Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

do sada si samo izneo niz uvreda i pausalnih diskvalifikacija te je tema postala besmislena. ja ti samo skrecem paznju da su tzv. korifeji srpske demokratije u milosevicu imali susret sa realnim svoje zelje. kao pekic sa vojvodom. samo je pekic bio pametan covek (kao i mihiz) te je to shvatio i to ga je i dotuklo.

Link to comment
  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Uu mnogo jak primer si uzeo. Hiperreligiozni Nemci koji kolju pod svešteničkim nadzorom vs. Rusi sa više nego izraženom klasnom svešću. Onda je Srbija potonula u nacionalizam još '64. sa kolovođom Žikom Mitrovićem.Slažem se, dobro bi bilo da nas poštediš revizionističkih pričica kako je pod Staljingradom i u nizu drugih bitaka vera u Boga i rusku naciju spasila SSSR. Rame uz rame RKKA i Belogardejci, ko naši u Vukovaru. Formula uspeha.
Ovo ide na bisere.Mora da je lepo formirati misljenje na osnovu par tribina/radionica, pri tom zanemarujuci notorne istorijske cinjenice.
Link to comment

Nije tema i mesto, te da nas Yoda ne bi pritvorio priznaću kao notornu činjenicu da su na mesto političkih komesara došli sveštenici i da su stotine hiljada vojnika otkrile svetu tajnu krštenja na Volgi. Članova partije u prvim borbenim redovima ni za lek. Eto.

Link to comment
Nije tema i mesto, te da nas Yoda ne bi pritvorio priznaću kao notornu činjenicu da su na mesto političkih komesara došli sveštenici i da su stotine hiljada vojnika otkrile svetu tajnu krštenja na Volgi. Članova partije u prvim borbenim redovima ni za lek. Eto.
procitaj nesto, iznenadices se
Link to comment
ne, ovo je za deponiju
pa za mihiza svedoci o tome filip david. a za pekica ti ja kazem. no dobro ako je tebi lakse onda samo napred. na kraju krajeva mihiz jeste pisao pesme o marsalu 1945. godine. citaj nesto.
Link to comment
Kao prvo zašto nacionalizam vezivati za bilo koju ličnost? Da li je naročito bitno ko kakve simbole nosi i kojim se bogovima klanja ako će naciji da osigura životni prostor? Postoji poneko ko je objedinio sve ove koje si pomenuo pa ga se opet percipira kao izdajnika.
Мислим то што можеш да припишеш Немицима (јункери, а касније национал-социјалисти) ли Хрватима (види под Павелић-Хебранг, Туђман-Рачан, Санадер-Јосиповић) не можеш ни теоретски да учиташ Србима, ма како се баба Латинка, Дуда и муж јој Иван и остали трудили да преобликују стварност и симулакрум прогласе реалношћу. Зезнуто је то кад идеш у освајачке походе са заставом државе на којој се шепури црвена жаба. не иде, али можеш да наставиш да тренираш...
kao sto je porucnik vasic primetio, miloseviceva ideja je ideja kontinuiteta a ne prekida kao sto ti tvrdis.ono sto navodis kao dokaz za tvoje tvrdnje je obicna mimikrija, nacin formalnog prilagodjavanja novonastalim prilikama u evropi na nacin jednog rigidnog komunistickog birokrate, nedoraslog zadacima koje je prigrabio za sebe.
Не једном му је та мимикрија пропадала ( преизборни говор на Ђердапу, онај црикус око 9. матра, скандал око државног удара у Москви у августу 1991-ве, оснивачка конвенција ЈУЛ-а), Његово поимање света је поимање провинцијалног стаљинисте, који није превише марио за троцкисте из престолног града. Зато су се и замерили, јер за разлику од Стамболића млађег био образованији и интелигентнији те их је са разлогом презрео.
Да ли можете да направите неки списак шта све од ноторних историјских чињеница спада под ревизионизам, не успевам више ни систем да ухватим у овом забијању главе у песак бетон.
Све што баба Латинка није амоновала...
ja ti samo skrecem paznju da su tzv. korifeji srpske demokratije u milosevicu imali susret sa realnim svoje zelje. kao pekic sa vojvodom. samo je pekic bio pametan covek (kao i mihiz) te je to shvatio i to ga je i dotuklo.
Волео бих ја друже Киме да ово објасниш, живо ме занима шта под овим подразумеваш.
Link to comment

drugari, jedan post je uklonjen usled viška nesmešnog šaljenja, tri su sklonjena na čvp vol 1234345 na pzdu.stay cool, ne morate se slagati ali ne morate ni ratovati.

Link to comment
relevantne istorijske cinjenice su valjda nacionalisticka mitomanija?
kada nekoga pojam istorijske cinjenice asocira na mitomaniju, onda je to nasledje totalitarnog rezima.u ovom slucaju, kult licnosti i mitomanija iz noba se ne dovode u pitanje sa moralnog aspekta.tebi to nije problem vec sigurno utociste a meni je problem i kazamat.ruka ruci. ^_^
Link to comment

ne, mitomanija je simplifikacija istorijskih cinjenica i svodjenje na jadnostavni kauzalitet. pri tome ne znam ni sta zelis da dokazes tim mucenim nevskim.@vasic: vec sam pisao o tome i to ima vise veze sa ovom temom od puxovog manevra opkoljavanja sagovornika prelaskom urala.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
pri tome ne znam ni sta zelis da dokazes tim mucenim nevskim.
oslanjas se na istorijsku literaturu nastalu u rigidnim komunistickim sistemima gde je gvozdena metla cenzure jedini sud
Link to comment
oslanjas se na istorijsku literaturu nastalu u rigidnim komunistickim sistemima gde je gvozdena metla cenzure jedini sud
Pa kakva sad istorijska literatura? Čovek je valjda odgledao film
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...