Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Jebote, koje je to somovsko pecanje i bacanje peska ljudima u oci.

U zemlji u kojoj do jutra ne bi uspeo da nabrojis probleme koje treba hitno

resavati, i to izistinske probleme, neko se primi na pricu o potrebi da se protestuje protiv Trampa...

I svi zadovoljni....

I ja se čudim i nikako da shvatim
Link to comment

Nisu ni u najluđim snovima™ očekivali poraz i sada... Nije to čak ni damage control, jednostavno luđenje i organizovanje protesta, neki aktivizam koji treba da opravda postojanje i umreženost i seminare... Jasno, daleko od toga da nema iskreno razočaranih ali ovo je tako fabrikovano da se ne da sakriti.

Link to comment

Pa to. Drugarica koju je zveknuo MS pre deset godina je dobijala čak i nekakvu finansijsku pomoć od države pa mi je rekla da pokrenem proceduru. Odmah sam se raspitao u MS udruženju a oni su mi rekli: E, pa to je ukinuto pre tri godine, i još nešto nabrojali što je ukinuto, zaboravio  sam šta, jer sam tad bio skroz sludjen, bombardovan informacijama sa svih strana. Sad ne znam ni da li ću moći da dobijem popust za GSP. To valjda još može. Valjda.

a ukoliko ti treba, ili nekom iz tvoje porodice ako ti ne vozis auto, sigurno mozes da dobijes nalepnicu za parkiranje invalida. ja je takodje imam i kod nas se ona dobija u ''medicini rada'' a procedura je neshvatljivo odokativna - naime, doktorica mi je u prvi mah rekla da kao onkoloski bolesnik nemam prava na to, no kada sam joj rekla za mete na kostima, odmah je potpisala i dala mi papir na osnovu kojeg sam u JP pijace i parkinzi (verovatno imate slicno JP u gradu) dobila godisnju kartu i nalepnicu za neke smesne pare, a mogu gotovo svugde u gradu, pa i u svim gradovima u zemlji da se parkiravam bez problema...

Link to comment

Hvala. Nit vozim nit imam kola i vozača na raspolaganju u porodici.

GSP popust, a po svemu sudeći još uvek postoji, će biti dovoljan.

Ma, i nije strašno za mene lično, polako, vrlo polako se oporavljam pa će, valjda, biti bolje. Moći ću, nadam se, bolje da hodam. No, ima gomila drugih, sa većim problemima, kojima te beneficije znače mnogo više. I kad ih ukinu, to nije samo finasijski problem, nego osetiš da te ne muči samo bolest nego i da drugima, na bitnim položajima, uopšte nije stalo. Čitao sam razne tekstove, ljudi zbog te nebrige, nedostataka saosećanja, pate više nego od siromaštva.

 

Jbg, sasvim je OK brinuti o sopstvenoj guzici, al', nije valjda da nam ništa ne preostaje za brigu i o tudjim.

Link to comment

https://mobile.nytimes.com/2017/01/23/world/trump-ban-foreign-aid-abortions.html


 

 

United States law already prohibits the use of American taxpayer dollars for abortion services anywhere, including in countries where the procedure is legal. But Mr. Trump’s order takes the prohibition further: It freezes funding to nongovernmental organizations in poor countries if they offer abortion counseling or if they advocate the right to seek abortion in their countries.

 

:puke:

Link to comment

 Sad ne znam ni da li ću moći da dobijem popust za GSP. To valjda još može. Valjda.

 

Može.

Izvadio danas Busplus markicu za besplatnu voznju. 

Važi mi do 2021. Videćemo da li će do tad da je ukinu.

 

Edit: Mis'im, ona bi trebalo da važi doživotno a 2021. je samo obnavljam.

Al' rek'o Smučić da treba da se štedi.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...