Jump to content
IGNORED

Slobodan pad sa 37 km


Jolly Roger

Recommended Posts

Pa daj, neces valjda na takvu patetiku da odigras? Ja nisam u stanju da skocim ni sa 2 metra, ali to me ne sprecava da mislim da je ovo budalastina. Koja je korist od ovoga? Ja vidim da je samo redbull ulozio x meleona a zaradio yx (y>1) zahvaljujuci odlaganjima, najavama, vetrovima, nedeljnim terminom, vujcinima, stotinama bigbrother televizija sirom sveta i ljudima koji misle da je ovakav cirkus u stvari sport. Nije nego je samo obaranje nekog beznacajnog rekorda.

Link to comment
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    13

  • dùda

    8

  • Mil@n

    7

  • ivy

    7

Top Posters In This Topic

meni isto nije jasno kakva je korist od ovoga.ono nešto su pričali kako će se doći do nekih važnih saznanja o tome kako se ljudsko telo ponaša u tim ekstremnim uslovima i to može da pomogne astronautima u budućnosti itede, al' ajd' da kažemo da je to samo žvaka.takođe mi nije jasno koja je korist od toga što su novak i marej juče prebacivali neku lopticu preko mreže 3 i po sata. mislim, jasna mi je korist za njih, razne televizije itede, ali za nas koji smo blejali svo vreme u ekran, ne znam, meni je recimo umalo zagoreo ručak :Dfudbal ne gledam, ali posredne štete umeju da budu sigurno mnogo veće (za gledaoce, od zagorelog ručka).e sad, neko voli da gleda kako čovek pada iz svemira na zemljukoja je sad pa tu tolika razlika ???

Link to comment

Mhhm... zasmetala mi je samo ta put u nepoznato, istorijski trenuci, bitno za nauku i covecanstvo dimenzija inace sam sasvim ok sa tim sto je neki tip sprcao milione skocivsi iz balona. I sasvim sam ok sto ljudi to gledaju, takve stvari ocigledno privlace paznju. Smetala mi je i skoro pa predizborna kampanja i retardirani b92, no dobro.

Link to comment
meni isto nije jasno kakva je korist od ovoga.ono nešto su pričali kako će se doći do nekih važnih saznanja o tome kako se ljudsko telo ponaša u tim ekstremnim uslovima i to može da pomogne astronautima u budućnosti itede, al' ajd' da kažemo da je to samo žvaka.takođe mi nije jasno koja je korist od toga što su novak i marej juče prebacivali neku lopticu preko mreže 3 i po sata. mislim, jasna mi je korist za njih, razne televizije itede, ali za nas koji smo blejali svo vreme u ekran, ne znam, meni je recimo umalo zagoreo ručak :Dfudbal ne gledam, ali posredne štete umeju da budu sigurno mnogo veće (za gledaoce, od zagorelog ručka).e sad, neko voli da gleda kako čovek pada iz svemira na zemljukoja je sad pa tu tolika razlika ???
Kiša pada svaki dan, to je normalna pojava. Ljudi ne padaju iz svemira svaki dan, te valja to adekvatno propratiti. Zar mora biti neke koristi? Jednostavno je mnogo cool stajati na 39km između zemlje i svemira i gledati dole. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Kiša pada svaki dan, to je normalna pojava. Ljudi ne padaju iz svemira svaki dan, te valja to adekvatno propratiti. Zar mora biti neke koristi? Jednostavno je mnogo cool stajati na 39km između zemlje i svemira i gledati dole.
pa ne mora, al' što mene citiraš kada sam i ja zapravo rekla isto ??? :D Edited by duda
Link to comment

@crtamOrasia zašto je nama bitno što je tebi bilo šta zasmetalo?i mnogo je bitno što ti ne vidiš nikakvu korist od svega toga...kao da si ti to platio..opusti se čoveče i uživaj...Red Bull je najveći car u finansiranju i organizovanju najneverovatnijih sportskih dogadjaja od kojih većina nema nikakvu drugu svrhu osim zabave sigurno si čuo za to,to je ono kad ti je lepo,kad radiš stvari koje voliš i zabavljaš se pa još plus adrenalin i desi se čista sreća...evo ti spisak od čega je većina potpuno besmislena i bespotrebna osim zabavae..ah da,i pomeranje granica ...zaboravila sam pomeranje granica...http://geoffnorthcot...-the-mega-list/

Edited by ivy
Link to comment

Ivy u rantu :DIma tu i jos jedna stvar, meni licno a verujem zapravo i covecanstvu je bolje kad se usavrsava covekovo postojanje u svemiru nego npr. sto savrseniji motori na zemaljskoj gravitaciji il ne do bog tuca oko neke dinje. Ovde ko da se zaboravlja da je svaki put coveka u svemir i dalje veliki rizik po bezbednost iako je radjen stotine puta.

Link to comment

Mogli su te pare da daju sirotinji™ jbt, na TVu se svako malo odlazu filmovi, serije, vesti i dokumentaristika zbog nekog finala ili tako neke nenadjebivo vazne stvari. Sad je najveci problem prenos jednog u sustini nesvakidasnjeg dogadjaja i njegovo racionalizovanje (?), da li zasluzuje takvu paznju. Btw. Iako je ovo jedan od najsportskijih dogadjaja ikad, nema navijacki potencijal™ te je temu trebalo otvoriti na nauci i tehnologiji (realno)

Link to comment

Udaras ispod pojasa, nisam rekao da je trebalo te pare usmeriti na gladne u afriki, samo sam rekao da je besmisleno a skupo. Sto me navodi na pomisao da je najveci dobitak ovde komercijalni, za redbull naravno. Ja drugi ne vidim. Hodanje po zici je opasnije i kulje™ pa ga niko ne prenosi, verovatno jer nece 12544478 seljackih televizija otkupiti prava i organizovati centralni dogadjaj dana oko toga.

Link to comment

Realno... Da su za te pare našli deset ili sto ekstrasiromašne i eksranadarene dece i iškolovali ih da budu phd.-ovi umesto što će da rade kao konobari ili perači prozora potencijalna korist za čovečanstvo bi bila mnogo veća. ALi tu onaj faktor y u jednačini ZARADA RED BULL-a= X*Y ( gde je X utrošeno ) ne bi bio mnogo veći od jedan nego bi težio nuli...Mislim, ne pljujem ja Felixa. Svaka njemu čast i sve što uz to ide, al nemojte me držati za glupljeg nego što jesam pa pričati o nekim potencijalnim koristima za čovečanstvo.

Link to comment
meni se zavrtelo u glavi samo od gledanja.zavidim onima koji ovo ne smatraju za podvig nego "samo obaranje rekorda", ko zna šta su tek oni u stanju da urade
Ništa zlobno nije bila namera, podvigom se naziva nešto što je prvi put ekstremno, Lajka, Gagarin, Armstrong, Lindberg, Hilari.. Mnogi su posle to ponavljali na zemlji,u vodi, u vazduhu i kosmosu, možda u većim mukama i pri većim naporima, ali nije to to, bar meni, niti bih to mogao staviti u istu ravan sa nekim istorijskim trenutkom. Ponekad se čini da su svi podvizi istrošeni, nema više izazova, sledeći pravi bi bio skok bez ičega do 37 km, u suprotnom pravcu..Inače, za hrabrost i ideju kao i za rekord, svaka častEdit: besmisleno je uvoditi finansijske trenutke i zaradu Red Bula - pa i Kolumbo je imao sponzora Edited by kapetanm
Link to comment
@crtamOrasia zašto je nama bitno što je tebi bilo šta zasmetalo?i mnogo je bitno što ti ne vidiš nikakvu korist od svega toga...kao da si ti to platio..opusti se čoveče i uživaj...Red Bull je najveći car u finansiranju i organizovanju najneverovatnijih sportskih dogadjaja od kojih većina nema nikakvu drugu svrhu osim zabave sigurno si čuo za to,to je ono kad ti je lepo,kad radiš stvari koje voliš i zabavljaš se pa još plus adrenalin i desi se čista sreća...evo ti spisak od čega je većina potpuno besmislena i bespotrebna osim zabavae..ah da,i pomeranje granica ...zaboravila sam pomeranje granica...http://geoffnorthcot...-the-mega-list/
Na istoj smo strani samo sto gresis kod Red Bula. Posmatraj ih kao kompaniju koja pametno radi na razvoju i marketingu. Ali su pre svega kompanija koja vodi racuna da svoj profit uvecava. Edited by bergasa19
Link to comment
Na istoj smo strani samo sto gresis kod Red Bula. Posmatraj ih kao kompaniju koja pametno radi na razvoju i marketingu. Ali su pre svega kompanija koja vodi racuna da svoj profit uvecava.
A o čemu da vode računa, kako da ga umanje? Kompanije i firme postoje zbog samo jednog razloga, profita. Svaki euro koji potroše na nešto ovakvo smatram čistim ćarom.
Link to comment

Ja to ne mogu da uradim, posto volim i pratim sport, ali od sveg srca bih zeleo da Cowboy dodje na sportske teme koje prati crtamOrasi i ekipa i da svakodnevno objasnjava kako je to sranje, nepotrebno, skupo, kako je bolje da se sve pare iz kosarke i fudbala uloze u obrazovanje dece u Africi, zatim da je fudbal nezanimljiv, posebno italijanska liga, da je od toga daleko kuljetm hodanje po zici etc.... Mislim da bi posle deset minuta bio napusen od istih onih likova koji ovde objasnjavaju drugim zasto ih boli kurac za Felixov skok.

Edited by Aleksandar88
Link to comment
A o čemu da vode računa, kako da ga umanje? Kompanije i firme postoje zbog samo jednog razloga, profita. Svaki euro koji potroše na nešto ovakvo smatram čistim ćarom.
Ne razumem. Edited by bergasa19
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...