Jump to content
IGNORED

Radio-televizija Vojvodine


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

pfff

klasican argumentum ad personam. nazivati ljude licemerima i drugim nazivima na temelju takvog razmisljanja je ispod svakog intelektualnog i moralnog nivoa.

jedan opit: reeecimo da neko jeste dosao preko veze, da li on sada nema pravo ili "legitimitet" da izrazava stav da je to lose (sto je objektivna istina), odnosno da li ce biti principijelan ako:

1) izrazi protest ...ili ce bii principijelan ako

2) bude cutao ...ili

3) takva osoba nikako ne moze biti principijelna?

 

ima samo jedan tacan odgovor.

 

a inace donosis sudove napamet i to nije principijelno. principi se primenjuju na cinjenice. principi nisu municija koja se ispaljuje na ljude da bi ih se nazivalo govnima i licimurima.

Link to comment

@maharaja

Onda , realno ni ne znaš kako se "dovode" ljudi u medije...

Kakav bre konkurs, dođeš na preporuku kolege , volontiraš pokažeš da li znaš ili ne znaš. Postoje pozivi da se ljudi jave, pošalju CV pa se razgovara sa njima, ali i tu se gledaju preporuke mnogo više nego papiri...

Ova ekipa što je , evidentno je sad, počišćena je gurala mlađe ljude bacala ih u vatru, učila novim tehnikama.

Sad će ovi da to sve da zaustave i unazade...

 

 

...shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ako se ljudi u medijima zapošljavaju po preporukama kolega i stručnosti, kako je onda stanje u medijima loše?

Pa svoj se svojem raduje...

Mislis da konkursi resavaju problem kvaliteta?

Link to comment

U RTV, kao i u drugim medijima, to sto je partijski ili rodjacki zaposljavano uglavnom je administrativni, rukovodeci kadar, mozda urednicki. Sto se tice novinara, u kucama kojima zaista trebaju novinari /sto je sve redje/, to je teze, moras da naucis to da radis, da prodju godine jurcanja okolo pa pokupis i kontakte i znanje i iskustvo, rutinu, pa te neko i primeti, pogura. Ovo sve ne znaci da u medjuvremenu nisi postao ljigavo djubre za prodaju ali si bar imao "novinarski" razvoji put. U bilo kojoj redakciji mora biti i takvih jer bi u suprotnom sve licilo na danasnje portale na netu.

 

U redakcijama cesto postoji nezavisni cutthroat sistem u koji onaj politicki samo amaterski moze da upliva sa podikojom proteziranom cicom za voditeljku. Sve ovo naravno osim ako se program ne sastoji iskljucivo od pisanih saopstenja vlasnika.

 

RTV je do sada imao "vlasnika" koji vec dugo ima druge jebade i probleme da bi se bavio njima + jedan deo im je vec sistemski bio iscupan iz saka pa su prepustili da se kadrovi prirodnije selektuju. Tesko da ce SNS vlasnici nastaviti ovako, jer su paraniocni i svesni da su okupatori na neprijteljskoj teritoriji, bice tu zanimljivih likova na ekranu i iza, posle kojih ce Milijana Baletic izgledati kao Christiane Amanpour.

Link to comment

dnevnik

Борба за јавни сервис или...Како НДНВ дели новинаре на своје и оне друге

 

Постоје људи који се наметну и навикну на неке позиције и сматрају да су богом дани и заувек опстају. На сваки покушај, да неко други повуче потез одговарају љутњом увређеног детета. Типичан пример је Независно друштво новинара Војводине на чијем челу је дуги низ година двојац Динко Грухоњић и Недим Сејдиновић. Двојац који је себи и НДНВ- у приписао главну улогу у војвођанском медијском животу, усмеравању информација и једносмерном политичком обучавању новинара.

Ових дана очигледна је улога ове , требало би, струковне организације поводом смена на РТВ. Међутим, очигледно постоје двоструки аршини и подела новинара на њихове и оне друге.Челнике НДНВ није дотакла политичка смена комплетног руководства РТВ 2011. године. Том приликом, смењени су генерални директор РТВ, директор Телевизије, главни уредници радија и телевизије, као увод у кадровско преуређење читаве куће. НДНВ је тада читавом догађању давало логистичку подршку. зашто тада, а не сада?

О томе уосталом сведочи сам Грухоњић: "Бивша Б92 екипа додатно је отворила овај јавни сервис за младе новинаре, највише за оне који су завршили журналистику на Филозофском факултету у Новом Саду. Простор за те младе и махом талентоване и храбре људе отворен је у Информативном програму, и они су у протеклих пет година постали нова и свежа лица која су до непрепознавања унапредила програм РТВ-а. Некадашња музгава, аматерска и до зла бога досадна телевизија, са злочиначком прошлошћу, постала је тако најцењенији медиј у Србији".

Тада фраза "не дамо наш град" није важила , иако су преко ноћи, са телевизије Б92 и Студија Б на РТВ Војводина прешли Санда Савић, Вања Крањец, Даница Вученић, Слободан Арежина, Клара Крањц...? НДНВ се није заинтересовало ни за приче о астрономским платама и хонорарима "београдског летећег одреда!? О томе наравно, на РТВ постоје подаци, а , као што се зна, приче о великим платама се брзо шире. Дакле, знали су сви, али је то тако морало бити. Ваљда. За велики број сниматеља, монтажера и новинара РТВ плата од 40.000 динара и тада и сада је мисаона именица.

Већ три понедељка чувари лика и дела Бојана Пајтића протестују испред зграде РТВ Војводине. О томе сведочи не само присуство Пајтића, Тадића, Шутановца, Васина, Радуловића већ и чињеница да су "сигурним гласовима" ДС-а сваки пут из странке стизале поруке у којима се од њих тражи да изађу на протест и "подрже РТВ". А о каквој је подршци заправо реч?

Реч је о подршци онима који за 12 година власти Бојана Пајтића и 16 ДС-а никада нису објавили ни једно једино слово критике, поставили незгодно питање, бавили се бројним аферама које су биле део Пајтићеве владавине. Чак ни својевремено хапшење директора Фонда за капитална улагања Војводине у коме је Пајтић био председник Управног одбора као и једног од чланова Покрајинске владе, није било тема за озбиљну анализу ових "независних" новинара. Реч је о онима који су срамно извештавали из Сребренице, о онима који су у својој острашћености и егзистенцијалној везаности за Бојана Пајтића са митинга СНС-а у новосадском СПЕНС-у извештавали као о четничкој пијанци.

Право питање је и имају ли те шетње икакве везе са борбом за демократију и независност јавног сервиса. Немају, наравно. Немају јер су се организатори у жељи да омасове свој протест окренули неистинама.

Није тачно да је на РТВ-у смењено 14 уредника у једном дану. Смењена су 4 уредника и неколико водитеља. У кући од 1.500 људи.

Некоме сада смета што се јавно прича на РТВ да неки људи примају енормне плате, а не долазе на посао. Плата легне на текући, и тако годинама. Па ето и њих на протестима. Па тако школовани новинари с бедним платама бране тзв.велике новинаре с примањима о којима ови први могу самно да сањају. Зашто се буне ? Због слободе медија ?

Е. Д.

Edited by Krošek
Link to comment
...

 

RTV je do sada imao "vlasnika" koji vec dugo ima druge jebade i probleme da bi se bavio njima + jedan deo im je vec sistemski bio iscupan iz saka pa su prepustili da se kadrovi prirodnije selektuju. Tesko da ce SNS vlasnici nastaviti ovako, jer su paraniocni i svesni da su okupatori na neprijteljskoj teritoriji, bice tu zanimljivih likova na ekranu i iza, posle kojih ce Milijana Baletic izgledati kao Christiane Amanpour.

 

A Christiane Amanpour bi trebala biti simbol nečega?

Objektivnog novinarstva?

Link to comment

A Christiane Amanpour bi trebala biti simbol nečega?

Objektivnog novinarstva?

Ma nemam pojma, sutnula sam prvo ime kojeg sam se setila, nemam nameru da sad trolujem temu jer nije Kristijana bitna, ubaci slobodno nekog drugog umesto nje. 

Nego T. Jona na facebooku, mozda posednja emisija 

 

Mile moje / Mili moji,

Ne želim da grešim dušu, ali sva je prilika da se večeras završava jedan izuzetan period u mom životu. Odnosno, da je današnje snimanje emisije "U nedostatku dokaza" sa kojom smo, evo, dve godine, vodili novu dimenziju smatranja - i poslednje.

Sve i ako jeste kraj, odlazim sa tog fronta bogat za vrlo izvesna životna iskustva i bogat za dva vrlo draga prijateljstva koja će nadživeti i mnogo bolje emisije od naše. Na ovu krizu, malo li je!?

Sedeo sam u društvu ljudi kojima ni po obrazovanju, ni po karijernim uspesima nisam u stanju ni da se približim i to me je, zaista, činilo i čini veoma zadovoljnim .

Nadam se da sam bio drag sagovornik Dimitriju, Siniši i Čedomiru, barem upola onoliko koliko oni meni bili dragi. Njima hvala što me nikad nisu naveli da se osećam kao "klinac", mada su svojom karijerom, dostignućima i postignućima, te erudicijom stekli i imali svako pravo da me tako tretiraju.

Hvala, pre svih, Slobodanu Arežini koji je bio dovoljno lud da poslusa Aristeu i pozove me u ovaj projekat. Nadam se da zbog toga nije nikada zažalio. Hvala naravno i Aristei koja je bila dovoljno luda da me predloži kao nekoga ko bi mogao da sedne u stolicu Želimira Žilnika. Time mi je učinila jednu od najvećih časti u životu i na moje grudi stavila veliki orden.

Hvala, o koncu, i svima koji su imali potrebu da sa nama dele impresije o emisiji. Drago mi je da ni jedna - pozitivna ili negativna - nije sugerisala da smo vulgarni, banalni ili prosti.

Trudili smo se da emisija neguje jednu drugačiju kulturu dijaloga i da ispuni osnovnu ulogu svake emisije na javnom servisu - da pruži što više informacija i stavova kako bi gledateljke i gledaoci sami mogli da formiraju svoj stav.

Naši dragi gledaoci, zaista su nam bili dragi i hvala društvenim mrežama što smo imali priliku da sa njima komuniciramo.

Ja sam uživao, nadam se i vi.

A sada vas ostavljamo, do septembra, nekog, možda ove, možda neke druge godine.

Idemo dalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...