Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Ne, vise je omaska onda, htela sam da kazem da je tokom prvih visestranackih izbora izgledalo da je Sloba umerena opcija, a ubrzo vise ne. Geskom sam ih stavila u 88u a ne 90u.
Dakle, uzas.
Србија брате докторе Индијана...
Link to comment

Mozda je mlada i ne zna, ali ima nas koji pamtimo. Secam se ja Slobe pre nego sto je bio Sloba, i onda je bio najgori socijalisticki borg. Kada je postao predsednik gradske skupstine Saveza Komunista, bila je u novinama njegova izjava: "I ovaj put su izabrani najbolji, kao i uvek dosad". Godinama sam to navodio kao primer najgoreg komunistickog debilizma... mislim, pre 8. sednice. Ja sam bio antikomunista ne zato sto sam mrzeo komunizam, nego sto sam mrzeo osione debile (sto je i sad slucaj).

Link to comment
Ne, vise je omaska onda, htela sam da kazem da je tokom prvih visestranackih izbora izgledalo da je Sloba umerena opcija, a ubrzo vise ne. Geskom sam ih stavila u 88u a ne 90u.
Kome je to izgledalo kao umerena opcija?
Link to comment
...tako rekao slon koji govori u stihu 44:3 Bagavad Džite.
Je l' bas sve tako bilo?Ovde imamo briljantne postavke izjednacavanja mehanizama Prvog srpskog ustanka 1804. i komunisticke revolucije 1941. potpuno zanemarujuci istorijske cinjenice i okolnosti.Ali dobro, objasniti slozeni istorijski dogadjaj je ozbiljan posao i zahteva drugaciji pristup, ovako ispada kada ga obrazlazes iz pozicija jednog sociologa na primer, filozofa ili jos gore - nekog aktiviste koji je posetio par tribina i procitao nekoliko brosura.edit: zaboravih da smo na ppp-u, leprsavije drugovi, leprsavije. Edited by pere urban x
Link to comment
inace koga briga sta je milosevic mislio, osecao i zeleo? mene svakako nije. taj slavadjukic tip pseudo-misljenja ionako ima dovoljno pobornika i bez mene. na nivou svoje subjektivizacije milosevic je mogao misliti i da je napoleon. bitno je da je on prepoznat kao karadjordje ili makar kao neko ko je poslat zato sto muceni djordjije nije mogao da dodje.
Мени је интересантније шта је Милошевић мислио, осећао и желео него шта су мислили, осећали и желели његови обожаваоци из Бабушнице (или са Старог града, вотевер) пошто је он градио те слике о себи, манипулишући страхом и похлепом народних маса. Док је било исплативо глумити новог Тита, глумио је новог Тита, а када је СФРЈ пропала није рекао "е, зајебао сам вас", већ је навукао следећу маску, зови је Карађорђем ако желиш. Али, ни та није била последња: сећаш се "фактора мира на Балкану"? Или онога што је ишло после, не знам како да га именујем, нека Ким Слоб Ил буде радни наслов. Вадио је идентитете из рукава и завршио као и сви други коцкари преваранти.
Ja ti u stvari zavidim. Mora da je fenomenalan osećaj biti tako siguran u svoje političke stavove i nikad ih ne preispitivati. Dovoljno je znati koju opciju bi bog podržao i čemu onda zamaranje oko kritičkog razmišljanja? A da se dobro osećaš zbog toga vidi se i po prekomernoj količini smajlija i doskočica koje koristiš.Istina je, avaj, da su tvoji stavovi u samoj svojoj osnovi pogrešni, rigidni i anti-intelektualni, štaviše, ni ne mogu da budu drugačiji kad im je temelj verovanje u mitove koji se ne dovode u pitanje. Nešto poput Homera Simpsona, samo pismenog.
Их, сигурност у своје ставове, Бог, критичко размишљање... Добри младићу, па зар ти мислиш да су мене по рођењу отац и мајка умочили у казан десничарког конзервативизма, све држећи ме за соларни плексус па ми је сада то једина слаба тачка? Много година и много ствари сам претурио преко главе и мир сам нашао тек овде где сам сада. Ти то зови митовима, ја нећу да се љутим: митови су дивна ствар и шаљу нам универзалне поруке које су мени блиске. Као и Хомер, уосталом. Или писменост. Или доскочице. Или смајлији.И шта имаш против смајлија? Па на форуму смо! Зашто да ти пишем да је твоја озбиљност прошарана презиром и потресеношћу (у једнакој мери) један адолесцентски сплин и да ће проћи када уместо толиког куцања могу да ставим :P ? Или зашто да ти објашњавам да временом и ти постати још један од нас Хомера што више цене доскочицу и ситна подјебавања са "непријатељима" попут Кима него тај псеудо интелектуализам који фураш, када је довољно да ставим :s_w:? Или зашто да пустим друге маторије форумаше да ме грде што ти рушим те младићко вертеровске заблуде када могу одмах самокритично да кликнем на :piggy: ? И пази шта мрзиш, ја сам се претворио у баш оно што ми је највише ишло на живце ( ;)) .
Link to comment
Мени је интересантније шта је Милошевић мислио, осећао и желео него шта су мислили, осећали и желели његови обожаваоци из Бабушнице (или са Старог града, вотевер) пошто је он градио те слике о себи, манипулишући страхом и похлепом народних маса. Док је било исплативо глумити новог Тита, глумио је новог Тита, а када је СФРЈ пропала није рекао "е, зајебао сам вас", већ је навукао следећу маску, зови је Карађорђем ако желиш. Али, ни та није била последња: сећаш се "фактора мира на Балкану"? Или онога што је ишло после, не знам како да га именујем, нека Ким Слоб Ил буде радни наслов. Вадио је идентитете из рукава и завршио као и сви други коцкари преваранти.
Joj Prasline, Milošević je bio veći Karađorđe '88 nego '92, naročito u očima glasača a verovatno i u svojoj glavi. Od kada su zbivanja u YU pod lupom zapadne javnosti on je primoran da snizi ton i šalje drugačije poruke. A ulogu Karađorđa preuzimaju neki drugi, pre svih Karadžić, Šešelj..Ti i dobar deo Srbije imate problem što je sve i jednu parolu i agendu koje moderna srpska desnica fura Milošević već potrošio. Ali naravno, da bi ideja živela bitno je Miloševića uvek i svuda proglašavati anacionalnim titoslovenom Edited by dillinger
Link to comment

Слободан Милошевић, члан Савеза комуниста Југославије. Мирјана Марковић, члан Савеза комуниста Југославије. Генерал Фрањо Туђман, члан Савеза комуниста Југославије. Азем Власи, члан Савеза комуниста Југославије. Милан Кучан, члан Савеза комуниста Југославије. Алија Изетбеговић, члан Савеза комуниста Југославије... све су то Карађорђи™ што потрошише идеју српске деснице. :Hail:

Link to comment
Слободан Милошевић, члан Савеза комуниста Југославије. Мирјана Марковић, члан Савеза комуниста Југославије. Генерал Фрањо Туђман, члан Савеза комуниста Југославије. Азем Власи, члан Савеза комуниста Југославије. Милан Кучан, члан Савеза комуниста Југославије. Алија Изетбеговић, члан Савеза комуниста Југославије... све су то Карађорђи™ што потрошише идеју српске деснице. :Hail:
kog datuma su bile zakazane demonstracije istine u ljubljani?Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Слободан Милошевић, члан Савеза комуниста Југославије. Мирјана Марковић, члан Савеза комуниста Југославије. Генерал Фрањо Туђман, члан Савеза комуниста Југославије. Азем Власи, члан Савеза комуниста Југославије. Милан Кучан, члан Савеза комуниста Југославије. Алија Изетбеговић, члан Савеза комуниста Југославије... све су то Карађорђи™ што потрошише идеју српске деснице. :Hail:
Da, Prasline, nista ne razumes.Levica ne priznaje te komuniste nego samo one staaare iz Spanije i prvih godina kominternovske revolucije koji su stradali sticajem nesrecnih okolnosti.Od njihovih egzekutora cene i postuju vecitog predsednika koji je vladao voljom naroda a ne svojom, uz jos par njegovih bliskih saradnika koji su mu ostali verni do prirodne smrti.Ostale koji su mu ostali verni do nasilne smrti takodje cene i postuju jer nisu stigli da kazu nista sto bi im se zamerilo.Ovi sa tvog spiska nisu videli komuniste, to su sve cetnici.edit: pravi komunisti zive u pesmama, pricama i nazivima ulica Edited by pere urban x
Link to comment

pereiks ti si verovatno dovoljno star da si u rovinju na salveti crtao kako doci do istog a da se ne prodje kroz niti jedno hrvatsko mesto. pises bedastoce - drugim recima. idi se zgrazavaj nad kosovskim proglasima iz nina 1983. godine.@praslin: 1. decembar sa sve svestenicima i bradama a u reziji slobodana milosevica, perexovog intimusa koji zna sta je ovaj mislio. ja kapiram da nacosima iz simine 9 nije bilo svejedno sto im je sloba hajdzekovao politiku ali nema veze. ionako ste vi otpevali pratece vokale na tom albumu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...