Jump to content
IGNORED

Radio-televizija Vojvodine


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Ne mislim samo na rukovedeca mesta. Mislim na NORMALNE konkurse za sva ostala mesta

Pa retko gde se raspisuju konkursi za ta radna mesta. Verujem da ih nije bilo a možda se varam...
Link to comment

Ajde, bre, kada su se to u javnoj upravi i preduzećima (što je i RTV) ljudi zapošljavali po konkursima?! Neki prosek je da na 30 zaposlenih dođe samo jedan koji se zaposlio preko biroa, svi drugi dolaze preko partijskih, rođačkih, prijateljskih i švalerskih veza ...

Edited by stoka
Link to comment

Hvala na pojasnjenjima.

 

E sad, zasto onda drama kada jedne rodjake i ortake zamene drugi rodjaci i ortaci? Ista govna, jedni samo malo mirisljaviji a drugi malo smrdljiviji ali su i jedni i drugi pristali na takva pravila.

 

Nemoj više, ako nije problem.

Link to comment

Hvala na pojasnjenjima.

 

E sad, zasto onda drama kada jedne rodjake i ortake zamene drugi rodjaci i ortaci? Ista govna, jedni samo malo mirisljaviji a drugi malo smrdljiviji ali su i jedni i drugi pristali na takva pravila.

1) Srbija zato i tapka u mestu jer svaka promena vlasti znači započinjanje nove istorije, kretanje od nule, nekritički obračun sa starim, postavljanje novih kadrova koji tek treba da uđu u posao i steknu rutinu i standarde prethodnih ...

 

2) Jednom mora da se stane sa tim i da se uspostave isključivo profesionalni kriterijumi. Jeste, mnogi su na RTV došli sa prethodnom vlašću, ali su pokazali da su dostojni ukazanog poverenja jer su ovu televiziju zaista uzdigli na kvalitativno viši nivo ...

Link to comment

Možda zato što nije bilo razloga za smenu, kvalitet je podignut, i dovedeni su apsolutni diletanti...

BTW, republička skupština je nadležna i za rtv...

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

setimo se tih ARHAJSKIH vremena i partokratskog izivljavanja nad profesionalnim kadrovima koji su bili u samo takvom zamahu da rtv uvedu u novu eru modernosti i kvaliteta

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=07&dd=18&nav_id=255785

http://www.politika.rs/sr/clanak/67743/Drustvo/Smenjena-direktorka-RTV-a

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/30516-Dina-ljubavi-jedina-moja.html

Edited by Krošek
Link to comment

Hvala na pojasnjenjima.

 

E sad, zasto onda drama kada jedne rodjake i ortake zamene drugi rodjaci i ortaci? Ista govna, jedni samo malo mirisljaviji a drugi malo smrdljiviji ali su i jedni i drugi pristali na takva pravila.

veoma cudne reci za 1 glasaca ds-a.

Link to comment

to što sam glasao za ds ne znači da ne mislim mnogo šta loše o njima, i o govnima koje su svuda pozapošljavali. Tamo ti je rečeno kako sam se na to odlučio, a to mnogo više govori o ostalim listama.

 

A ti što su se pozapošljavali preko rođačkih, partijskih, burazerskih veza svesno su ušli u kanalizaciju. A u kanalizaciji možeš da očekuješ da će govna poput tebe nastaviti da nadiru, a da se voda pušta sa svakom promenom vlasti.

 

ma nije to istina. moze biti da nisi dobro informisan.

ja ne znam da su zaposljavani ljudi preko rodjackih i sl veza, a neki veliki broj ljudi uopste ni nije zaposlen. ali znam nesto drugo - "ekstenzivnije" jesu zaposljavali diplomirane novinare, one iz prvih par generacija studija zurnalistike u ns koje su osnovane 2004-e godine. znaci ako je neko upisao 2005. i diplomirao 2009-e i hteo je da bude novinar a ne ne znam sta (kakvih nema bas puno, slucajno znam, a i mozes sam zamisliti) taj je lagano i na po nekoj logici nuzno (posto u sredini gde nije bilo diplomiranih novinara odjednom se pojavljuju diplomirani novinari, pa te pitam: da l' ih mozda ne treba zaposliti, nego tako da zvrje, uce html i eventualno bruse pi ar skilove dok drugi rade njihov posao) dobijao posao na rtv-u.

a smene su bile takve da su bolji ljudi dosli na odgovorna mesta za sta je DOKAZ pobosljanje programa u svakom mogucem smislu. kako god to svojevremeno izgledalo, retroaktivno tome mozemo dati pozitivnu ocenu.

svaki put kad smenjujes nekoga i postavljas onog ko bi trebalo da bude kompetentniji ulazis u rizik; je li odluka bila dobra ili ne ce se videti tek po rezultatima.

neko ko je dosao na mesto svoga manje sposobnog kolege i poceo da obavlja bolji posao od njega je dakle govno? pa to stvarno nije u redu. misli sta hoces, izvlaci kakve god zakljucke iz kakvih god principa (ja ne uocavam nikakve), ali trebalo bi da povuces te kvalifikatore.

 

poslednji radar moze da se gleda na yt

Edited by Krošek
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...