Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Hmmm, Gadafi još nije bio ubijen, a opet prati se Romnijeva kampanja. Verovatno prajmriz.Leto 2011.edit. da, sad sam pogledala. avgust 2011. plus ono sa desetogodisnjicom 9/11.hahaha, nisam odmah provalila da vil peva "friday, friday" rebeke blek.

Edited by MayDay
Link to comment

Pa kako, ti si mislila da neće pokriti najbitniju priču 2011. godine? <_<Zanimljiva epizoda, snappy dijalozi su zabavni kao i uvek, samo mi se ne sviđa ta Operation Genoa glupost koju su navodno napravili. Izgleda da će to biti major plot point ove sezone, a za razliku od svega ostalog - to ne postoju u RL (jel' tako?)Ne sviđa mi se činjenica da idu u fikciju. Kao da postojeća priča o dronovima i occupy pokretima i money-out-of-politics nije dovoljna, nego moraju da začine nekim izmišljotinama.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Što da se rveš, ne napadam te (još). Kad počnem, primetićeš - I have the confidence of a tall man :PA gleda valjda još neko osim nas dvoje, nego je bila duga pauza...

Link to comment
Što da se rveš, ne napadam te (još). Kad počnem, primetićeš - I have the confidence of a tall man :PA gleda valjda još neko osim nas dvoje, nego je bila duga pauza...
gledam, naravno! jedna od tri kvalitetne serije, kako da ne gledam jbt! samo se ne javljam, ne bih da se rvem sa tobom, a posebno me Mau plasi
Link to comment

Dobro je počela druga sezona, ali nisam siguran da ću nastaviti da gledam jer mi je previše zbivanja iz RL koja me ni onda nisu zanimala, a pogotovo ne sad da ih proživljavam u igranoj formi. Mada, možda se dramski elementi pojačaju posle, videćemo...

Link to comment

Eto Mau, dobila si pojačanja, sad se lepo udružite pa svi zajedno protiv mene.01.jpgSamo što još nemam materijala za hejt, ali biće, biće...

Link to comment

ja se po drugi put zauvek odjavljujem od gledanja newsrooma!dao im drugu sansu nakon sto su me zavarali da ce serkin napraviti cistku medju piscima druge sezone, ali no more neprijatnost for me...

Link to comment

Odgledao prvu...i tjah, nije lose.Ali ala melju jbte!Doduse to je sorkin, izgradio imidz na "hodajucim dijalozima"....

Link to comment
Operation Genoa
i ovde kasnim ihahaj, na tapetu je za vikend, pa se pridruzujem. a ne znam koliko su otkrili sta je djenova, ali je sorkin u nekom podkastu pricao da mu je inspiracija bila operation tailwind, laos i hemijsko oruzje 1970-ih. s obzirom koga je uzeo za konsultante, ne bi me zacudilo da je taj plot osnova.
Link to comment

Pa to što mu je osnova neka afera iz sedamdesetih može mačku o rep da okači. To je otprilike kao što je osnova za GOT bio Rat ruža, dakle r od realizma nema. Mene je Newsroom inicijalno zainteresovao upravo zbog tog social commentary aspekta, bavili su se 100% realnim situacijama u realnom vremenu (par godina odloženo). Zbog toga sam bio spreman da im istrpim i nepodnošljive romcom delove radnje.Sad odjednom izvlače iz dupeta neku izmišljenu aferu, kao da više RL nije dovoljan? Strepnja mi je veća od nade.

Link to comment

da, da, slazem se, ali ajde benefit of a doubt da damo sorkinu. na kraju, americka vojska ima sasvim dovoljno slicnih afera, a svake godine je next big thing za pulicera nesto od njihovih navodnih upotreba ovog i onog gde ne treba.

Link to comment

Meni je Newsroom super zbog dramskih momenata. Ne ovih smaračina sa Megi i momcima, nego drame u životima ljudi iz medijske sfere koja nastaje zbog prirode posla. Kriza novinarstva, odnos sa politikom i kapitalom, Vilov odnos prema matčnoj partiji, itd. Ova scena se dotiče aktuelnosti samo radi stavljanja u perspektivu, a zapravo je univerzalna i jedna od tri najbolje stvari koju nam je teliška dala.http://www.youtube.com/watch?v=0Z0sL662XXA

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...