zasto se insistira na nekoj vremenskoj granici nakon koje nema sanse da na nekog gledas drugacije. mozda se samo redje desava da mora duze da se ceka.
Link to comment

ajde da se i ja odredim :D : ja koristim partner i bas volim tu rec jer sugerise (bar u engleskom) veci commitment od boyfriend. prakticno je = muz, ali bez insistiranja na instituciji braka. ali se slazem da mi je u srpskom cudna, uvek mi je nekako out of place.

Link to comment

@esteltema je prijateljstvo. ono kad si sa nekim prijatelj, istinski. ne ono kad izadjes u grad pa ocijukas, ili vidis dobrog kolegu u firmi. to su samo potencijalna upoznavanja koja mogu da zavrse kao i vecina upoznavanja, seksom, emotivnom vezom, povrsnim prijateljstvom, cvrstim prijateljstvom, ili nicim. prijateljstvo je najjaci odnos koji moze sa nekim da se uspostavi, a vi stalno pricate o upoznavanju ili prvom utisku. dobro, ja sam sve svoje najbolje prijateljice i prijatelje uglavnom upoznao pre kraja srednje skole, i svi su i dalje za mene to isto, ali sa svakim sam provodio dosta vremena, koje je bilo kljucno da postanemo najbolji/nerazdvojni, sta god. prvi utisak je u svakom tom pojedinacnom odnosu prilicno nebitan, te stoga mislim da on ne moze da bude ispravan motiv koji moze odrediti buducnost, po pitanju prijateljstva. takodje smatram da po logici koju sad ovde gurate, a opet u vezi tog prvog utiska, ispada da se prijatelj moze biti samo sa nekim ko nas ne privlaci seksualno, medjutim to nije tacno.

Link to comment
ispada da se prijatelj moze biti samo sa nekim ko nas ne privlaci seksualno, medjutim to nije tacno.
pravo da ti rečem, nisam siguran za ovo. pazi, ne da misliš da je "objektivno" lepa i zgodna, nego da si "attracted". Pravi prijatelj? Koji može da priča baš o svemu sa njom i da to bude kao što je sa muškim prijateljima, mislim da to što je attracted ne utiče uopšte na ono što će reći, a da ne pričam o onome što će pomisliti? Ne znam...ljudi su različiti, ali stvarno ne znam...
Link to comment
@esteltema je prijateljstvo. ono kad si sa nekim prijatelj, istinski. ne ono kad izadjes u grad pa ocijukas, ili vidis dobrog kolegu u firmi. to su samo potencijalna upoznavanja koja mogu da zavrse kao i vecina upoznavanja, seksom, emotivnom vezom, povrsnim prijateljstvom, cvrstim prijateljstvom, ili nicim. prijateljstvo je najjaci odnos koji moze sa nekim da se uspostavi, a vi stalno pricate o upoznavanju ili prvom utisku. dobro, ja sam sve svoje najbolje prijateljice i prijatelje uglavnom upoznao pre kraja srednje skole, i svi su i dalje za mene to isto, ali sa svakim sam provodio dosta vremena, koje je bilo kljucno da postanemo najbolji/nerazdvojni, sta god. prvi utisak je u svakom tom pojedinacnom odnosu prilicno nebitan, te stoga mislim da on ne moze da bude ispravan motiv koji moze odrediti buducnost, po pitanju prijateljstva. takodje smatram da po logici koju sad ovde gurate, a opet u vezi tog prvog utiska, ispada da se prijatelj moze biti samo sa nekim ko nas ne privlaci seksualno, medjutim to nije tacno.
pa majkumu, nisam ja pocela pricu o prvom utisku, ja upravo protiv nje pricam sve vreme lol. ja pricam iz iskustva a moje iskustvo je takvo da se nikad niije desilo da dodjem do tog stepena pravog prijateljstva sa muskarcem. da li jednostavno nije bilo prilike ili je problem u necemu drugom - ne znam. za ovo sexualno privlacan sam pitala pre par strana - sta to znaci? mislim da dobro izgleda ili zelim da ga odvucem u krevet. za prvo nema problema, za drugo - ja ne vidim kako bih ja mogla da odrzim takvo prijateljstvo.i sad, sta je od svega ovoga za blic anu?
Link to comment
takodje smatram da po logici koju sad ovde gurate, a opet u vezi tog prvog utiska, ispada da se prijatelj moze biti samo sa nekim ko nas ne privlaci seksualno, medjutim to nije tacno.
ja se ovde ubih na X strana da dokažem suprotno, čak sam i opisivala neka moja lična prijateljstva gde su postojale i tzv grešne misli s jedne, druge ili s obe strane no nisu ni pokvarile ni uništile prijateljstvo, i na kraju ja guram da je to nemoguće :lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...