Jump to content
IGNORED

Charlie Brooker


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

jest a dilan je napisao house of the r. s.

peta je vrlo direktno o migrantskoj krizi i povratku fasizma u zapadno drustvo. oruzje je samo sredstvo dehumanizacije ljudi sa "necistim genima", vise je to metafora nego bavljenje buducim tehnologijama u ratovanju.

naravno. ne kapiram milimetar prostora za drugacije tumacenje.
Link to comment

ne vidim kako je to u konfliktu sa ovim sto sam napisao. da je epizoda htela da se koncentrise na buducnost ratovanja, bila bi smestena u ratno okruzenje, ne bi prikazivala istrebljivanje genetski nepodobnih ljudi bez doma. da bi odgovorila na sva pitanja koja bi tebe zanimala, trebalo bi malo vise od sat vremena.

Link to comment

Zamerka koju zverka iznosi stoji - besmislen je toliki akcenat na pešadiji, na uvođenju tako opsežnog, sigurno skupog, a evidentno i nepouzdanog metoda manipulacije. Već danas postoje neuporedivo efikasniji metodi da se grunt natera da tamani hadžije™ bez dvoumljenja, nema potrebe masovno ih hipnotisati da vide nekakve vampire. 

 

BTW, čuo sam i ranije te podatke o procentu vojnika u WW1 i WW2 koji jesu/nisu pucali, i tada su mi delovali potpuno isfabrikovano. Self-reporting iz prve polovine 20. veka, moš' misliti. Pitali 20 ljudi da li su nekog ubili iz puške, njih 15 reklo da nije, iz toga zaključili da se tri četvrtine ljudskog roda sastoji od pacifista koji pucaju preko glave neprijatelja jer im je Thou Shalt Not Kill biološki uslovljeno <_< 

 

Naravno da ima ljudi dovoljno samosvesnih da bi se zapitali WTF to u stvari rade, čak su se i drone pilots žalili da posle izvesnog vremena počne da ih pritiska apsurdno visok kill count iz fotelje. Ali ogromnu većinu ljudi je vrlo lako ubediti da rade pravu stvar, da brane Our Way of Life ili šta već. To nikad nije bio problem a svakako neće biti u bliskoj budućnosti.

Link to comment

Solidan kraj sezone.

Uzbudljiv tehno-triler koji se dotiče mnogih zanimljivih tema, mada uglavnom ovlaš i bez mnogo ududljivanja. Zaplet mi je bolji no rasplet. Kapiram dramaturgiju i sve to, ali zaista nije bilo potrebe da oni budu ti koji aktiviraju endgame. Super mi je (i zastrašujuće) što se on sve vreme nalazio u nekim tamo pripizdinama južnih amerika. Definitivno vidim terorizam budućnosti koji odrađuju neki cvikeraši sa drugog kraja sveta uz pomoć nešto linija koda. Sve u svemu verovatno najkonvencionalnija epizoda black mirrora, ali ne pati mnogo zbog toga. Ovo je otprilike moglo i pravo u bioskope.

 

Generalno super zadovoljan sezonom. Prijao je ovaj prelazak na netflix, i bogatiji budžet. Pet zvezdica za san junipero, nosedive i shut up and dance.  Univerzalni vojnik najslabiji.

Čekamo četvrtu :)

Link to comment

Nije to "ovlaš" neka zamerka, provlači se kroz epizodu dosta zanimljivih tema (colony collapse disorder, government surveillance, hive mind društvenih mreža, cyberbullying...) pa je i logično da su neke dobile manje a neke više podroban tretman. Sve to obogaćuje svet i priču svakako.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ja sam se nadao da na kraju plavuša pada u zagrljaj ćelavom, ispostavi se da su radili zajedno sve vreme, da mu je dostavila one liste ljudi koji su koristili hashtag i sve ostalo. Na startu pominje koliko je bila isfrustrirana nemogućnošću da spreči cyberbullying i šta sve već ne, pa je eto našla ovaj metod. Poslala je "got him" poruku samo da bi Kelly Mac mogla da zaključi da je slučaj rešen i da ga više ne ganja.

 

Mnogo mi bolje to leži nego da je neka trainee nerdy policajka naprasno postala solo vigilante assassin koji magično pronalazi ćelavog u latinoameričkom pripizdincu i eliminiše ga. 

 

Štaviše, pošto nam sam kraj i nije prikazan, odlučio sam da za mene važi upravo takav rasplet. Ko hoće, može slobodno da ga uglavi u svoj headcanon. Nema na čemu -_-

Link to comment

I ja sam mislio da će da se ispostavi da plavuša sve vreme radi s njim, ali to bi bilo očekivano. A ovo oko čega uinišeš, ni taj lik nije neko ko je imao neku vojnu ili policijsku pripremu (pretpostavljam), a ova je imala nešto svakako plus ne smeš da zanemariš koliki bes i krivicu oseća zbog svega što se dogodilo i to može ozbiljno da te pogura da uradiš onako nešto. Uostalom, ona ga je tražila i pronašla veštinama koje je već posedovala.

 

Inače, jedan od najzabavnijih delova BM je kad juriš foreshadowing. Recimo u gejmer epizodi, nekoliko puta se vide paukovi pre nego što uđe u simulaciju. Ali ubedljivo najbolji fs momenat je ono što sam pomenuo na temi, na početku San Junipera, kada Jorki krene da igra Bubble Bobble i i onaj smotani joj kaže: "It's got different endings, depending on if you're in one or two player" :Hail: :hail:

Link to comment

Taj lik je bio očigledno savršeno spremljen i planirao da nastavi život kao fugitive. Suludo je očekivati da ga Interpol više nije ni tražio, nego ga je ta jedna riba sama anonimno tražila, ekspresno pronašla, i krenula u nekakvu osvetu.

 

Čemu ta njena maskarada sa samoubistvom? Zar nije mogla da lepo ode kod šefova i objasni im kako može za par meseci bez problema da im isporuči masovnog ubicu, makar radila potpuno sama? 

 

Daleko bi bolja varijanta bila da je ona mole od početka. Moguće da su procenili to što kažeš da bi bilo "očekivano", pa da su zato ostavili ovako jeftino otvoreno da sami dopišemo kako nam se više sviđa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...