Jump to content
IGNORED

Mars - Rover Curiosity


Recommended Posts

cemu toliki hajp kad je bilo vec slika sa povrsine marsa iz prethodnih misija, i to mnogo boljih, ako smem da primetim.drugim recima, super je jos jedna rover misija na marsu, ali jos uvek ocekujem nesto sto bi opravdalo ovoliko ushicenje.
A čemu toliko kukanje? Misija je tek sletela, trajaće minimum dve godine, a vrlo verovatno 4 ili više godina. Ovo su sve slike sa pomoćnih i/ili još neraspakovanih kamera, obična proba i ništa više. Zar stvarno neko očekuje 1080p signal 24/7? :)
Link to comment
  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jolly Roger

    41

  • Arkadija

    23

  • Indy

    19

  • Skyhighatrist

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

:Hail: za topik.
Touchdown, all systems nominal.
:Hail:
I ja da se pohvalim: Kao klinac gledao sam prenos sletanja na Mesec. Ushićenje svih nad onim drhtavim slikama na našem Tesla televizoru ne da se opisati. Danima uoči Jugin je baratao sa drvenim/kartonskim modelima raketa, lunarnog modula, grafikonima.. svima nam je sve bilo jasno, i navijali smo žestoko
+1
Link to comment
I ja da se pohvalim: Kao klinac gledao sam prenos sletanja na Mesec. Ushićenje svih nad onim drhtavim slikama na našem Tesla televizoru ne da se opisati. Danima uoči Jugin je baratao sa drvenim/kartonskim modelima raketa, lunarnog modula, grafikonima.. svima nam je sve bilo jasno, i navijali smo žestoko
Ponekad stvarno žalim što nisam dovoljno star... :)@hattoriNije ti to Peter Parker. ;)Ne, ozbiljno, nije primarna uloga rovera da slika Mars... Edited by Jolly Roger
Link to comment

Meni je žao što sam mator, pa ne pratim ovo sa dužnom pažnjom, mada je to slabo opravdanje.edit: a gde je nestao bigvlada? Svakako ovde nedostaje.

Edited by Anonymous
Link to comment
cemu toliki hajp kad je bilo vec slika sa povrsine marsa iz prethodnih misija, i to mnogo boljih, ako smem da primetim.drugim recima, super je jos jedna rover misija na marsu, ali jos uvek ocekujem nesto sto bi opravdalo ovoliko ushicenje.
Jbg, Rome wasn't built in a day.Mene je licno najvise fascinirala tehnicka strana, da toliko kompleksnih, medjuzavisnih, sekvencijalnih sistema odradi posao, sa nultom marginom greske, pa jos na fuckin' DRUGOJ PLANETI... I'm impressed!!!Kome nije jasno koliko je to zaebato, nek pogleda videjo sto sam pkacio pre par strana....Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
http://www.dpreview.com/news/2012/08/07/NASA-Curiosity-Rover-sends-back-first-color-images-from-Mars
All three cameras are built around Kodak KAI-2020CM sensors - 2MP CCD chips very similar in size to the 1" type sensors used in Nikon's 1 System and Sony's DSC-RX100.
<_<
It had been hoped that zoom lenses would be used for the Mastcams, but minor precision failures meant they weren't ready in time for the mission's launch. Malin Space Science Systems, the San Diego, California company that developed all the rover's cameras, has said it will continue to work on the lenses for future projects.
:thumbdown:
Link to comment

Misija može da potraje i mnogo duže od 2-4 godine, jer Curiosity ima neki plutonijumski motor za koji sam pročitala da može da bude funkcionalan 12 godina. Pa ako su Spirit i Opportunity tumarali Marsom mnogo duže od predviđenog roka (ovaj drugi još uvek živi), najmanje isto očekujem od Radoznlaka.

Link to comment
Misija može da potraje i mnogo duže od 2-4 godine, jer Curiosity ima neki plutonijumski motor za koji sam pročitala da može da bude funkcionalan 12 godina. Pa ako su Spirit i Opportunity tumarali Marsom mnogo duže od predviđenog roka (ovaj drugi još uvek živi), najmanje isto očekujem od Radoznlaka.
http://www.about-rob...ar-battery.htmlMoći će i noću da radi, neće zavisiti samo od solarnih ćelija. Maksimalna funkcionalnost procenjena na najmanje 14 godina. :thumbup:
Curiosity je devojčica. :wub:
:D Edited by Jolly Roger
Link to comment

Pa sve vreme pričaju o "she":

[MSL] Video from Curiosity As She Landed on Mars
A low resolution copy of colour video taken from Curiosity as she landed on Mars has been released.
Curiosity, Before She Went to Mars
Mars Rover Curiosity Tells Her Story on Twitter
She's the newest member of the Mars rover family, and I'm the newest member of this team
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...