Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Meni je samo zanimljivo da vidim do kada će ovo ludilo sa kriptovalutama da traje. Nisam očekivao da ću za svog života prisustvovati šemi poput lukovica lala u Holandiji ili Južnog mora u Engleskoj, reklo bi se da je čovečanstvo nešto naučilo iz tih krahova, ali avaj, opet iste gluposti - mali broj njih će se obogatiti, veliki broj njih će popušiti. Jedino što će šema kriptovaluta po obimu daleko nadmašiti ove dve prethodne, koje su bile lokalnog obima, iz razumljivih istorijskih okolnosti.

Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:

Onako na prvu™, moguće još 100 i kusur godina.

Nisam imao na umu tehnički aspekt, već špekulativni. Kao i kod svake robe bez realne upotrebne vrednosti i bez realnog pokrića, pad će početi onog trenutka kada ponuda za prodaju premaši tražnju za kupovinu, a ubrzo nakon toga sledi i panika, jer će oni koji su uložili gledati da se otarase kriptovaluta dokle god one nešto vrede, sve dok cela priča ne završi u podrumu. Niko ne rudari / kupuje kriptovalute sa ciljem da u njima štedi za penziju i da ih drži za 20 godina, već da ih pre ili kasnije proda za realan novac. Pitanje je vremena samo kada će većina pomisliti da je taj pravi trenutak došao...

Link to comment

@Ayatollah

Pa to i pričam. Dok ima ideje da će se nešto iskopati. 
Sad po kojim zakonima i osnovama berza diže samu vrijednost - ne znam. 

Vjerujem da ima veze sa pretpostavkom razvitka tehnologije tj samih grafičkih kartica i mašina/procesora i uopšte praćenjem tog aspekta tržišta/privrede. 

Ili dok se vlade™ ne udruže i poskupe struju. Mislim da je moj prethodni post više vjerovatan.

Disclaimer: apsolutno se ne razumijem niti skupljam, ali mi se čini logično da živi dok ima interesa (isto, u tvom pitanju) a sam interes je pretpostavljen do 21m i 2136. godine.

Edited by Tpojka
Link to comment

Pa,mozda popusiti,ali kad?

Ko se bavi sad kupovinom i prodajom kriptovaluta kao i kopanjem istih,lepo prolazi,posebno  ovih dana

 

Ko je kupio  1 Bitcoin pre mesec dana,danas je dobar 8-9 K,malo li je?:D

Eterium i Litecoin takodje skacu,lepo

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Eto ti ideje da investiras novac - ako mislis da ce vrednost krahirati shortuj bitcoin i zavali se u fotelju.

Dosetili se Vlasi, neće moći da se šortuju bitkoin fjučersi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...