Jump to content
IGNORED

Vaš prvi auto


nesha taxista

Recommended Posts

Moj prvi auto je bio jedan polovan ''Stojadin'' GTL. Vozio sam pre njega i druge, ali ovaj je prvi bio baš moj. Imao je već pre toga pređenih 150.000km. Kvario se mnogo, nervirao me je često, ali s druge strane ipak mi je ostao u lepoj uspomeni jer je bio prvi. Sem toga bio je i crven, a već sam na temi o bojama naveo da mi se ta boja najviše sviđa. Prešao sam njime oko 25.000 i prodao ga. Nije više u životu, sledeći gazda ga je slupao, jedva je i on živ ostao. Tako ostade samo uspomena.Koji je vaš prvi auto i kako vam je bilo s njim?

Link to comment
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zorglub

    6

  • ToniAdams

    4

  • Indy

    4

  • nesha taxista

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

cort.jpgFord Cortina (nasledio). Bio je dobar, ma odličan, dok motor nije prolupao... ako se neko seća velikog oblaka belog dima između Zemuna i Novog Beograda 1 dana negde 1989. to sam bio ja i labudova pesma moje Cortine... :(
Link to comment

žuta Škoda SL (Super Luksuzna :D ) sa kockastim svetlima, takozvani Škodilakprešla mnogo, merač nije radiodimila, grmela, lupala, ali išlažao mi je što nije sačuvana, već prodata onomad za "evo nosi"

Edited by banatjanin
Link to comment

lancia delta GT turbo, 1986fantastican auto - kada ide - samo sto je to bilo dosta retkonajbolji zvuk motora na planeti uz terciranje specijalno nastimovanog auspuha - ali nista divljacki i plasenje prolaznika, samo taj rooooooooaaaarrrrr kada mu das lep gas. zbog toga sam odbio da ugradim radio u vozilo, bas sam voleo da slusam motor. ali.....injection se lako zacepljivao pa je bilo dramaticnih situacija, krenes u preticanje na autoputu sa 180km/h i odjednom ostanes bez gasa:). niko u srbiji nije to mogao da popravisajla kvacila mnogo volela da se zaglavi kada stisnes pedalu do krajai hiljade drugih problema, ramena, lezajevi, homokineticki zglobovi, cela makferson zapetljancija....na kraju sam digao ruke i kupio japanca, sipas benzin i ne mislis

Link to comment

Izmedju 1993-1996 rabio sam sluzbenu Mazdu 626prvi auto koji je bio moj i samo moj je VW Vento 1.8 GL - auto godine :-P - presao neverovatno 360 000 (od toga ja sam presao 130 000) i motor mu je bio u izvanrednom stanju. Dao ga mom mehanicaru dok sam bio na putu i, kao za inat, neki arap taksista se zapuca u njegovu desnu stranu sa neverovatnih 100km/h (u gradu) a moj mehanicar razbije soferku glavom. Dodje hitna i osekose krov da izvade mehanicara - to je bio kraj jednog divnog prijateljstva (izmedju mog venta i mene). Mehanciar preziveo sa manjim potresom mozga.

Link to comment
lancia delta GT turbo, 1986fantastican auto - kada ide - samo sto je to bilo dosta retko
evilsmile.gif Prvi auto (al bez dozvole) bila buba. Kupio od Uzicanina, koji me uverio da mogu pukli kanali za grejanje da se poprave. Vozio zimi u rukavicama a soferka se ledila i spolja i iznutra. Prednji trap je bio vezan zicama (to sam tek kasnije video) al je motor bio ko tempiran dinamit; pucao je na svakih 20 sekundi. Buba je palila iz prve, isla do Minhena i za Crnu Goru i nikad me nije ostavila na putu. Prodao je nekom narkomanu u letnje vreme.Prvi oficijelni bio Audi 80 kocka dizel, san svih taksista. Jebao mi sve po spisku. Znam da nesto nije u redu sa mnom, al kupiti auto od Sapcanina u 'super' stanju (samo mu cajger i kilometraza kao fol ne rade) je jedan od mojih 'najsvetlijih' zivotnih momenata. Nakon sto sam oprao motor i promenio ulje i filtere, istog dana mu na autoputu otpadne remenik (u punoj brzini od maximalnih 110 na sat), kasnije je sve bilo montipajton fazonu. Zimi se ledio rezervoar, uvek sam morao da se parkiram na nizbrdici, jedno vreme su se palila sva cetiri migavca na duga svetla....sve do trenutka kad je poceo da trosi djenedjene dizel i ulje. Naravno, dimio je ko mirijevska toplana. Umalo me zena nije ostavila zbog kola, na kojima je zamenjeno sve osim limarije. Otisao za Spaniju i na brzinu ga utopio (citaj poklonio) nekom taksisti da zena vata praksu.
Link to comment
Izmedju 1993-1996 rabio sam sluzbenu Mazdu 626prvi auto koji je bio moj i samo moj je VW Vento 1.8 GL - auto godine :-P - presao neverovatno 360 000 (od toga ja sam presao 130 000) i motor mu je bio u izvanrednom stanju. Dao ga mom mehanicaru dok sam bio na putu i, kao za inat, neki arap taksista se zapuca u njegovu desnu stranu sa neverovatnih 100km/h (u gradu) a moj mehanicar razbije soferku glavom. Dodje hitna i osekose krov da izvade mehanicara - to je bio kraj jednog divnog prijateljstva (izmedju mog venta i mene). Mehanciar preziveo sa manjim potresom mozga.
sta je bilo s askom? :(pazi sad ovako. moj prvi auto se zvao blue thunder. u stvari je bio ljubicast. verovatno je bio plav kad je bio nov, ali od sunca vetrova kisa monsuna ciklona sexa itd je postao ljubicast. kad je blue thunder uleteo u 8.30 ujutru radnim danom u kruzni tok na slaviji svi su bezali i sa strahopostovanjem me pustali da prodjem. takav je to jebote auto bio. pa ti vidi.
Link to comment
sta je bilo s askom? :(pazi sad ovako. moj prvi auto se zvao blue thunder. u stvari je bio ljubicast. verovatno je bio plav kad je bio nov, ali od sunca vetrova kisa monsuna ciklona sexa itd je postao ljubicast. kad je blue thunder uleteo u 8.30 ujutru radnim danom u kruzni tok na slaviji svi su bezali i sa strahopostovanjem me pustali da prodjem. takav je to jebote auto bio. pa ti vidi.
brutsch20mopettada6.jpg
Link to comment

peglica... u relativno ok stanju s tim sto joj je svakih par stotina kilometara pucao auspuh i kidao sve zivo pa moralo da se menja...isla jednom 120+ na auto putu pa posle toga pravo na generalnu...dobio za nju 300e i jugo :D

Link to comment

VW citi golf 1.6 iz 94 - kupio od neke engleskinje dole u africi. imao je samo 42k milja kad sam ga uzeo i preko 60k kad sam ga prodao 7 meseci kasnije :Dmogao je u cetvrtoj brzini [nije imao petu] da ide od 40km/h pa do nekih 165 :)najbolja stvar je bio fabricki ugradjen aircon - najzalije mi sto sam ga prodao za tacno pola para za koliko sam ga uzeo...citigolfdo1.jpg

Edited by jms_uk
Link to comment
VW citi golf 1.6 iz 94 - najzalije mi sto sam ga prodao za tacno pola para za koliko sam ga uzeo...
kad ga nisi dovezao u srbiju ili bosnu, prodao bi ga za x5 najmanje, i dan danas.znas kako se ovde kaze, nije auto ako nije nemac.
Link to comment

eh eh ta srećna vremena... :) Opel Kadett 1.3i 1987. godište, beli sedan, rekordni broj puta čukan. ali imao je najbolji i najglasniji radio kasetofon na celom petlovom brdu :D... tek što smo ga dovezli iz nemačke, auto bez tablica (godina 1997), ja još nisam ni upisao vožnju, i policija zaustavlja na okretnici 56-ice...auto je inače doživeo rekordni broj sudara, i kad sam ga prodao molio sam Boga na dižu tapacirung u gepeku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...