Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Pa dobro ruše ili pyše, tiizgleda nisi došao ovde da diskutuješ i skreneš pažnju ljudima na nešto što smatraš da je interesantno/korisno, nego da propovedaš, mislim, čim tako reaguješ kada se suočiš sa drugačijim mišljenjima, koje ljudi čak, gle čuda, argumentuju. Mislim, ja sam ti klasičan slučaj on the fence, nisam siguran da shvatam tačno kako bitcoin funkcioniše "ispod haube" iiako shvatam kako funkcioniše u razmeni, ali prosto ne znam dovoljno da bih mogao da budem siguran da je to dobra stvar. Dakle, kapiram oklen dolaziš, ideš mi takođe malčice na kurac s tim prozelitističkim "vi ste sheeple" stavom ali ok, mogu da to iskuliram jer očigledno znaš više od mene o samoj tehnologiji... Ali pitanje je da li znaš dovoljno o ekonomiji i ljudskom društvu na koje ta tehnologija treba da utiče, naročito jer mnogo često skrećeš u te vode "da vam objasnim", što je valjda nužno vezano za prozelitizam. Samo što ne moš nazivati glupanderima potencijalne konvertite, jebi ga.

Link to comment

kontam da rycy zvace bulja gace i da se boji za svoje prave pare ulozene u ovaj bitkoin, pa pokusava da propoveda da i se ostali navuku kako bi njegova investicija jos uvek bila vredna.

Link to comment

kontam da rycy zvace bulja gace i da se boji za svoje prave pare ulozene u ovaj bitkoin, pa pokusava da propoveda da i se ostali navuku kako bi njegova investicija jos uvek bila vredna.

e, ako ppp ne spase bitcoin, ne znam vala sta ce:D

Link to comment

Pa dobro ruše ili pyše, tiizgleda nisi došao ovde da diskutuješ i skreneš pažnju ljudima na nešto što smatraš da je interesantno/korisno, nego da propovedaš, mislim, čim tako reaguješ kada se suočiš sa drugačijim mišljenjima, koje ljudi čak, gle čuda, argumentuju. Mislim, ja sam ti klasičan slučaj on the fence, nisam siguran da shvatam tačno kako bitcoin funkcioniše "ispod haube" iiako shvatam kako funkcioniše u razmeni, ali prosto ne znam dovoljno da bih mogao da budem siguran da je to dobra stvar. Dakle, kapiram oklen dolaziš, ideš mi takođe malčice na kurac s tim prozelitističkim "vi ste sheeple" stavom ali ok, mogu da to iskuliram jer očigledno znaš više od mene o samoj tehnologiji... Ali pitanje je da li znaš dovoljno o ekonomiji i ljudskom društvu na koje ta tehnologija treba da utiče, naročito jer mnogo često skrećeš u te vode "da vam objasnim", što je valjda nužno vezano za prozelitizam. Samo što ne moš nazivati glupanderima potencijalne konvertite, jebi ga.

 

Ja uopste nisam ni u kakvov posebnoj propovedi, a hoces li molim te da mi pokazes gde je ovde argumentacija onih koji se protive? Sve se svodi na pausalne ocene i opaske, zacinjeno ironijom i psovkama... Tako da ako se neko prema meni tako ophodi, onda od mene dobija isti tretman. Sa onima koji umeju da diskutuju i lepo pitaju, lepo diskutujem i rado objasnjavam.

 

Pogledaj samo koliko je odvratno idolopoklonstvo tvorevini koja se zove drzava nekoga ko je u stanju da izjavi ovo: "uzimanje nečega na osnovu ničega je državni posao, i tko god misli da će Mu biti Dato da im se meša u posao izduhaće tga muštki"...   to je totalno jedan.... "sheeple" mentalitet, a zasto ne upotrebiti i tu rec, kada je to to.

 

Ukratko, Bitcoin ima svojih mana, ali ova ekipa ovde koja ga napada nema bre osnovne informacije, a reklo bi se ni sjajnu politicku usmerenost, a uz to voli i da troluje.

Link to comment

kontam da rycy zvace bulja gace i da se boji za svoje prave pare ulozene u ovaj bitkoin, pa pokusava da propoveda da i se ostali navuku kako bi njegova investicija jos uvek bila vredna.

 

Jeste, ovde sam dosao u lov na investitore gde pola zdrave pameti nema :))))))) Jao. Inace, za tvoju informaciju, ja u minusu sa Bitcoinom vise i ne mogu da budem jer sam vise potrosio nego sto sam ulozio.

Link to comment

ukratko, valute slične bitcoinu zavise od mogućih prednosti koje donose svojim korisnicima, a to u slučaju ovog tipa valuta nije dugoročno ulaganje, nego brzo, anonimno prebacivanje novca, kako bi se izbegli tragovi, porezi, šta god - sitni ulagači koji su uzeli par hiljada su nebitni u celoj priči

 

mislim super što si se ti obogatio, ali to je tvoja privatna stvar, a to nazivanje ljudi koji ne prihvataju taj model bogaćenja ovcama si ti, a to je opet tvoja privatna stvar

 

sa druge strane, valuta čija vrednost zavisi isključivo od broja ljudi kojima je potrebno da zametnu tragove svojih transakcija ne može da bude nešto na šta ću se oslanjati

 

ako misliš da će države poput usa ili kone da dozvole sebi odricanje od poreskih prihoda u bilo kom većem obimu, ok

 

ja ne mislim

Link to comment

Izvini, ali ja bih u Bitcoinu bio taman da nisam imao nista da ulozim, ako nista drugo iz ideoloskih razloga. Mislim da sam dovoljno pisao na tu temu ovde, a sto se tice poreskih prihoda i svega toga, ja cu ti prvi reci da je to sve bullshit i da je postavljeno naopako. Sistem je truo i kraj, a Bitcoin je dobra stvar.

Link to comment

hocu i ja da se oparim od tih stvari! imam nekih hiljadu evara za bacanje, nije neka steta ako ih procerdam. lenj sam, mrzim svoj posao, zelim da zaradjujem pare, a da ne radim nista. uputi me sta da radim. ne zajebavam se.

Link to comment

ako misliš da će države poput usa ili kone da dozvole sebi odricanje od poreskih prihoda u bilo kom većem obimu, ok

 

 

 

baš sam juče nešto mislio o ovome i očigledno nešto propuštam. mislim da nije problem u poreskim prihodima, nego u nemogućnosti da se kontroliše masa novca u opticaju.

ako moja firma locirana u srbiji proda nešto za bitkoin, ja bih svejedno morao da platim pdv i sve ostalo što mi sleduje. jedini problem je ako ja svoje poslovanje registrujem na nekim devičanskim ostrvima na primer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...