Jump to content
IGNORED

Charlie Brooker


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Znaci dork nikada nije prerastao tu dork fazu i svesno placa da bude luzer i u vestackoj stvarnosti koja se modifikuje po zelji? Ok...

 

Nije to vestacka stvarnost potpuno posvecena njemu nego svima zajedno, mozes birati vreme u kome si, ali nije cela scena okrenuta da zadovolji tebe jednoga. Covek koji je socially awkward ce to i ostati zbog toga sto on to jeste sustinski, pa bilo na zemlji, marsu ili bilo gde drugde gde ide sa istim tim karakterom i umom s kojim je odrastao.

Link to comment

Pa ti ako mislis da snalazljivost sa suprotnim polom obavezno biva resavana s godinama nikad nisi imao priliku da vidis sredovecne ljude na sta lice dok to rade. Bolje snalazenje u zivotu i inace ne dolazi jednostavnim prolaskom godina nego trudom. Dalje, mozda mu nije do toga da dobije AI kurvu nego da napravi nekakav ljudski kontakt i na kraju - covek mozda jednostavno uziva u igranju klasicnih igara i jedino od druzenja zeli da nadje nekoga kome je to isto zanimljivo.

Za ove ostale stvari koje ti smetaju imam jednostavno objasnjenje da kad imas vecnost na raspolaganju onda ti efikasnost u svakodnevnim stvarima verovatno nije prioritet. Vozis se zato sto uzivas u voznji, mozda zato sto je to jedan od detalja koji cine da sve malo vise lici na ono sto ti je poznato. Na kraju krajeva svi ti ljudi moraju da simuliraju nesto poznato da bi mogli sve to sto su dobili da osecaju kao zivot.

Link to comment

a jersi gledo 5 i 6?

 

nisam vise siguran koja mi je najbolja.

prvo je bila prva, jer sam pored nje odgledo samo jos drugu i trecu, koje fakat jesu slabije.

onda je uletela cetvrta koja je fenomenalna.

peta je vec ozbiljno jebanje, uporedio bih je recimo sa children of men, znaci skoro toliko je dobra.

sesta je produkcijski druga planeta, kapiram da kosta kolko recimo neki bioskoposki hit tipa distrikt9.

plus ima tu jebacku atmosferu fincerove sedmice, saspens ptica i jedinstveni dojam depre koji samo ostrvljani mogu da usnime. imam osecaj dok gledam da je jebeni vazduh lepljiv od krvi. ne svidja mi se, doduse, sam kraj, ali to svakako ne doprinosi losijem utisku.

 

mozda 6 pa 1 pa 4 pa 5 a onda ove dve kao ipak najslabije, treca, koja najvise podseca na prvu prvu, i druga koja je sustinski skroz ok, ali je lik totalni papak, i besprotebno je duga, taman bi optimalno odgovarala formi kakve zone sumraka.

Link to comment

Ne, ograničio sam se na max jednu dnevnu.

Nije black mirror za bindžovanje, valja ostaviti prostora između svake da se to lepo slegne i svari...

 

Što se tiče prve 4 za mene bez dileme ide: 4,1,3,2

Edited by Ruxin
Link to comment

ja jedino vajer nisam mogo vise od 1 dnevno.

mada, da je islo drugim redosledom, tipa 3 pa 5 pa 6, kapiram da bih i ovu 1 dnevno gledo.

 

aj bas javi kad pogledas.

 

nisam sklon hajpu, ali stvarno mislim da je ovo najbolje od televizije posle recimo pomenutog vajera.

 

jersi gledo dead set?

Link to comment

Dead set sam imao skinuto još na starom kompu, ali nem pojma zašto se nikad nisam nakanio i da pogledam. Sad kad si me podsetio skinuću ga opet, pa će opet da lapi do ko zna kad...

 

Ja sam sklon hajpu i svaka druga stvar mi je "najbolja ikad", ali ovde su zaista sve epizode osim druge baš vanredno vrhunska televizija :)

Edited by Ruxin
Link to comment

Dead Set mi je u pamćenju ostao kao okejiš, ali odgledao sam ga pre 6-7 godina tako da se možda ne računa.

 

A meni lično BM jeste nešto najbolje od televizije u poslednjih x godina. Meni je prva epizoda prve sezone i dalje ozbiljan kandidat za najbolji televizijski momenat ikada.

Link to comment

jbt,  sad sam tek izvalio da karin iz seste glumi u trejnspotingu. mnogo lepo sazreva!

znao sam da mi lici na nekog, prva asocijacija mi je bila bet gibons :heart:, cisto na osnovu izgleda, nikako glasa.

 

gledajte dead set, mnogo je vise nego tek OK, ima tu joskako materijala za drvljenje na forumu.

Link to comment

a ruksine, sad citam sta si piso, koja ti je crnkinja u trecoj sto je najebala zbog rasizma?

ne da mi se sad opet pustati nekako.

 

elem, vini, preskoci 6. nema sanse da ti se svidi.

Link to comment

Belkinja, istripovao sam :D

 

Ona što je uštekala kola na samom početku epizode. Pojavljuje se jako kratko, mislim da je vidimo jedino tad i u montaži na kraju epizode.

Link to comment

Da da, ona neka funkcionerka. A jebote koliko ima genijalnih detalja u seriji, neke provališ na drugo gledanje.

 

Jeste provalili simboliku u San Juniper kada stanu za Bubble Bobble automat?

Link to comment

elem, vini, preskoci 6. nema sanse da ti se svidi.

 

Sve slušam, nisam još nijednu stigao da pogledam posle treće. Ti kaži ako treba da se potrudim i postignem da nešto odgledam, inače po defaultu pretpostavljam "nemoj" za sve.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...