Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

@vasic: vec sam pisao o tome i to ima vise veze sa ovom temom od puxovog manevra opkoljavanja sagovornika prelaskom urala.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Ја некако мислим да би то за тему било релеванто и да нема потребе да ту убацујемо Оца Ибија . Мене баш занима то што имаш да кажеш.
Link to comment

ne moras da me podsecas na to kako ste se navukli, uvek se sit ismejemsada vidim da sam mogao da tvrdim i da su nosili U na kapama, bar pola vas bi istim zarom uletelo u zasedu :lolol:izvini, necu da te dekoncentrisem, usredsredi se na esej

Link to comment
  • 2 months later...
Znas, Yoda, kod mene ti to nije neka amorfna rusofobija, tek tako. Zapravo, meni se privatno jako ide u neku duzu posetu i volim ruski folklor u izvesnoj meri. Medjutim, Rusija danas je zemlja sa katastrofalnim drzavnim i korporativnim upravljanjem. Duboko korumpirana. Drustvo je preplavljeno rasizmom. Nejednakost raspodele dohotka je jedna od najvisih u svetu. Pa ako hoces da me pitas da li zelim da budem pod uticajem takve drzave? Ne bas. Dalje, ne znam koliko je istrazena veza jugoslovenskog politickog vrha sa staljinistima i kakve su veze imali Milosevici (i Sloba i Borcha) i Tudjman sa KGB-m. Kako je staljinizam probao da zaustavi liberalna stremljenja u drzavi i da izvuce nacionalizam kao wild card. Jako bih volela da se sve to prekopa.
čiji staljinizam? u SKJ ili KPSS?edit: roger neće da troši senku s mukom zarađenog nukelarnog (:dubya: :)) kišobrana na šizmatike.
Link to comment

Pa, zar KGB-JNA-Sloba veza nije ocigledna jos od 90-e godine? Sa sve cuvenim intervjujom Kadijevica Lazanskom gde se tvrdi da socijalizam nije mrtav, zatim interno saopstenje JNA gde se isto to tvrdi (januar 91..), zatim tajne posete Kadijevica Moskvi jos marta 91-e, histericna reakcija RTS za vreme puca avgusta 91-eMeni se sve cini da su i Milosevic i vrh JNA igrali na kartu puca u Sovjetskom Savezu, koji je onako slavno propao. Uostalom, gde je Kadijevic danas?

Link to comment
čiji staljinizam? u SKJ ili KPSS?edit: roger neće da troši senku s mukom zarađenog nukelarnog (:dubya: :)) kišobrana na šizmatike.
pa kod nasih, koji si skinuli gace cim se hruscov izvinio. jako im se seme sadrzalo do raspada drzave, a ko zna kakvi su im danasnji isprdci.mogli biste malo da pohvatate po svetu razne nase koji su demisionirali iz smip-a i iz vojske 89-90-91 i da ih intervjuisete pre nego sto geknu.
Link to comment
Pa, zar KGB-JNA-Sloba veza nije ocigledna jos od 90-e godine? Sa sve cuvenim intervjujom Kadijevica Lazanskom gde se tvrdi da socijalizam nije mrtav, zatim interno saopstenje JNA gde se isto to tvrdi (januar 91..), zatim tajne posete Kadijevica Moskvi jos marta 91-e, histericna reakcija RTS za vreme puca avgusta 91-eMeni se sve cini da su i Milosevic i vrh JNA igrali na kartu puca u Sovjetskom Savezu, koji je onako slavno propao. Uostalom, gde je Kadijevic danas?
neće biti da je ključ degradabilnih procesa u sfrj bio u 1990/91. sssr nije mogao da spase ni sebe, eksplicitno je odbio da spašava dojučerašnje satelite a ovamo je uticao na procese u jugoslaviji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...