Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Oni to tako zovu, kupili neku skalameriju drug i on pa na smenu spavaju i rudare (i trejduju) ,  tako nekako, ko kineski taksisti 

Ne pitaj me dalje ništa ne kapiram

Edited by Sara
Link to comment

niko neće sa mnom da polemiše ? :cry:

 

ajd' da ne bih bila pogrešno shvaćena

drago mi je ako ljudi odavde uspeju da odgrizu neki delić kolača

žao mi je što moća (jel'  ono beše moća ovde plakao zbog nedostatka špekulantskog duha :D) nije zaradio za gajbu, ali šta da se radi

elem, svi što ste kupili, kupujete, rudarite, srećno vam bilo, iskreno vam želim uspeh

 

ali gde je sada rus, a da, verovatno se bahati po nekim sejšelima sa keksijem :D, srećno i njemu bilo

 

ja sam glupi arhitekta, sa ekonomijom veze nemam, sa kompjuterima samo toliko koliko mi je potrebno za moj posao

ipak, jedno znam. svi u mladosti učimo da dođemo do znanja kojim ćemo obavljati neki posao, društveno koristan, koristan i po sebe, naravno, jer ćemo sebi time obebediti egzistenciju

e sad, ti poslovi su nekad manje nekad više korisni, ali koji god da se pogleda ili analizira, niti jedan sigurno nije društveno beskoristan

 

a šta je ono što se vidi u tim rudnicima bitkoina?

kome to koristi ? osim naravno onome koji će od toga napraviti novac, dakle novac, ne i novu vrednost

uvek je bilo i biće špekulanata, želja da se zaradi, lako, mi je takođe razumljiva

ali, tvrditi da je ovakav novac budućnost, e to mi izgleda suludo

a sve sa nekom socijalnom parolom da se kao izbegava lopovska država i lihvarske banke

to je deseta priča zašto su države lopovske, bez države ne možemo, to je valjda svakome jasno, a na nama je da je uredimo da ne bude lopoovska, ali to je druga tema

 

jednom, u seriji bil kozbi šou, dete pita oca da li su oni bogati, a on odgovara da nisu (iako je on lekar a majka advokat) jer oni rade da bi zaradili svoj novac, a bogati su oni čiji novac radi za njih

uvek je bilo bogatih, ali je nešto u tome, da naš novac radi za nas, debelo trulo, i ne razumem kako može biti dobro ako čovečanstvo (celo) stremi ka tome ?

ko će stvarati novu vrednost?

 

niko me ne može ubediti da bi recimo, da se sav ovaj novac, trud i resursi koji su potrošeni i koji se troše na rudarenje bitkoina, upotrebio za recimo, lupam, elektrane na vetar, korist bila manja

mislim da bi bila mnogo veća, naročito gledano dugoročno

 

i čemu ova ova nova zlatna groznica uči nova pokolenja ?

da je bitno samo zaraditi novac i da se novac može zaraditi bez ozbiljnog ulaganja u sebe, u obrazovanje, bez proizvođenja nove vrednosti ili društveno korisnog rada?

 

neka me neko ispravi ako grešim, ali koliko sam skapirala, ti silni kompjuteri koji troše boba oca struje (a već su zarad svog nastanka potrošili boba oca ruda) prelivaju zapravo iz šupljeg u prazno ?

Link to comment
Just now, Meazza said:

Pa isto kao berzanski i svi ostali spekulanti.

pa u jednom segmentu jeste isto, ali zapravo itekako nije isto,

velika razlika je upravo u potrošnji resursa ? zarad čega ? taj me odgovor zanima ? šta utrošak tih resursa novo proizovdi ?

 

 

Link to comment

nekako su se te virtuelne valute pojavile u vreme kada je švajcarska promenila zakone koji su gotovo 100% garantovali tajnost podataka klijenata njihovih banaka, sada smo opet imali porast u rudarenju nakon što se eu i neke druge države stavile pod lupu račune i firme osnovane na nekim egzotičnim ostrvima

- slučajnost, ne bih rekao tinfoilhat.gif.956dc4dd201b349d097e313e58b7888c.gif

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

pa u jednom segmentu jeste isto, ali zapravo itekako nije isto,

velika razlika je upravo u potrošnji resursa ? zarad čega ? taj me odgovor zanima ? šta utrošak tih resursa novo proizovdi ?

 

 

 

Ekonomija je zasnovana na perpetualnom rastu koji podrazumeva arcenje resursa. Glavno je - potraznja i konzumacija. Verovatno je dobro za ekonomiju sto se trosi tolika struja i sto se proizvode tolike racunarske komponente.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...