Jump to content
IGNORED

Mars - Rover Curiosity


Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jolly Roger

    41

  • Arkadija

    23

  • Indy

    19

  • Skyhighatrist

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako na Marsu i nije bilo života ranije, nešto mi pada na pamet da bismo mogli da ga (nehotice) zapatimo slanjem ovih sondi. Mislim da teško da se može biti siguran da su one apsolutno slobodne od bilo kakvog mikroorganizma (sa Zemlje)? A ti mali opasnici, pa poznato je da mogu da se snađu i prežive u nenormalnim uslovima i na Zemlji, i evoluiraju očas koliko puta treba da bi se prilagodili... da li neko zna nešto više o ovome? Da ne bi ispalo na kraju da smo otkrili život na Marsu, a ono naš sopstveni život.

Link to comment
Zamisli tek uzbuđenje kada se čovek bude spuštao na Mars!Nažalost, kako stvari stoje, načekaćemo se do tada...
To bese bila neostvarena zelja Artura Klarka - da dozivi sletanje ljudi na Mars. Valjda mi malo mladji od Klarka imamo pravo da se nadamo da cemo to doziveti? :(
Link to comment
Ako na Marsu i nije bilo života ranije, nešto mi pada na pamet da bismo mogli da ga (nehotice) zapatimo slanjem ovih sondi. Mislim da teško da se može biti siguran da su one apsolutno slobodne od bilo kakvog mikroorganizma (sa Zemlje)? A ti mali opasnici, pa poznato je da mogu da se snađu i prežive u nenormalnim uslovima i na Zemlji, i evoluiraju očas koliko puta treba da bi se prilagodili... da li neko zna nešto više o ovome? Da ne bi ispalo na kraju da smo otkrili život na Marsu, a ono naš sopstveni život.
Have We Contaminated Mars with Life?
To bese bila neostvarena zelja Artura Klarka - da dozivi sletanje ljudi na Mars.Valjda mi malo mladji od Klarka imamo pravo da se nadamo da cemo to doziveti? :(
Nažalost, sedamdesetih godina prošlog veka taj scenario je bio (mnogo?) realističniji nego danas...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...